7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 23 (1028) від 19 червня 2014


Синод Єпископів УГКЦ закликає продовжувати безперервну молитву і піст за мир в Україні

 

Дорогі в Христі! Упродовж останніх місяців Українська Держава та наш народ переживають чи не найважчий період свого буття в новітній історії. Ми всі є свідками, а багато з нас і учасниками швидких суспільних перемін, що часто супроводжуються драматичними чи навіть трагічними подіями.

Однак, свідомі того, що немає нічого випадкового, за всім стоїть Господь, ми відчуваємо, що ці переміни сповнені надії, бо є провісниками народження, хоч і болісного, нової України. Поступово вмирають залишки радянського способу життя та приходить усвідомлення дійсної незалежності нашої країни. Перед обличчям новітніх небезпек народ України єднається у своїй готовності захищати Вітчизну, відстоювати її соборність та право кожного громадянина жити у вільній, демократичній та європейській державі.

«Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; не так як світ дає, даю вам його. Хай не тривожиться серце ваше й не лякається!» (Євангеліє від Івана 14, 27).

 

Молитви за мир в Україні

Боже Святий, Отче Вседержителю, Єдинородний Сину і Духу Святий, Тройце Пресвята, що все у Твоїй владі тримаєш і про все піклуєшся Премудрим Твоїм Провидінням, молимося Тобі за Богом бережену Державу нашу Україну, боголюбивий народ, владу і військо її, даруй їм, Господи, глибокий і невід’ємний мир, поклади їм на серце добре про Церкву Твою та про всіх людей Твоїх, щоб і ми в спокої та чистоті провадили наше життя у всякому благочесті і чеснотах.

Всечесний отче Ігоре! Звертається до Вас Віра Перегіняк з Калуша. Вже давненько не була в Івано-Франківську. А так би хотілося завітати до Вашого затишного кабінету, справжнього штабу-осердя релігійно-культурного життя Прикарпаття. Так хочеться багато сказати Вам і Вашому колективу щирих слів подяки за працю, за щоденний пошук, за те, що виховуєте читацьку громаду, прищеплюєте їй безмежну любов до матінки України, ненав’язливо спонукаєте до роздумів над сенсом щоденного буття, яке неможливим є без Господнього благословення.

У неділю Всіх Святих Митрополит Володимир освятив розпис парафіяльного храму свщмч. Йосафата в м. Бурштині. 

Цього дня вся парафіяльна спільнота зустріла Митрополита на чолі з адміністратором парафії о. Дмитром Шмігелем і запросила Владику звершити чин освячення та Божественної Літургії, повідомив для прес-служби бр. Ярослав Озарків, семінарист 6-го курсу ІФДС.

За корумпованість політиків, бізнесменів і священиків розплачуються бідні, які залишаються без того, чого потребують і на що мають право, зазначив Папа Франциск під час ранішньої Євхаристії у Домі св. Марти 16 червня 2014 р.

 Під час проповіді Святіший Отець зосередився на біблійному оповіданні про виноградаря Набота, котрий не побажав продавати частину своєї землі королю Ахаву і за це був убитий. Після чого Ахав забрав її «спокійно, ніби нічого не сталося». Ця історія, за словами Папи, постійно повторюється у вигляді корупції серед тих, хто тримає в своїх руках «матеріальну, політичну чи духовну владу».

Папа Франциск зазначив, що корумповані політики, бізнесмени та священики є скрізь. Але за їх гріх доводиться розплачуватися бідним. «Якщо говоримо про корумпованих політиків чи економістів, хто розплачується за це? Лікарні без медикаментів, хворі, які не отримують турботи, діти, які залишаються без освіти. А хто платить за зіпсутість священика? Платять діти, які не знають, як робиться знак хреста, не мають можливості ознайомитися з катехизмом, про яких не піклуються. Розплачуються хворі, яких не відві­дують, ув’язнені, які залишаються без духовної підтримки. Платять бідні! За корупцію розплачуються бідні — матеріально і духовно», — сказав Папа.

