7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Екологія довкілля визначається екологією сім’ї та людської особистості, в основі яких лежать автентична християнська віра, духовність та моральність, - таким було основне екологічне послання науково-практичної конференції «БОГ - РОДИНА - УКРАЇНА», яка відбулась 15 червня на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника в м. Івано-Франківську.

Активну участь у роботі конференції взяло Бюро УГКЦ з питань екології. Його керівник д-р Володимир Шеремета виголосив доповідь на тему: «Від екології сім’ї до екології довкілля». Насамперед доповідач пояснив, що під поняттям «екологія сім’ї» у богословсько-етичному сенсі першочергово розуміємо два ключових елементи: «Сім’ю як малу чи домашню Церкву, яка є клітиною організму Христової Церкви і у своїй суті визначається метою та ключовими завданнями Христової Церкви; а також саме життя сім’ї в Ісу­сі Христі, ключовими індикаторами якого є здійснення у повсякденному житті Божих та моральних чеснот». 


Як мала церква, сім’я бере участь у потрійному уряді Ісуса Христа: Пророка, Священика і Царя, уряді, який її члени отримують через святу Тайну Хрещення. Кожна із цих складових має свій автентично богословсько-екологічний вимір. Беручи участь у пророчому уряді Христа, сім’я покликана поширювати правду про Бога Творця та Спасителя, а також про співвідповідальність всіх людей за Боже створіння – природу. Сім’я, як мала церква, має гідність і владу Найвищого священика Христа і покликана бути спільнотою постійного діалогу з Богом, зростати у святості, освячувати своє соціальне та природне середовище. Беручи участь у царському уряді Христа, сім’я реалізується як спільнота служіння ближньому та піклування про благо всього створеного Богом світу.

В особливий спосіб керівник Бюро УГКЦ з питань екології наголосив на значенні сім’ї як першої та основної школи Божих і моральних чеснот, кожна з яких має свій автентичний екологічний вимір та значення, які були проаналізовані в рамках доповіді.

Підсумовуючи, п. Шеремета акцентував на тому, що сім’я покликана бути спільнотою співпричастя осіб, відбитком та образом співпричастя Отця і Сина у Святім Дусі, суттєвим виміром якого є здійснення екологічного покликання – по Божому ставитись до всієї природи. Сім’я покликана брати участь у здійсненні місії Церкви, невід’ємною складовою якої є піклування про все створіння. «Виконуючи це високе божественне покликання, сім’я стає рушійною силою для позитивних суспільних перемін та збереження створеного Богом світу», - констатував на завершення очільник екологічного бюро УГКЦ.

Інформаційна служба
Бюро УГКЦ з питань екології.

 

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012