7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

«Бог-Родина-Україна»

15 червня 2012 р. Б. на базі Прикарпатського національного університету (ПНУ) ім. Василя Стефаника відбулася конференція на тему: «Бог-Родина-Україна».

Зазначений захід відбувся за сприяння Івано-Франківської митрополії УГКЦ, Комісії у справах родини Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківської Теологічної Академії УГКЦ, Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківської ОО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету. Робота конференції проходила у формі пленарного і секційних засідань. Розпочалася вона з молитви, яку провів Преосвященний д-р Софрон Мудрий ЧСВВ - Ректор Івано-Франківської Теологічної Академії, єпископ-емерит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

У своєму привітальному слові о. д-р Богдан Тимчишин, голова Комісії у справах родини УГКЦ, який вперше з робочим візитом як голова Комісії після свого призначення відвідав Івано-Франківську архієпархію УГКЦ, сказав: «Важливо на даний час переосмислити цінності життя, важливо переосмислити роль сім’ї в сучасному світі, важливо повернутися до первозадуму Творця, коли та для чого Він її сотворив».

Розпочав пленарне засідання Преосвященний Владика Софрон Мудрий з доповіді на тему: «Задум Божий про подружжя». У своєму слові Владика, між іншим, сказав: «Християнське Об’явлення знає два окремі способи здійснення покликання людської особи до любові, тобто подружжя і дівоцтво. Одне і друге, у властивій собі формі є конкретним виявленням найбільшої істини людини - «бути на образ і подобу Божу». Подружня любов осягає ту повноту, до якої вона внутрішньо спрямовується, яка є властивим і специфічним способом участі і покликання подругів до життя у Христовій любові».

Наступним доповідачем на тему «Родина як осередок етнічного самовідтворення, формування національної самосвідомості українця» була завідувач кафедри соціальної психології ПНУ, д-р психолог. наук, проф. Олена Ліщинська.

У своїй доповіді науковець звернула особливу увагу на сім’ю як «єдине місце, де людина набуває власне людських рис...».

Завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1 Івано-Франківського медуніверситету, д-р мед. наук, проф. Наталя Геник порушила тему: «Покращення репродуктивного здоров’я та демографічні перспективи України: реалії та надії». У своєму слові доповідачка сказала: «Залишити після себе нащадків та добру пам’ять - природне бажання кожної людини. Тому народження дитини зберігає наступність поколінь і життя на Землі. Тому порушення у співвідношенні народжуваності та смертності населення є питанням національної безпеки як кожної окремої держави, так і виживання людської цивілізації».

Далі конференція продовжилась у формі секційних засідань, на яких були представлені доповіді: „Соціально-психологічні чинники подружніх конфліктів”; „Ефективне спілкування в сім’ї”; „Від екології сімї до екології довкілля”; „Виклики співузалежнення для сім’ї”; „Основні елементи духовного зцілення від постабортного синдрому”; „Громадянське суспільство і родина”; «Просвіта» як організаційне ядро реалізації програми «Нова українська родина»; „Сучасні соціокультурні контексти стосунків батьків і дітей”; „Сучасні підходи до психологічної допомоги сім’ї”; „Соціо-психологічні обґрунтування традиційних сімейних цінностей українців”; „Забезпечення оптимального медичного супроводу вагітності і пологів тощо.

Із доповіддю „Наслідки заробітчанства - суспільний виклик сучасній українській родині” виступив духовний опікун спільноти колишніх заробітчан „Пієта”, що при Молодіжному Християнському Центрі св. Дон Боско в Івано-Франківську, головний редактор „Нової Зорі” о. Ігор Пелехатий. Священик розкрив порушену тему на прикладі шестирічної діяльності спільноти „Пієта”, розповів про різноманітні заходи, які відбуваються за її ініціативою, а особливо – про досвід „заробітчанської порадні”, де обговорюються найактуальніші для мігратських сімей проблеми соціально-психологічної адаптації, виховання дітей, збереження сімейних цінностей.

На завершення конференції заступник голови обласної „Просвіти” Дмитро Захарук привітав усіх присутніх на конференції медиків з їхнім професійним святом, висловив щиру подяку за їх роботу над програмою «Нова українська родина», зокрема, наголосивши: «Проведена конференція спонукає нас зробити наступний крок - створити інститут родини, де би працювали комплексно всі: медицина, педагогіка, духовенство, де би працювала громада».

Вл. інф.

 

Заробітчанська хвиля - Число 25 (933) від 21 червння 2012