95 років тому з-під пера Блаженного Священномученика Григорія Хомишина з’явилася на світ книга «Набоженьство до Найсвятішого Серця Господа нашого Ісуса Христа». Вона відразу стала надзвичайно популярною, витримала кілька перевидань і була більше відомою за назвою «Червона книжка» - за кольором палітурок. Цей більш як 500-сторінковий фоліант став справжньою скарбницею віри, своєрідною енциклопедією благодатей Пресв. Серця Христового. Багато розділів «Червоної книжки» і досі зберігають актуальність, незважаючи на докорінні цивілізаційні зміни у світі. Пропонуємо увазі наших читачів витяги з розділу «Серце Христове і хворе людство». Наука, викладена в ньому, немовби безпосередньо стосується нашого буремного сьогодення, що свідчить про справді пророчі візії цього великого Святця, а також про те, що Блаж. Єпископ-Мученик Григорій Хомишин був справжнім Учителем нашої Церкви і народу, а духовна нива, засіяна ним, і досі приносить щедрі плоди, незважаючи на всі лихоліття ХХ-го віку.

Людство є хворе і то тяжко хворе. Всі се признають, навіть сини світу сього, хоча у поставленні діагнозу сеї хвороби і в поданні ліку на її оздоровлення вони є сліпі й безрадні. Вони також відчувають лихо, але в його відверненні є безсильні. Яка однак се хвороба і який лік є проти неї і її страшних наслідків, — на се вказує Дух Святий через впровадження набоженьства до Серця Христового в Католицькій Церкві. Бо се певна правда, що Дух Святий, впроваджуючи в Католицькій Церкві якесь набоженьство в даному часі, не чинить це без слушної причини і основної ціли.

Вже кілька днів у зоні бойових дій на сході гвардійців підтримує греко-католицький священик та група психологів Національної гвардії України.

 

Бійці НГУ, що знаходяться в зоні проведення АТО, постійно знаходяться в небезпеці, — складно не лише фізично, а й психологічно. Тому командуванням Національної гвардії створено спеціальну групу з морально-психологічного супроводження службово-бойової діяльності особового складу в АТО.

Психологи гвардії разом із священиком Української Греко-Католицької Церкви отцем Ігорем Федоришиним будуть об’їжджати блокпости, аби надати допомогу кожному, хто її потребує.

Керівництво архіву Служби безпеки України передало УГКЦ копії архівних кримінальних справ стосовно блаж. свщмч. о. Климентія Шептицького та о. Омеляна Горчинського, що нині проходить процес беатифікації. Раніше вільного доступу до цих документів не було.

Передача копій документів відбулася в рамках навчально-практичного семінару «Мученики – джерело свободи церкви», що пройшов у василіянському монастирі у смт. Брюховичі, що поблизу Львова. Представник Конгрегації у справах святих монсеньйор о. Роберт Сорно (Рим, Італія) висловив вдячність керівництву Архіву та Служби загалом за передані матеріали, а також надію на майбутню співпрацю.

Як запевняє директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик, до документів радянського періоду стосовно репресій стосовно священнослужителів буде надано вільний доступ та здійснено максимальне сприяння в роботі.

Що означає - хула на Святого Духа не проститься?

ПИТАННЯ: Що означає - всякий гріх і хула простяться, а хула на Святого Духа не проститься?

ВІДПОВІДЬ: Перш за все перечитаємо уривок з Євангелія, в якому міститься питання нашого слухача. Це Євангеліє від Матея, глава 12: «Тому кажу вам: усякий гріх і хула проститься людям, а хула на Духа не проститься! Якщо хто скаже слово на Сина Людського, проститься йому, якщо ж хто скаже на Духа Святого, не проститься йому ні в цім віці, ані в майбутньому».

При прочитанні цього уривка насправді виникає не одне питання, а декілька: що таке хула на Святого Духа, що означає гріх проти Святого Духа і що означає «гріх, який не проститься»?

(Продовження, поч. в чч. 19-22)

 

Продовжуємо серію публікацій у формі запитань і відповідей відомого українського вченого-астронома Івана Климишина, який переконливо доказує, що перехід українських Церков, в т. ч. – й УГКЦ з юліянського на григоріянський можна і треба провести швидко і безболісно, без жодної загрози для віри і обряду.

