7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 29 (1081) від 20 серпня 2015


Цикл літніх християнських відпочинкових таборів, організованих Згромадженням Воплоченого Слова на Прикарпатті, завершився табором для чоловіків на тему: «Покликання чоловіка – бути добрим пастирем».

 

Цьогорічний табір для такої категорії учасників був дев’ятим по порядку і став найбільш чисельним – 76 чоловіків на чолі з капеланами табору о. Софроном Зелінським, ВС та о. Йосафатом Бойком, ВС. Чотири дні, від 6 по 9 серпня, в урочищі Драгобрат стали гарним моментом для кожного учасника табору зробити іспит сумління виконання своїх християнських обов’язків перед родиною, Церквою і Батьківщиною.

Владика Василь Тучапець, екзарх Харківський УГКЦ, відвідав з пастирським візитом Галичину. Молився у Зарваниці, Львові, Гошеві. На Ясній Горі в Гошеві він очолив Архієрейську Літургію, після якої поділився думками про справи свого екзархату.


– Владико, вітаємо Вас в одному із чудотворних місць Івано-Франківської Митрополії, куди понад три століття приходять тисячі паломників. Ваш Харківський екзархат – наймолодший. Яка історія його створення?

– Апостольська столиця 2 квітня 2014 року  оголосила про створення Харківського екзархату. До нього увійшли Харківська, Полтавська і Сумська області. Моя хіротонія відбулась 21 травня 2014 р. в Патріаршому соборі в Києві. Святителем був Глава УГКЦ Святослав Шевчук, співсвятителями були Владика Василь Медвіт та Степан Меньок. А 1 червня у Харкові відбулась інтронізація. З того часу я служу в Харківському екзархаті. Перед тим 9 років я був ігуменом монастиря св. Василія Великого в Києві.

– З якою метою було створено цей екзархат?

– Перед цим був Донецько-Харківський екзархат, до якого належало сім областей України. Це – величезна територія, і єпископу важко було надати належну увагу всім вірним. Тому було поділено цей екзархат на Донецький та Харківський. Так само відбувся поділ і Одесько-Кримського екзархату на Одеський та Кримський, щоб більш ефективно вести душпастирське служіння.

Протягом останнього часу мало не щодня чуємо в новинах про випадки самогубства. За останні роки все більше таких смертей стало серед молоді, але є випадки, коли порвати з життям вирішують люди похилого віку. Що спонукає людей до таких дій? Чи можна якось застерегти людей від цього страшного гріха, адже тільки Господь має право давати й забирати наше життя?

А що Церква каже про цей вчинок людини?

Отець Іван Петляк пояснює це так:

Розв’язана Росією агресивна війна проти України стала початком для нових соціальних рухів, яких наше суспільство досі не знало. Одночасно з народженням справжнього українського війська відбулося формування потужного волонтерського руху. Більшість військових експертів, та й громадська думка підтверджує, що територіальна цілісність України зазнала б набагато більше втрат, коли б не існувало могутньої армії волонтерів. Тому невипадково, як свідчать останні соціологічні опитування, волонтерський рух вперше посів першість за довірою у суспільстві.

Напередодні 24-ї річниці Незалежності України «Нова Зоря» запросила у свою вітальню п. Лідію Анушкевичус, координаторку волонтерської спільноти «Свій за свого», яка зуміла за рік часу зібрати на потреби війська понад три мільйони гривень. Але набагато більшою виявилась допомога моральна, яку не можна виміряти жодним фінансовим еквівалентом. Про жорстоку війну і літеплий стан суспільства, про каригідну неповороткість заржавілої державної бюрократії і шедеври мобільності й винахідництва волонтерів, про мирні часи і наш майбутній розвиток – розмова з Лідією Анушкевичус.