7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 24 (981) від 20 червня 2013


Щось все-таки коїться з нами, українцями. Наскільки змінився кожен з нас, а отже і все суспільство, за останніх всього лише чотири-п’ять років, можна зрозуміти хоча б на прикладі новин ТСН, які щодня виходять в ефір на каналі „1+1”. Те, що раніше було сенсацією, тепер уже просто новина, яка все ще „тягне” на розряд важливої. І такими „просто новинами” (а фактично – сенсаціями) наповнені інформаційні випуски зараз. А сенсація сьогоднішнього дня — це те, що раніше вважалося майже неймовірним.

Хай дарує читач, якщо автор заплутав його з цими порівняннями, але якраз вони свідчать про те, що світ, а з ним і українці, стали менш чутливими до трагедій, катаклізмів, а отже – до чужого болю. Нас все менше цікавить доля ближнього, відтак ми все більше переймаємось виключно своїми проблемами. Чи цього вчить нас Святе Письмо? Ні. „Люби ближнього твого, як себе самого” (Гал. 5, 14); „Як я був полюбив вас, так любіте і ви один одного!” (Ів. 13, 34), - повчає Книга книг. Однак надто вже мізерний відсоток людей чує голос Церкви і ці повчання, ще менше — виконують його у щоденному житті.

Слава Тобі, Утішителю!

 

Світлий празник Пасхи завершується не менше світлим і великим празником Святої П’ятдесятниці. По Христовому Різдві і Воскресінні цей празник належить до найбільших празників нашого церковного року. Зіслання Святого Духа ­ це  наче вінець і печать на ділі спасіння людського роду, що його доконав Божий Син. В дні св. П’ятдесятниці сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя. В дні Зіслання Святого Духа родиться і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди. У стихирах празника про це знаходимо такі слова:

9 червня на парафію Успіння Пресвятої Богородиці смт. Козова з пастирським візитом прибув архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Архієрей очолив Божественну Літургію та освятив 4 дзвони на відреставрованій дзвіниці.

Слава Ісусу Христу! Шановна редакціє, вельми вдячний Господу Богу за те, що вже майже 20 літ „Нова Зоря” формує мій католицький світогляд. Старатимусь заносити молитви за подальший розквіт газети і розширення читацької аудиторії.

Висловлюю подяку Милосердному Богу в Св. Тройці Єдиному, Преблагословенній Діві Марії, св. Ап. Юді-Тадею, душам із чистилища за всі-всі отримані ласки й заступництво. Бо на ще молодому життєвому шляху траплялось чимало різних проблем і безвихідних ситуацій. Та з Їхньою допомогою вдавалось все переходити.

А про останнє своєрідне чудо хочу детальніше оповісти.

Відбулась ІV Архієпархіальна проща учнів катехитичних шкіл до Чудотворної ікони Богородиці у с. Погоня

 

Восьмого червня учні катехитичних шкіл Івано-Франківської архієпархії молились біля чудотворної ікони Богородиці у с. Погоня. Розпочалось паломництво Божественною Літургією, яку очолили о. Юрій Меуш ЧНІ та о. Роман Влашин. У своїй катехитичній науці о. Юрій наголосив на покликанні людини бути святою та випромінювати радість, яка походить від тісного зв’язку з Божественним Спасителем у святих таїнствах. Велике число учнів та батьків приступили до Таїнства Покаяння та прийняли у своє серце Живого Бога. Відтак, після короткої перекуски, відбулась молитовно-мистецька програма за участю учнів катехитичних шкіл та учасників відбіркового туру Міжнародного конкурсу сучасної релігійної пісні «Пісня серця». Голова Катехитичної комісії с. Юліана Дзюбата нагородила цінними подарунками переможців конкурсу фотолистівок «Моя віра веде мене до Воскресіння», який проходив на рівні Архієпархії у часі Великого Посту. Також дуже цікавими були рухливі ігри у групах, які провадили катехити.

Жінки-мироносиці… Хто вони? Грішниці, які стали святими? Матері, дружини, дочки, сестри, які залишили сім’ї, щоб іти за Ісусом? Жінки, які шукали краси, мудрості, рятунку, розуміння і справжньої духовної наснаги і, врешті, знайшли це все біля стіп Месії Ісуса.

Хто вони? Про них ми дізнаємося зі сторінок Святого Письма, і достеменно можемо сказати одне: їхня велич полягала в єдиному – відданій вірності Христові, яка породила відвагу і мужність у слідуванні за Ним, навіть у найбільш прикрих і складних обставинах життя.

Папа Франциск призначив легата для участі у святкуваннях 1025-річчя Хрещення України-Русі

 

15 червня 2013 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив кардинала Аюдріса Юзаса Бачкіса, вислуженого Архієпископа Вільнюського, своїм спеціальним посланцем для участі у святкуваннях 1025-річчя Хрещення Русі-України, запланованих на 17-18 серпня 2013 року в Києві. Про це повідомило радіо «Ватикан».

(Друга наука)

Протестантський міністр у Румунії запитав совєтського полковника: «Чи ти віриш у Бога?» – і почув дуже дивну відповідь: «Ми ще не маємо наказу з Москви – вірити в Бога». Ці слова показують ментальність людини, вихованої у тоталітарній, тиранічній, атеїстичній системі. Якщо буде з  Кремля наказ вірити в Бога, то він буде вірити, а розпорядження нема, тож не вірить. Отаке невільницьке насилля над людською совістю і поневолення правди.

Немов залізо, гартуюсь у вогні,

Щоби стійкою бути в боротьбі

З неправдою, лукавістю, злобою,

Щоб вистояти в нелегкім

двобою.