 

Протистояння двох стилів

 

Календарна реформа 1582 р. породила бурю протестів і жорстку полеміку, зокрема серед учених. Проти неї висловилися практично всі університети Західної Європи. Ширилися твердження, нібито григоріянський календар астрономічно не обґрунтований, що це — усього лише „спотворення юліянського календаря». З’явилися чутки про близький „кінець світу», їх особливо завзято поширювали протестанти, вважаючи, що „краще розійтися з Сонцем, ніж зійтися з папою». Щоправда, сам Мартин Лютер (1483-1546) був за реформу календаря, але інші протестанти міркували інакше. Наприклад, у 1583 р. протестантський професор Лука Осіандер назвав реформу безбожною, а папу – антихристом, який забажав наказувати зорям. Водночас видатний астроном Йоганн Кеплер (1571-1630), хоча й був протестантом, виступив за реформу календаря, яку в протестантських країнах провели із запізненням на 50-100 років. Католицькі країни Європи перейшли на новий стиль практично відразу.

Шановна редакціє „Нової Зорі”! На сторінках газети хочу розповісти про те, як віра в Бога і дев’ятниця до св. Ап. Юди-Тадея допомогли мені в хвилини відчаю і розпачу.

 

Наприкінці зими мій маленький синочок захворів на ГРВІ, проте симптоми були не зовсім типові і він переніс хворобу важко. Здавалось, що все вже йде на краще, та не пройшло й тижня, як дитина захворіла повторно, а потім ще й третій раз. Після місяця лікування на синочка було важко дивитись: весь блідий, дуже схуд, без завжди присутньої іскорки в оченятах. У мене просто опускалися руки, я увесь час плакала і не знала як можу допомогти своїй дитині та й самій собі.

В історії кожного галицького села є особистості, які життям своїм, офірною працею наче змінювали його одвічну бутність, вкладали свої самобутні перли в палітру розмірених насичених сільських буднів. Для Новиці, що поблизу Калуша, без сумніву, такою постаттю є о. Петро-Богдан Соловій.

22 червня минає 120 років від дня його  народження. Тож скористаймося слушною нагодою і помандруймо разом його життєвими шляхами, проймімося його переживаннями і болями, зрадіймо разом його успіхами. Направду, не зайвим буде повчитися у нього нам, нині сущим землякам...

«…Витоки українського патріотизму із невичерпних духовних джерел, із щоденної селянської праці, із подвижництва місцевих панотців, які були першими ентузіастами у справі заснування аматорських, театральних і хорових гуртків, читалень і фестин, передплатниками українських видань, авторитетними просвітянськими діячами…», — ці слова письменника Романа Лубківського, писані до 120-річчя «Князя неуярмленої Церкви» Патріарха Йосифа Сліпого, наче віддзеркалення життєписів багатьох українських священиків і, зокрема о. П.-Б. Соловія, Почесного крилошанина, радника митрополичої консисторії, візитатора Галицького протопресвітеріату, декана Рожнятівського і Калуського, останнього керівника тодішньої сільської «Просвіти», роки служіння якого ще живі у пам’яті літніх новичан і кого ще й понині вважають справжнім апостолом любові і добра.

Патріарх Кіріл вважає Україну російськими землями, а агресію РФ - громадянським конфліктом

 

Глава РПЦ звернувся до повноти Російської православної церкви із закликом до припинення кровопролиття в Україні та із закликом до усіх, від кого залежить припинення військових дій, до реальних переговорів.

Проте, водночас, патріарх Кіріл назвав українські території російськими землями, що вже само по собі багато про що говорить. Крім того, російський патріарх проявив катастрофічне незнання історії, назвавши Донецьку і Луганську область південними частинами історичної Русі. Як відомо навіть пересічному школяреві в РФ, терени теперішньої Луганської і Донецької областей ніколи до Русі не належали, а були землями різноманітних кочових племен. Окрім цього, для означення агресії РФ проти України патріарх Кіріл у своєму зверненні використовує церковно-слов’янський термін «междоусобная брань», який використовується в церковно-слов’янських текстах для означення громадянської війни.