7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

покаймося за шкоду, завдану довкіллю

Молитися за збереження природного середовища – означає просити у Бога, щоб Він «змінив менталітет сильних світу цього, просвітив їх, щоб вони припинили руйнувати екологічну систему планети заради економічного прибутку і скороминущої вигоди», – про це пише Вселенський Патріарх Вартоломей I у своїй енцикліці з нагоди початку нового літургійного року – 1 вересня. З волі Патріарха Димитрія цей день став також днем молитви і роздумів про охорону створіння.


«Перш за все в нашу епоху, – пише у своєму посланні Патріарх Вартоломей, – ми спостерігаємо надмірну експлуатацію природних ресурсів, що веде до руйнування рівноваги навколишнього середовища». Патріарха турбує і «зростання атмосферної температури, граничні метеорологічні умови, забруднення екосистем як на суші, так і в морі, а також глобальна загроза, яка іноді веде до повного руйнування життє­здатності в деяких регіонах світу».

«Наш обов’язок – визнати, – пише далі Патріарх Варфоломей, – що причини цих екологічних змін не натхненні Богом, але викликані діяльністю людини». Звідси – заклик до «покаяння»: адже кожен з нас в тій чи іншій мірі завдає «екологічної шкоди». Патріарх закликає молитися про те, щоб Господь «міг говорити до серця кожного».

Радіо Ватикан.

Божий дивосвіт - Число 37 (945) від 27 вересня 2012