Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Заробітчанська хвиля

27-28 жовтня 2012 р.Б. у Соборі святого Юра міста Львова  відбудеться зустріч мігрантів та їх родин з нічною пішою прощею до Страдчу. Початок о 17.00. Запрошуємо всіх вірних до спільної молитви.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 40 (948) від 18 жовтня 2012

«Бог-Родина-Україна»

15 червня 2012 р. Б. на базі Прикарпатського національного університету (ПНУ) ім. Василя Стефаника відбулася конференція на тему: «Бог-Родина-Україна».

Зазначений захід відбувся за сприяння Івано-Франківської митрополії УГКЦ, Комісії у справах родини Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківської Теологічної Академії УГКЦ, Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківської ОО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету. Робота конференції проходила у формі пленарного і секційних засідань. Розпочалася вона з молитви, яку провів Преосвященний д-р Софрон Мудрий ЧСВВ - Ректор Івано-Франківської Теологічної Академії, єпископ-емерит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 25 (933) від 21 червння 2012

Найпершою моєю реакцією на дане питання був бунт на слово «втеча». Та поспілкувавшись сьогодні із жінками-заробітчанками, подумала, що можна сказати і так. Та тільки втеча із відчаю. Як могла пояснити мати в 2000-му році 7-річному синові, що просив кусочок хліба, лягаючи спати напівголодний, що уже півроку не дають зарплати і нема за що купити хліба.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

„Країна, де ображають жінок, – не Європа, а совок дрімучий”

Віце-ректор УКУ Мирослав Маринович висловив від імені спільноти УКУ рішучий протест проти образливих висловлювань керівників Української держави, які принижують честь і гідність жінки, ображають релігійні почуття християн і суперечать духовним цінностям європейської цивілізації.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

радилися референти у справах мігрантів та іммігрантів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ

Нещодавно у соборі святого Юра міста Львова відбулася робоча нарада референтів у справах мігрантів та іммігрантів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ, зініційована Пасторально-місійним відділом (ПМВ) УГКЦ на чолі з єпископом-помічником Київської архієпархії УГКЦ владикою Йосифом Міляном. У зустрічі взяли участь голова комісії у справах мігрантів УГКЦ Григорій Селещук, а наш край представляли референтура у справах мігрантів та іммігрантів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та чільники спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» при Молодіжному християнському центрі святого Дона Боска міста Івано-Франківська.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 40 (948) від 18 жовтня 2012

Батьки і  за гроші не відкупляться за соціальне сирітство

У духовній порадні спільноти колишніх заробітчан «Пієта» Італії, що при МХЦ святого Івана Боска УГКЦ м. Івано-Франківська, відбулася молитовна зустріч і спілкування на тему «Наші діти в еміграції і в Україні». Сучасне заробітчанство як узалежнення є одним з найнебезпечніших суспільних ризиків для української сім’ї і родини, руйнатором християнських, світоглядних і моральних цінностей; гроші ніколи не замінять батьківство, а батьки ніколи не відкупляться за соціальне сирітство своїх дітей – про ці та інші гіркі ужинки від суспільних вивихів йшлося під час спілкування у форматі духовної порадні. А після Святої Літургії та молебня до Найсвятішого Серця Ісуса, які відправив о. Ігор Пелехатий у співслужінні з
о. Василем Слободою та о. Юрієм Козловським, присутні мали змогу почути добру науку про християнські підвалини української сім’ї і української родини в умовах небезпеки тих ризиків, які нині активно продукує суспільство.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 25 (933) від 21 червння 2012

В сучасному розвинутому світі,

Де скрізь обман і суєта,

Знайдім для Господа хвилину,

Впустім його в своє життя.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

Розділити біду ближнього… Що робить для цього кожен з нас? Загляньмо у своє духовне дзеркало. Що бачимо? Людину, яка заспокоює себе думкою, що вона і так не в силі усім допомогти, чи людину, яка у кожному бачить Христа (Мт. 25, 31-46)?

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

відбулася нічна піша проща родин мігрантів до Крилоса

У часі підготовки нічної пішої прощі родин мігрантів та всіх охочих з Івано-Франківська до чудотворного образу Матері Божої у селі Крилосі – напередодні свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії – декан Єзупільський, парох церкви святого Миколая УГКЦ в селі Ямниця о. Богдан Курилів зазначив, що за понад двадцять літ свого священства з провадженням нічної пішої прощі до Богородиці у крилоській чудотворній іконі зустрічається вперше. «Чому власне вночі?», – поцікавився отець Богдан. «Бо маємо слабку віру і надіємося, що через таку пожертву Господь почує наші молитовні наміри і прохання, а ми – дістанемо очікувану поправу як вияв Його безмежної любові». Це вже згодом, у часі пішого походу, зримо проступило й інше: нічна проща є своєрідною молитовною сторожею, безперервними і надійними чатами, для наших ближніх - і  у часі їх духовної боротьби, у часі їх фізичних немочей та недуг.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 40 (948) від 18 жовтня 2012

Уже зробила крок до читача книжка Ігоря Лазоришина «Кроки до Неба», яка нещодавно вийшла друком у видавництві «Нова Зоря». Першими її споглянули паломники, які йшли нічну прощу зі Стрия до Кохавино. Небесно-сонячна обкладинка, теплий погляд Богородиці Одигітрії, яка веде і благословляє паломницьку спільноту... і кроки. Багато кроків, котрі ведуть до Неба. «Духовно-публіцистичне видання «Кроки до Неба», – читаємо в анотації, – є своєрідною хронікою перебігу десятиденної пішої прощі із Самбора до Зарваниці, зорганізованої Пасторально-місійним відділом УГКЦ, яка відбулася 5-14 серпня 2011 року Божого. Та головно – книжка містить духовні науки провідників прощі, проголошені у часі паломницького походу, і основні напрямні організації та духовного змісту паломницького служіння».

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 25 (933) від 21 червння 2012

17 квітня, у Великодній вівторок, в Івано-Франківській обласній філармонії відбувся концерт талановитої співачки та композитора Оксани Винницької – незрячої дівчини з села Нагуєвичі, що на Львівщині. Так особливо прозвучало зі сцени у цей день: дівчина із франкового села Нагуєвичів виступає в Франковому місті! 

Це перший концерт Оксани в Івано-Франківську. Дівчина зразу ж зачарувала всіх піснею, яку народила у своєму серці. В концертній програмі «Любім того, хто поряд є» — твори, які увійшли до першого альбому співачки «Це не просто», який вийшов у листопаді 2011 року. Оксана Винницька подарувала також свої нові твори: про заробітчанку та глибокий духовний твір про художника.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 18 (926) від 26 квітня 2012

У духовній порадні Молодіжного християнського центру св. Івана Боска УГКЦ міста Івано-Франківська відбулася чергова молитовна зустріч «Хрест спасіння» за участю колишніх і теперішніх заробітчан, їх родин, парохіян каплиці Христа Чоловіколюбця та всіх охочих, зініційована референтурою у справах мігрантів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та спільнотою колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська при МХЦ св. Івана Боска УГКЦ. Перші духовні порадні в Україні, як один із шляхів складного процесу реінтеграції колишніх трудових мігрантів у суспільне життя, з ініціативи Пасторально-місійного відділу УГКЦ запроваджені у лютому цього року  в Івано-Франківській, Львівській та Київській архієпархіях УГКЦ.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 8 (916) від 14 лютого 2012

Такі намолені слова

І тиша вічністю здається,

О, Господи, Твої права

Але й мені у них дається.

Детальніше...

Заробітчанська хвиля - Число 40 (948) від 18 жовтня 2012

Більше статтей...