7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Мукачеве, Івано-Франківськ і Чернівці названі найбільш здоровими містами України за версією журналу «Фокус». У рамках проекту «Найкращі міста для життя в Україні» видання представило рейтинг найздоровіших міст країни.

«Тут доживають до глибокої старості, хворіють мало, а якщо здоров’я все ж підводить – отримують своєчасну й кваліфіковану медичну допомогу», - пише видання про найздоровіші міста.

Мукачеве визначено як найбільш здорове. І не лише завдяки м’якому клімату й близькості до заповідних карпатських лісів. Там низькі показники захворюваності, достатньо машин «швидкої допомоги» і місць у лікарнях, і при населенні 84 000 осіб практикують 564 кваліфікованих лікарів.

Друге місце в рейтингу зайняв Івано-Франківськ. Це єдине місто в списку, яке набрало максимальну кількість балів за рівнем забезпечення населення стаціонарною медичною допомогою – на 225 000 мешканців у лікарнях передбачено майже 5000 місць.

Міста Західної України зайняли половину списку. Це пояснюється, насамперед, сприятливою екологічною ситуацією й віддаленістю від великих промислових регіонів.

За тими ж критеріями до рейтингу не потрапило жодне з міст Донецької, Луганської й Запорізької областей. Хоча в Донецьку, приміром, багато лікарів із найвищою кваліфікацією, а в Артемівську велика кількість лікарень.

Незважаючи на наявність моря, сонця й гір, у рейтинг «Фокуса» увійшли лише два кримських міста — курорти Євпаторія та Феодосія. До речі, в останньому – один із найнижчих рівнів захворюваності на рак у всій країні.

У рейтингу найздоровіших міст немає жодного мегаполіса. Щільна забудова, велика кількість транспорту, промпідприємства, вихлопні гази впливають на навколишнє середо­вище. До того ж, у містах із бурхливим офісним життям не вистачає лікарів, лікарень і машин „швидкої допомоги”. Більше того, у містах-мільйонниках навіть при середній за мірками країни народжуваності – високий рівень смертності населення.

Найвища ж смертність у країні – в індустріальних Артемівську та Горлівці, які не потрапили в підсумковий список.

Оцінку екологічного стану міст для рейтингу здійснив Київський еколого-культурний центр. Видання оцінювало рівень забезпечення населення медичною допомогою (кількість кваліфікованих лікарів, лікувальних установ, ліжко-місць у лікарнях, машин «швидкої допомоги»); рівень захворюваності городян на рак, туберкульоз і серцево-судинні захворювання; демографічні показники – смертність, дитячу смертність, народжуваність – як характеристики загального стану здоров’я й рівня життя людей; екологічний стан міста.

Оцінка проводилася за 50-бальнлю шкалою, де 50 – максимальна кількість балів; для критерію «Екологія» – 40 балів були максимальним значенням.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань  екології

 

Божий дивосвіт - Число 32 (940) від 23 серпня 2012