7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Британські вчені виявили, що речовина, з якої виготовляють пластикові пляшки та одноразовий посуд, підвищує ризик розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Керівники експерименту стверджують, що ці дані не є однозначними, тому що високі концентрації хімікату бісфенол-А, з якого роблять пляшки, поєднувалися з підвищеним вмістом печінкових ферментів, тому неясно, є наявність бісфенолу причиною або наслідком захворювань.


 Тим не менше це вже не перший випадок, коли вчені попереджають про небезпеку пластикових пляшок. Американські дослідники заявили, що пластик викликає мозкові порушення і порушення обміну речовин, а вчені з Канади — що він ставить під загрозу здоров’я дітей і новонароджених, а також погіршує стан навколишнього середо­вища. Учені провели ряд дослідів на лабораторних щурах і зробили висновок, що досить імовірний зв’язок між вживанням їжі з пластикового посуду і змінами поведінки, ранньою статевою зрілістю, небезпекою виникнення раку простати і раку грудей і змінами в мозку.

 Незважаючи на те, що ці зв’язки ще не доведені, міністр охорони здоров’я Канади Тоні Клемент заявив, що незабаром весь пластиковий посуд заборонять до використання в Канаді. Крім того, аналогічний закон у найближчому майбутньому, можливо, приймуть в американському штаті Каліфорнія.

 

За матеріалами сайту
Бюро УГКЦ з питань екології

 

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012