7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

У літній резиденції Папи Кастель Гандольфо дбають не тільки про добрий відпочинок та здоров’я понтифіка, але й рівно ж і про природне довкілля.

Кастель Гандольфо став папською резиденцією на літній період з XVII століття. Усе почалося з Папи Урбана VIII, з тих пір ніхто з останніх нащадків св. Петра не переривав традиції. А їх було вже 31. Тільки виняткові причини не дозволяли деяким Понтифікам прибувати в резиденцію над Альбанським озером. Наприклад, у період від Пія IX до Пія XI Папи не покидали Ватикан через політичну ситуацію в Італії.

Святіший Отець часто прогулюється садами Кастель Гандольфо, які діляться на три яруси. Перший займає квітковий сад, а другий – чотири лабіринти, які в італійській традиції «представляють пошук людиною знань», – пояснює директор. Третій ярус – цитрусовий сад, оточений кипарисами, лимонними і апельсиновими деревами.

Під час своїх прогулянок садами Кастель Гандольфо Папа неодноразово відвідує господарство, з якого цілий рік доставляються продукти на його стіл. Сільськогосподарське виробництво у літній резиденції понтифіків має великий спектр. Венедикт XVI побував за останні тижні кілька разів на місцевій тваринницькій фермі, яка повністю задовольняє потреби Папського дому в таких продуктах як молоко, сир, яйця.

У господарстві Кастель Гандольфо є практично все: теплиці, фруктовий сад, плантації сільськогосподарських культур, навіть бджоли. Дирекція Папської резиденції на чолі з Саверіа Петріла контролює збір та обробку продуктів квітництва, сільськогосподарської та тваринницької продукції. «Папська господарка» приносить 200 яєць і 50 літрів молока щодня. Тут робиться акцент на сприяння відповідальному використанню природних ресурсів та підтримку місцевого виробництва. На думку директора Петріла, це, хоч і маленький, але все ж внесок у час теперішньої кризи.

За матеріалами

„Католицького оглядача”.

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012