7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Папська рада душпастирства мігрантів і подорожуючих оприлюднила послання до Дня туризму, який відзначатиметься в усьому світі 27 вересня. У ньому нагадується, що Церква вважає цей День добрим приводом для діалогу зі світом і пропонує свою конкретну допомогу в проведенні ініціатив, які відповідають євангельському духові. «Це також хороший привід для того, щоб Вселенська Церква в черговий раз відчула важливість туристичного сектора в контексті економічного та соціального розвитку суспільства і особливо розширення нової євангелізації», - йдеться в посланні, підписаному головою Ради, кардиналом Антоніо Марія Вельйо.

У посланні звернено увагу, що для забезпечення сталого розвитку необхідне покращення доступу до енергетичних послуг та до надійних джерел енергії, що є економічно вигідними, соціально прийнятними та екологічно раціональними. Папська Рада у справах мігрантів та подорожуючих наголошує, що туризм є, беззаперечно, великим економічним ресурсом, однак може викликати серйозний шкідливий вплив на навколишнє середовище, спричинений непропорційним споживанням енергоресурсів, збільшенням забруднюючих речовин та продукцією відходів виробництва. Отож, необхідно звернути окрему увагу на роль туризму та на охорону навколишнього середо­вища в досягненні цілей процесу розвитку.

Папська Рада у справах мігрантів та подорожуючих пригадує, що Церква є відповідальною за творіння і повинна виявляти цю відповідальність публічно. Будь-яка форма розвитку, також й у сфері туризму, повинна завжди бути на служінні людині і спільному добру. Звертаючись до слів із послання Святішого Отця Венедикта ХVІ з нагоди VII Всесвітнього Конгресу Душпастирства Туризму, який відбувся у квітні у мексиканському місті Канкун, Папська Рада у справах мігрантів та подорожуючих пригадує, що не можна розділяти тему екології навколишнього середовища від інтегрального розвитку людини. Церква пропагує етичний та відповідальний туризм, який поважає гідність людини та народів, доступний усім, справедливий та екологічний, який можна осягнути лише через зміну ментальності та стилю життя. У своєму посланні з нагоди VII Всесвітнього Конгресу Душпастирства Туризму, Святіший Отець Венедикт ХVІ підкреслює, що туризм є нагодою для євангелізації та заохочує усіх до поширення й використання відповідального та дбайливого про навколишнє середовище туризму, який дає змогу, через споглядання сотвореної Богом краси природи та народів, дійти до зустрічі із Богом.

За матеріалами Радіо Ватикан та „Католицького оглядача”.

 

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012