7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 43 (1048) від 20 листопала 2014


Листопад в українському історичному календарі позначений багатьма датами, які в тій чи іншій мірі визначали подальший розвиток держави.

Згадаймо хоча б події 1918 року, що увійшли в історію як Листопадовий зрив, чи Помаранчеву революцію 2004-го, коли українці масово стали на захист власного волевиявлення, або ж події, що почалися 21 листопада 2013 року, коли уряд призупинив процес підготовки Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Саме цей плювок в обличчя мільйонам українців з боку знахабнілої влади став останньою краплею, і люди взялися випалювати вогнем кубло корупції та бандитизму. Ні, це не було протистоянням Заходу й Сходу, ні протистоянням України й Росії, як дехто любить говорити. Це  було протистоянням між тими, хто має гідність, і тими, хто не має її, або й взагалі не розуміє, що це означає.

Уперше за п’ять років влада і громадськість разом готують пам’ятні заходи із вшанування мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

 

Національні пам’ятні заходи 22 листопада 2014 року пройдуть під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у 33-му – непереможні сьогодні!»

За останні чотири роки після приходу до влади Віктора Януковича фактично не відбувалося спільного вшанування пам’яті жертв голодоморів на державному рівні, зазначив у рамках брифінгу з підготовки та плану до Дня пам’яті жертв голодоморів голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

21 листопада о 22.00 з нагоди першої річниці Революції гідності в Соборі Воскресіння Христового розпочнуться нічні чування, під час яких буде виставлено до привселюдного почитання мощі святого Івана Павла ІІ.

Як сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму відеоблозі на “Живому.ТБ”, мощі святого спеціально з цієї нагоди прибудуть до Києва.

„ Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, і всього видимого і невидимого...” промовляють щодня наші уста. Віруємо і сповіду­ємо, що Бог наш сотворив світ видимий і невидимий. Світ невидимий – це святі ангели – це добрі безплотні духи, які постійно вдосконалюються в служінні й любові Божій, найвірніше виконують волю свого Небесного Творця. Вони віддано служать Йому в світі, як палкі ревнителі слави Його Пресвятого Імені, вони своєю любов’ю постійно наближаються до слави Божої, в цьому відчувають вони невимовну радість і наповнюють небо і землю славослов’ям Творця. Ангелів є безліч. Вони поділяються на дев’ять чинів небесної ієрархії: серафими, херувими, престоли, господства, сили, власті, начала, архангели і ангели.

У селі Горигляди Монастириського району Тернопільської області, жителі якого у переважній більшості належать до секти свідків Єгови, встановлено і освячено ротонду Матері Божої Фатімської. Її спорудила на власному подвір’ї побожна родина Євгена та Євгенії Хомиків. Придбав фігуру Пречистої за свої кошти їхній син Володимир. Він також своїми руками довершив всі будівельно-оздоблювальні роботи.

8 листопада у селі Підвисоке,  що на Снятинщині, відбулася знаменна подія для місцевої громади та всього Покутського краю — освячення храму Різдва Пресвятої Богородиці.

 Громада УГКЦ у с. Підвисоке пройшла нелегку і тернисту дорогу, допоки дочекалася зведення і освячення власного храму. Богослужіння відбувалося під могилою, у приміщенні школи, тимчасовій каплиці.

Згодом адміністратор парохії о. Василь Бигар (виходець із Підвисокого) домігся виділення приміщення у школі для відправи Богослужінь, а з часом було зведено тимчасову каплицю. У 2008 році, незважаючи на економічні труднощі та малочисельність, громада разом з адміністратором парохії о. Василем Бигаром зважилася на будівництво власного храму. Невтомна праця о. Василя і парохіян, а також підтримка місцевих жертводавців сприяли швидкому зведенню церкви.

13 листопада у м. Долина з благословення о. декана Зореслава Котовича відбулася інтелектуальна гра брейн-ринг між дітьми парафій Долинського району.

Активну участь взяли такі команди: «Діти любові» з парафії св. Андрія  Первозванного (м. Долина, парох о. Богдан Тисяк), «Світло життя» з парафії Перенесення мощей о. Миколая (с. Тяпче, парох о. Ігор Яблонь), «Парадізо» з парафії Різдва Пресвятої   Богородиці (Стара Долина,  парох о. декан Зореслав Котович), «Полум’я любові» з парафії Серця Ісуса і Серця Марії (м. Долина,  парох о. Вітольд Левицький), «Діти Марії» з парафії «Покрову Пресвятої Богородиці (с. Велика Тур’я, парох о. Микола Фреїшин).

16 листопада Преосвященний владика Василій Івасюк здійснив пастирський візит на парохію св. Архистратига Михаїла с. Глушків Городенківського деканату. Разом із деканом о. митр. Ігорем Левицьким та священиками Єпископ очолив Божественну Літургію з нагоди 150-ліття освячення храму.

 

У цей день на подвір’ї церкви було вельми людно. Після урочистого вітання Владики о. Роман Лапчинський вручив йому символічний ключ від храму. Із хвалебними піснями на прославу Бога виступив церковний чоловічий хор. Активними учасниками свята стали діти, які під керівництвом Сніжани Озарко, Оксани Гультай, Зоряни Боднарчук та Наталії Козоріз вітали всечесних отців та Владику. Як визнання заслуг перед Церквою та за ревне душпастирське служіння Архієрей нагородив о. Романа Лапчинського високою церковною нагородою — золотим хрестом. Найбільш активні парафіяни були відзначені грамотами. Серед них були і найстарші – Микола Марчук та Іван Шукост.

ПИТАННЯ: Чому Господь допускає смерть дітей і молодих людей? Ми повинні нести свій хрест і спасаємося стражданням, але відносно дорослого це ще можна зрозуміти, а з якою метою ці хрести даються дітям?

ВІДПОВІДЬ: Якби Бог створив людину тільки для земного життя, то сумніви в допустимості страждань були б цілком виправданими. Страждання в такому випадку дійсно здаються несправедливістю і навіть абсурдом.

Але якщо ми розуміємо, що створені для майбутнього, вічного життя, то параметри нашої оцінки земних речей змінюються і навіть повністю перевертаються. В Євангелії Господь не раз каже, що перші стануть останніми, а останні - першими. Ті, кого ми вважаємо в цьому житті успішними, в житті майбутньому, можливо, будуть засуджені, а «невдахи» насправді знаходять скарб, який не втратять ніколи.

Сучасне православіє у версії РПЦ МП не є християнством, -  вважає колишній віце-прем’єр-міністр Росії Альфред Кох.

 

За словами екс-урядовця РФ Альфреда Коха, йому раптово стало «зрозуміло як Божий день», що релігія, яку просуває Російська православна церква Московського патріярхату, не є християнством. Про це Кох написав у соціальній інтернет-мережі Facebook.