7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 11 (887) від 19 травня 2011


У видавництві Івано-Франківської єпархії УГКЦ «Нова Зоря» протягом п’ятнадцяти років спільної творчої та видавничої праці письменника й поліграфістів вийшла ціла низка поетичних збірок нашого колеги по перу Ярослава Ткачівського, в т. ч. твори не тільки духовного змісту: були вірші філософської та громадянської тематики, збірки поезій про любов, а також роман у віршах про кохання «Медовий місяць», який у 2009 році був удостоєний літературної премії імені Тараса Мельничука. Газета «Нова Зоря» торік повідомляла читачів про вихід у світ минулої осені нової збірки духовної поезії Ярослава Ткачівського «Сльоза блаженства» (Вид-во «Нова Зоря», 2010. – 76 с.), котру ще можна придбати в книгарні видавництва і котра днями також відзначена премією в галузі літератури.

Серед багатьох дзвінків, які щодня лунають у  редакції „Нової Зорі”, цей заслуговує на те, щоб із суттю телефонної бесіди познайомити наших читачів. Бо він засвідчує, що справа, яку ми, редколектив газети робимо, є богоугодною, потрібною, а та інформація, яку „Нова Зоря” несе до своїх читачів, — надзвичайно важливою задля спасіння людських душ.

Одного разу в церкві я почула чудову пісню, яка розповідала про чоловіка, який все постійно говорив: «Слава Богу за все, слава Богу за все — слава Богу за сум і за радість». Мені глибоко запали в душу ці слова. І справді, вони мають глибокий зміст...

Ми – українки-заробітчанки, що працюють в італійському місті Болонья, хочемо висловити своє обурення з приводу серії статей «Мафія, піца і я», та «Мафія, піца  і секс», надрукованих в газеті «Експрес» за 28 жовтня, 4, 18  та 25 листопада минулого року журналісткою Вірою Гродецькою про нашу працю і перебування в Італії.

В п’ятницю, 13 травня, на майдані Андрея Шептицького відбувся традиційний екуменічний спільний Молебень за участю отців та мирян УГКЦ, УАПЦ і УПЦ КП.

В ході молебню, який був присвячений проблемам оздоровлення від недуг пияцтва, наркоманії та інших залежностей, отці відправили Акафіст до Пресвятої Богородиці з Чудотворної ікони «Неспита Чаша».

Пресвята Богородиця і католицька віра – неподільна єдність

«Пречиста Діва Марія, Матір Божа, не була звичайною провінційною дівчиною, коли Їй з’явився Архангел Гавриїл. Скоріше всього, вона належала до традиційно-гебрейського царського роду Давидідів. Крім цього, вона володіла глибоким знанням Старого Завіту, вчення якого неодноразово цитувала. Також потрібно виходити з того, що Марія склала обітницю досконалого послуху Богові, добровільної убогості та досмертної чистоти». В цьому абсолютно переконаний історик Міхаель Хеземан, з яким розмовляв кореспондент католицької інтернет-агеції ЗЕНІТ, глибокий зміст якої пропонуємо увазі наших читачів
- Пане Хеземан, Ваша нова книга «Марія з Назарету: історія - археологія - легенди», яка побачила світ у січні нинішнього року, є біографією Божої Матері. Що приваблює Вас у постаті Марії?

У видавництві «Нова Зоря» видрукувано книгу „Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова” відомого на Прикарпатті вченого, Заслуженого діяча мистецтв України професора Богдана Тимківа. Видання має презентабельний, ошатний вигляд, відзначається високою поліграфією. Цим вона завдячує високій професійності працівників видавництва «Нова Зоря» Михайлу Захарчуку, Миколі Іванотчаку, Олені Щерб’юк, Марії Васильчук та директору видавництва о. Ігорю Пелехатому. У книзі розглянуто питання становлення та розвитку сакральної й ужиткової дереворізьби в Україні та українській діаспорі. Дається аналіз художніх особливостей творів літургійного, обрядового, ужиткового та монументально-декоративного характеру, що утворюють цілісний об’ємно-просторовий інтер’єр як храмів, так і житлових та громадських споруд.

Отець Ігор Іванів мешкає у с. Микитинці, що належить до Івано-Франківської міської ради. Священик незрячий, але своїми духовними очима бачить більше, ніж багато фізично зрячих. Він вже неодноразово водив паломницькі групи до Зарваниці, йшов до Люрду, Междугор’я і Святої Землі.

Шановна редакціє часопису „Нова Зоря”. Із щирими вітаннями, найкращими побажаннями, подякою за вашу працю звертається до вас сім’я з далекої Італії.
Пам’ятаю, понад десять років тому, перед від’їздом до Італії, вперше прочитала цей часопис, який своєю наукою зміцнив мене у вірі, підтримав духовно своїми розповідями. В газеті була спеціально відведена сторінка: висловлення подяк за різні ласки. Тоді ще не знала, що пізніше напишу до часопису про чудесне оздоровлення мого онкохворого батька, одужання моєї мами, яка змогла ходити після важкої операції завдяки молитвам до Фатімської Богородиці та заступництву Миколая Чарнецького.


More Articles...