7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

такою була одна з ключових доповідей конференції, приуроченій Дню мирянина, яка відбулася 6 червня 2012 у семінарійному храмі Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ.

Представник Бюро УГКЦ з питань екології, д-р Володимир Містерман у своїй доповіді звернув особливу увагу всіх присутніх на те, що в сучасному споживацькому суспільстві мирянин може свідчити про Христа лише своїм новим стилем життя. «Для того, щоб могти свідчити про Христа у світі, світ спочатку потрібно зберегти», – наголосив він, додавши, що «це, по своїй суті, вже і є справжнім свідченням про Христа». Посилаючись на документи та вчення Церкви, д-р Містерман поставив особливий акцент на тому, що запорукою дієвого свідчення про Христа в еру пост-модернізму є цілісність християнської віри, яка включає в себе екологічне покликання та відповідальність за Богом створений світ. Ключовим висновком доповіді пана Володимира було те, що мирянин зможе свідчити про живого Христа у світі лише тоді, коли реалізовуватиме в своєму повсякденному житті заповідь любові до Бога та ближнього, яка обов’язково повинна включати в себе також турботливе і бережливе ставлення до всього створіння – природи.


Бюро УГКЦ з питань екології зробило також свій внесок для підготовки спільної резолюції Конференції для Синоду УГКЦ, який проходитиме в вересні поточного року в Канаді завдяки формулюванню наступних рекомендацій:

1. Вважати, що формування свідомості християнської відповідальності за довкілля та її реалізація у повсякденному житті є невід’ємною складовою апостоляту мирян на порозі третього тисячоліття.

2. Включити питання відповідальності за довкілля в катехитичні програми різних вікових груп та в програму викладів християнської етики.

3. Включити питання відповідальності за довкілля при формуванні лідерів мирянських організацій.

4. Особливу увагу присвятити екологічній освіті та вихованню на засадах християнської віри та моралі у сім’ї.

5. Інтенсифікувати співпрацю комісій у справі мирян та екології на загально-церковному та єпархіальному рівнях.

Інформаційна служба
Бюро УГКЦ з питань екології

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012