7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Унікальна виставка «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє», приурочена до 26-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, яка вже пройшла у 50 містах Європи, стартувала в Україні.

 Організатором експозиції виступив Дортмундський міжнародний освітній центр у співпраці з Комісією УГКЦ для сприяння єдності між християнами. Основна мета виставки: зберегти живою пам’ять про трагедію Чорнобиля, згадати про той широкий міжнародний рух солідарності, а особливо – звернути увагу на подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС і труднощі та проблеми, з якими вони змагаються сьогодні.

Виступаючи перед присутніми на відкритті виставки, Владика Богдан Дзюрах сказав, що історія цієї виставки, як і історія Чорнобиля, написана «червоними і чорними нитками», притаманними традиційній українській вишивці, де чорне символізує трагедію, журбу, а червоне – любов, яка йде аж до самозабуття, аж до самопожертви. За словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, Чорнобиль – це передовсім трагедія, оскільки внаслідок вибуху на четвертому блоці було забруднено великі території, а найстрашніше, постраждали тисячі людей: ті, котрі загинули внаслідок вибуху; ті, котрі змушені були назавжди покидати рідні сторони; діти, які народжуються з різними вадами; ліквідатори, котрі підірвали своє здоров’я або й передчасно померли внаслідок опромінення радіоактивними викидами. Це темна, чорна, трагічна сторона Чорнобиля.

Проте, як згадав архієрей, історія Чорнобиля писалася і червоними нитками, бо трагедія зумовила вибух людської солідарності, любові, жертовності й героїзму. Промовець із глибокою вдячністю згадав ліквідаторів, закликаючи присутніх можновладців пам’ятати про них не принагідно, раз на рік, а постійно, забезпечуючи їм належну медичну опіку та гарантуючи їм гідне життя і необхідний соціальний захист.

Департамент інформації УГКЦ.

 

Божий дивосвіт - Число 18 (926) від 26 квітня 2012