7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 25 (933) від 21 червння 2012

Екологія довкілля визначається екологією сім’ї та людської особистості, в основі яких лежать автентична християнська віра, духовність та моральність, - таким було основне екологічне послання науково-практичної конференції «БОГ - РОДИНА - УКРАЇНА», яка відбулась 15 червня на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника в м. Івано-Франківську.

Активну участь у роботі конференції взяло Бюро УГКЦ з питань екології. Його керівник д-р Володимир Шеремета виголосив доповідь на тему: «Від екології сім’ї до екології довкілля». Насамперед доповідач пояснив, що під поняттям «екологія сім’ї» у богословсько-етичному сенсі першочергово розуміємо два ключових елементи: «Сім’ю як малу чи домашню Церкву, яка є клітиною організму Христової Церкви і у своїй суті визначається метою та ключовими завданнями Христової Церкви; а також саме життя сім’ї в Ісу­сі Христі, ключовими індикаторами якого є здійснення у повсякденному житті Божих та моральних чеснот». 

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) підсилює етичні та релігійні перспективи «Ріо +20» – Конференції ООН зі сталого розвитку, яка відбулася з 20 по 22 червня в Ріо-де-Жанейро, взявши участь у різних екуменічних та міжрелігійних заходах саміту, а також у конференції на тему «Соціальна та екологічна справедливість».

Зусилля делегації ВРЦ будуть зосереджені на виявленні етичних проблем і культивуванні релігійних ідей в низці заходів, які будуть проведені під час і напередодні саміту. В рамках програми ВРЦ під назвою «Екологічна справедливість» ключовою буде тема «Етичні та релігійні ідеї для майбутнього, якого ми прагнемо». «Майбутнє, якого ми прагнемо», - такою є також назва підсумкового документу «Ріо +20» — буде включати в себе заклик до дії і зобов’язання країн-учасниць.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

такою була одна з ключових доповідей конференції, приуроченій Дню мирянина, яка відбулася 6 червня 2012 у семінарійному храмі Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ.

Представник Бюро УГКЦ з питань екології, д-р Володимир Містерман у своїй доповіді звернув особливу увагу всіх присутніх на те, що в сучасному споживацькому суспільстві мирянин може свідчити про Христа лише своїм новим стилем життя. «Для того, щоб могти свідчити про Христа у світі, світ спочатку потрібно зберегти», – наголосив він, додавши, що «це, по своїй суті, вже і є справжнім свідченням про Христа». Посилаючись на документи та вчення Церкви, д-р Містерман поставив особливий акцент на тому, що запорукою дієвого свідчення про Христа в еру пост-модернізму є цілісність християнської віри, яка включає в себе екологічне покликання та відповідальність за Богом створений світ. Ключовим висновком доповіді пана Володимира було те, що мирянин зможе свідчити про живого Христа у світі лише тоді, коли реалізовуватиме в своєму повсякденному житті заповідь любові до Бога та ближнього, яка обов’язково повинна включати в себе також турботливе і бережливе ставлення до всього створіння – природи.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Папа Венедикт XVI навчає про екологічне покликання сім’ї в контексті сучасних викликів.

У неділю, 3 червня, промовляючи до подружніх пар, у проповіді, на літургії з нагоди завершення VII Всесвітньої зустрічі сімей, яка проходила у північно-італійському місті Мілані, Папа Венедикт XVI наголосив на багатогранному покликанню християнської сім’ї в контексті чисельних викликів сучасності, а зокрема на питанні відповідальності за створений Богом світ.

«Ваше покликання не є легким, – наголосив Святіший Отець, – особливо сьогодні, але любов є чудовою дійсністю, єдиною силою, яка може насправді перемінити світ і все створіння».

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Британські вчені виявили, що речовина, з якої виготовляють пластикові пляшки та одноразовий посуд, підвищує ризик розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Керівники експерименту стверджують, що ці дані не є однозначними, тому що високі концентрації хімікату бісфенол-А, з якого роблять пляшки, поєднувалися з підвищеним вмістом печінкових ферментів, тому неясно, є наявність бісфенолу причиною або наслідком захворювань.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Збалансований розвиток – запорука майбутнього

Святий Престол висловив свою думку з питань природного середовища та сталого розвитку у спеціальному документі, приуроченому черговій зустрічі організаційного комітету з підготовки Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо +20».

Ватикан вважає, що користування енергетичними технологіями не повинно приносити небезпеки людині та природі. Святий Престол наполягає на тому, що процес розвитку не може обмежуватися технічним виміром, але повинен слідувати етичній складовій.

Read more...

Божий дивосвіт - Число 25 (933) від 21 червння 2012