7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

14 вересня Українська Греко-Католицька Церква відзначала День Бога Творця, який християни різних конфесій по всьому світі святкують як День молитви та відповідальності за природу. З цього приводу відбулись численні молитовні, наукові, освітньо-виховні та практичні заходи екологічного спрямування.

У цей день в чисельних храмах лунала молитва прослави Бога Творця та подяки за його прекрасний світ створіння.  З нагоди Дня Бога Творця у соборі cвятого Юра у Львові було відслужено Божественну літургію, яку очолив митрофорний протоієрей Роман Кравчик. Під час Богослужіння, на яке були також запрошені представники влади та освіти, о. Миколай Пришляк, референт з питань екології Львівської архієпархії виголосив проповідь на тему відповідальності за природу. Священнослужитель закликав до бережливого ставлення до природного довкілля, яке є нашим спільним домом, сотвореним Богом.


В Києво-могилянській академії відбувся „круглий стіл” за участю блаженнішого Любомира Гузара на тему «Любов до рідної землі», в якому, спільно з академічною спільнотою, взяли участь також представники інших християнських конфесій, намагаючись прояснити питання як спільними зусиллями можна більш ефективно долати наявні екологічні виклики. Подібний „круглий стіл” відбувся також в Одесі, а в Ужгороді було проведено екологічний семінар, учасники шукали відповідь на питання, яким чином є можливою більш ефективна співпраця Церков і державних природоохоронних органів у сфері збереження Божого створіння – природи.

Особливо інтенсивно та різноманітно відзначали День Бога Творця у Івано-Франківську. Вранці 14 вересня у Івано-Франківській духовній семінарії було відслужено подячну Літургію, а о 14.30 відзначення свята продовжилось у рамках урочистої академії, яка розпочалась молебнем до Бога Творця, включала в себе конференційну програму на тему «Християнська відповідальність за природу», а також концерт духовних пісень у виконанні семінарійного гурту «Глорія».

Поряд з молитовними та освітньо-виховними заходами мали місце також і практичні акції. Так, наприклад, на парафії Зіслання Святого Духа с. Сухоти Бродівського району Львівської обл. було придбано і посаджено ялинки. Зі слів настоятеля о. Тараса Дзьоби, на Різдвяні свята громада урочисто вбиратиме саме ці ялинки і не рубатиме живі деревця. «В храмі – присутній живий Бог, тому в ньому нема місця для штучних чи мертвих квітів та дерев, а створене Богом живе дерево та квітка повин­ні засвідчувати Його силу і велич, прикрашаючи церкву», – наголошує о. Тарас.

Всі молитовні, освітньо-виховні, наукові та урочисті заходи, а також практичні акції з нагоди відзначення Дня Бога Творця мають одну мету – спричинитися до переосмислення нашої християнської віри, пробудження та утвердження свідомості, що віра в Бога Творця несе в собі також імперативний характер, тобто має бути засвідченою у конкретному житті і поведінці. Ми покликані бути свідками Божої любові один до одного і до всього створіння. Адже, як навчає Моральна Катехиза «Життя у Христі», через любов та відповідальність до створіння виражається також наша любов і відповідальність до людей – до наших ближніх, суспільства і навіть стосовно майбутніх поколінь.

Зважаючи на те, що Всесвітня Рада Церков та Рада Єпископських Конференцій Європи рекомендують продовжити  християнську екологічну ініціативу  у «час відповідальності за створіння» – від початку Церковного року  до свята св. Франциска з Асижу (14 вересня –17 жовтня), у цьому часі продовжиться цикл еколого-просвітніх заходів під егідою Бюро УГКЦ з питань екології.

 

Д-р Володимир Шеремета,

керівник Бюро УГКЦ

з питань екології

 

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012