7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

«Вшановуючи та прославляючи Творця, пригадуємо своє покликання бути відповідальними домоуправителями світу Божого і застановляємося як можемо краще реалізувати його сьогодні, в час безпрецедентних екологічних викликів та загроз» – йдеться у зверненні Бюро УГКЦ з питань екології з нагоди Дня Бога Творця.

З огляду на те, що одним із найвагоміших викликів для сучасного людства, і особливо для України, є енергетичні проблеми – звернення ставить окремий акцент на пошуку шляхів до їх розв’язання. «Проблема належного енергозабезпечення не відноситься лиш до технічних питань, але рівно ж потребує комплексної морально-етичної оцінки та зважування таких аспектів як безпека людей, економічний і соціальний розвиток, а також відповідальність за створіння», – констатують автори звернення і, посилаючись на соціально-екологічну доктрину Католицької Церкви, наводять такі ключові критерії сталої енергетики, як зменшення енергоспоживання, підвищення енергоефективності та збільшення використання потенціалу відновлювальної енергетики.

Документ апелює до відповідальних у владі і суспільно-економічному процесі, констатуючи, що «енергетика має бути дружньою до довкілля та безпечною для людей». Звернення також містить заклик до всіх людей, яким є небайдужою доля своєї країни і всієї Землі, усвідомити, що кожен з нас впливає на навколишнє середовище і намагатися робити цей вплив більш дружнім. Це можливо не тільки завдяки таким похвальним заходам як садіння дерев чи очищення засміченої природи, але, передусім, через зменшення марнотратного використання природних ресурсів, а зокрема електричної та теплової енергії у своєму домі чи квартирі, господарстві чи підприємстві. Це можливо як на основі інвестицій у більш енергоефективні електроприлади та опалювальні системи, так і за рахунок позитивних змін стилю повсякденного життя та відмові від звичок, які призводять до марнування енергії, і, як наслідок – до втрат у сімейному бюджеті, а також до шкоди для довкілля, – вважають в екологічному бюро УГКЦ.

«Передумовою позитивних зовнішніх змін у житті людини та її довкіллі є насамперед її внутрішнє оновлення у Бозі завдяки переосмисленню своєї віри та особистої відповідальності за щедрі дари, прийняті від Творця. Адже християнська віра – це ключова складова і основа справді сталого й цілісно відповідального життя. Відповідно автори звернення висловлюють надію, що загальнохристиянський День молитви за збереження створіння пропонує чудову нагоду пригадати, що віра в Бога Творця зобов’язує бережливо ставитись до його природних дарів».

Завершується звернення проханням про спільну молитву в наміренні за те, щоб бути достойними свідками любові Творця до всього створіння.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ з питань екології.

 

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012