7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 23 (899) від 20 жовтня 2011


На свято Покрови Пресвятої Богородиці у далекому 1932 році Митрополит Андрей Шептицький поблагословив заснування організації «Українська молодь – Христові» (УМХ). Шістнадцятого жовтня у с. Боднарів відзначили річницю святкування цієї події, де у парафіяльному храмі на недільній Літургії спільно молилися осередки цієї організації Івано-Франківської області.

Питання про сумісність християнської віри з нетрадиційною медициною, зокрема, з популярною в багатьох країнах гомеопатією, продовжує викликати зацікавлення у віруючих, що проявляється у великій кількості обговорень на Інтернет-форумах, в блогах, і в питаннях, які часто задають священикам. На деякі, зрештою, лунають взаємозаперечні відповіді: від категоричного «ні» до впевненого «так». Пропонуємо читачам „Нової Зорі” ознайомитися з доказами, які пропонують прибічники і противники гомеопатії, щоб спробувати зрозуміти, як все-таки слід ставитися до гомеопатії тим, хто сповідує Христа і намагається узгоджувати свої вчинки і рішення з вірою.

Підставою для того, щоб звернутися до цієї теми, послужила цікава стаття, опублікована в християнскому журналі «Віра і життя», основну канву якої  подаємо ласкавій увазі наших читачів.

 У своєму повсякденному житті ми, християни, чинимо різноманітні дії, які деколи не відповідають Законам Божим – грішимо. Багато гріхів ми вміємо пояснити і виправити, але коли руйнуємо спільний дім, яким є для нас довкілля, навіть не усвідомлюємо, що зневажаємо Бога-Творця, руйнуючи Його Храм, яким є створіння. Своїми вчинками проти природи ми є грішниками, які практично заперечують Бога.

Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим…

У неділю, 9 жовтня, Правлячий Архієрей Івано-Франківської єпархії Володимир Війтишин освятив ще одне приміщення книгарні „Назарет”. Відтепер крамниця з релігійною літературою працюватиме на другому поверсі торгового центру „Глобус”, що в Івано-Франківську на вул. Дністровській, 45А, поруч із продуктовим ринком.

Пограбований, обшарпаний і дірявий, поганенько підфарбований т. зв. реформами державний корабель України, який досі ліниво, майже за інерцією дрейфував у бік Європи, на нинішньому тижні раптово змінив курс. Відтепер він фатально прямує у крижані північно-східні води...

Спільнота святого Егідія, що об’єднує християн з різних куточків світу, в Івано-Франківську зародилася в 2003 році. За цей період сформувалася група людей, які постійно та віддано провадять діяльність спільноти, що ґрунтується на служінні людям похилого віку, бідним та бездомним, тобто тим, кому найбільше бракує безкорисливої любові та дружби.

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в м.  Івано-Франківську відбулися заходи по відзначенню 69-ї річниці створення УПА та 52-ї річниці з дня загибелі провідника ОУН Степана Бандери.  Всі заходи розпочалися на Вічевому Майдані екуменічним Молебнем, який очолив з благословення Єпископа Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина митр. прот. Юрій Новіцький – декан Центрального деканату м. Івано-Франківська, адміністратор Катедрального собору Святого Воскресіння. Йому співслужило духовенства УГКЦ міста.

Вересень багатий плодами. Особливим він став для жителів села Верхній Струтин, а саме для греко-католицької громади церкви Успіння Пресвятої Богородиці, які збагатилися плодами духовності. Саме у вересні в селі відбулися три великі дійства, в яких були задіяні священики, дорослі, молодь і діти села: освячення відреставрованої каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці (18 вересня 2011 р.);  освячення статуї Матері Божої (25 вересня 2011 р.); освячення хреста Господнього, який буде оберегом з півночі села (27 вересня 2011 р.).

Напередодні 69-ої річниці створення УПА в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку  «Перлина Придністров’я”, що в селі Михальча Городенківського району, відбувся триденний вишкіл молоді. Ідея та фінансове забезпечення його проведення — депутата обласної ради Василя Матійчика

 Минулого року в Івано-Франківській Теологічній Академії відбулися урочисті заходи на відзначення декількох ювілейних дат: 125-ліття заснування Івано-Франківської (Станиславівської) єпархії УГКЦ, 20-ліття виходу з підпілля духовної семінарії та 10-ліття заснування Теологічної академії. Ці ювілеї стали доброю нагодою для виходу книги «Івано-Франківська Теологічна Академія УГКЦ: традиції та становлення». Уже в процесі підготовки до друку книги в авторів виникла ідея доповнити її шляхом публікації актуальних інтерв’ю з «першими особами» цього закладу богословської освіти УГКЦ.