7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

радилися референти у справах мігрантів та іммігрантів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ

Нещодавно у соборі святого Юра міста Львова відбулася робоча нарада референтів у справах мігрантів та іммігрантів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ, зініційована Пасторально-місійним відділом (ПМВ) УГКЦ на чолі з єпископом-помічником Київської архієпархії УГКЦ владикою Йосифом Міляном. У зустрічі взяли участь голова комісії у справах мігрантів УГКЦ Григорій Селещук, а наш край представляли референтура у справах мігрантів та іммігрантів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та чільники спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» при Молодіжному християнському центрі святого Дона Боска міста Івано-Франківська.


Святоюрську зустріч у Львові очолював голова ПМВ УГКЦ владика Йосиф Мілян у співпраці з секретарем відділу о. Андрієм Гахом та новопризначеним експертом о. Мартином Гбурським.

Нагадаємо, що Статут ПМВ Патріаршої курії УГКЦ було затверджено рішенням Синоду єпископів УГКЦ 2009 р. Б. і скріплено декретом глави УГКЦ Блаженнішим Любомиром Гузаром. А 2010 року постановами Синоду єпископів УГКЦ у Львові-Брюховичах було вирішено, щоб «для покращення душпастирської опіки мігрантів рекомендувати місцевим ієрархам призначити у своїх єпархіях та екзархатах відповідальних за душпастирство мігрантів». Таким чином у кожній архієпархії, єпархії і екзархаті з числа священиків чи мирян були призначені референти у справах мігрантів та іммігрантів, зокрема і в Івано-Франківській та Коломийсько-Чернівецькій єпархіях УГКЦ. Наразі відшуковуються найефективніші і дієві шляхи церковної  праці з мігрантами та іммігрантами. Як поінформував у Львові владика Йосиф Мілян, в УГКЦ «є ідея створення Патріаршої візитатури у справах мігрантів та іммігрантів».

…Пасторально-місійний відділ­ УГКЦ, розпочавши кілька років тому реалізацію одного з найактуальніших і найпотужніших проектів у роботі Церкви з мігрантами та іммігрантами, удосконалює його інструментарій, тобто способи реалізації у кожній парохії. Вирішенню низки конкретних проблем і завдань слугуватиме «Правильник (система правил – авт.) референта у справах мігрантів та іммігрантів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ». Представлення і обговорення робочого варіанту та пропозицій до «Правильника» відбулося під час львівської зустрічі. Серед основних напрямів діяльності референта у справах мігрантів та іммігрантів в єпархії чи екзархаті визначено організаційну працю, душпастирську опіку, соціальне служіння, співпрацю з місійними станицями та провадження публічних заходів. Це означає, що в сучасних суспільних обставинах, коли триває четверта хвиля української трудової міграції,  УГКЦ не обмежила свою політику щодо праці з мігрантами та іммігрантами декретами, постановами чи розпорядженнями, а визначила головні напрямні, як дійти до кожного свого мирянина у його духовній і соціальній потребі.

Ігор ЛАЗОРИШИН.

 

На світлині: Учасники наради референтів: у центрі – владика Йосиф Мілян.

Заробітчанська хвиля - Число 40 (948) від 18 жовтня 2012