7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

«Сучасна економічна українська еміграція є переломним моментом, який буде оцінюватися упродовж століть ретроспективно правильно», – ієромонах Юстин Бойко

«Сьогоднішня міграція є загальносвітовим явищем», – сказав о. Юстин Бойко, ієромонах Студійського уставу у своєму слові, торкаючись теми «Еміграція і Церква», на практичному курсі місійного служіння для семінаристів УГКЦ, який проходив у Львівській духовній семінарії.

«Акцентую це тому, що еміграція – звичайний процес розвитку людства. Проблему знаходимо тоді, коли занурюємося в причини міграції, її ризики, а також у те, які проблеми і виклики ставить вона перед нами як Церквою, – говорить священик і додає: – Я більш ніж переконаний, що сучасна економічна українська еміграція є переломним моментом, який буде оцінюватися упродовж століть ретроспективно правильно».

Аналізуючи явище еміграції з погляду духовності, говоримо про Божий промисел. «За кордон потрапляють українці для того, щоб обличчя Європи не стало надто світським, щоби воно зберегло свої духовні християнські коріння», – підкреслює священик і звертає увагу на важливу участь українців у країнах Заходу, зауважуючи, що давати свідчення християнських корінь Європи на конкретному рівні – це справа важча. «Цю місію роблять наші люди. Від міграції залежить образ майбутньої Церкви у Європі», – каже священик.

«Ми є в процесі пошуку того, як маємо відповідати на ті виклики, які ставить перед нами сучасний міграційний контекст. Думаю, що у здобуванні досвіду ми випередили багато інших помісних Церков в Європі.

Проаналізувавши міграційний стан, доповідач повідомив, що цього року почалася еміграція молодих людей, котрі приїжджають із знанням мови, з бажанням здобути фах з європейським дипломом і влаштуватися за спеціалізацією. Це виявляє відмінність між минулими роками і сьогоденням. «Ця тенденція спостерігається не лише між молодими, – говорить священик, – навіть люди вже зрілого вікового рівня, емігруючи в країни Європи, хочуть працювати за фахом. Наші бізнесмени переносять туди свої статки…», – зауважує отець Юстин.

Записала Іванна Рижан.

На світлині: отець Юстин Бойко.

Світлина бр. Роман Спірца, Львівська духовна семінарія Святого Духа.


Заробітчанська хвиля - Число 8 (916) від 14 лютого 2012