7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 4 (912) від 19 січня 2012

З’явилася благодать Божа,

спасенна всім людям

 

22 січня – День соборності

 

Низка християнських організацій та політичних партій України звернулися до всіх українців із закликом провести 22 січня о 14 годині на головних майданах міст та сіл Всенародну Спільну Молитву. Організатори вірять, що цей день завдяки спільній молитві стане ще й святом Духовного Єднання українців. Представники християнських організацій просять приєднатися до акції усі релігійні і світські громади. А тих людей, які з поважних причин не зможуть вийти на майдан, вони закликають помолитися у цей час вдома, в дорозі, в лікарні.

Парафію св. Івана Христителя, що у с. Верхня Калуського деканату, відвідав із своїм Архіпастирським благословенням Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Метою візиту Митрополита було освячення новозбудованого храму, який названий на честь св. Івана Христителя. Разом з парафіянами при вході до храму Владику вітали адміністратор парафії о. Євген Ткач, декан Калуський о. митр. Михайло Бігун, о. Володимир Широкий, а також духовенство Калуського та Долинського деканатів. На початку Божественної Літургії відбулося освячення новозбудованого храму.

По закінченні святкової відправи в Городенківській церкві Успення Пресвятої Богородиці перед парафіянами, що численно зібралися в храмі Господньому, з різдвяною програмою виступили вихованці дитячої музичної школи. Викладач закладу Галина Ковбуз, яка є ще й регентом церкви, підготувала зі школярами сучасні колядки. Інструментальний супровід здійснив оркестр народних інструментів ДМШ під керуванням викладача Івана Дзумедзея.

Цього року минає 100 літ з дня смерті пароха села Дори, нині Яремчанської міськради Івано-Франківської області, отця Григорія Громадки (1836 – 1912). Він належав до когорти достойних священиків, яким була притаманна ревність в служінні Христовій Церкві, висока національна свідомість, цілеспрямованість, великий організаційний талант. 

Великі слова подяки складаю головному редактору нашої християнської газети «Нова Зоря» о. Ігорю за його статтю в номері 27 (903) за 2011 р. «Тоталітаризм гріха». Тут подана надзвичайно важлива інформація, за матеріалами якої стає все більше зрозуміло, як світ близько підійшов до забороненої межі, за якою наступає неминуче покарання, що відбулося в Содомі і Гоморрі. 

Питання морально-духовного виховання дитини в сім'ї було й залишається найбільш болючим, животрепетним питанням на сучасному відрізку нашої страждальної історії. Адже сім'я, родина – це первинний осередок, найменша і водночас найголовніша клітина нашого суспільного організму.

 

Христос ся рождає, дорога редакціє «Нової Зорі» та її світлі читачі! Сьогодні найщиріше вітаю Вас із Різдвом Христовим і дякую Богу, що повернув мене додому із заробітків!

Сьогодні все частіше поміж людьми можна почути про те, що 21 грудня 2012 року, в день завершення 5125-річного циклу стародавнього календаря Мая на землі відбудеться апокаліпсис. Мовляв, високосний рік і без катаклізмів не обійдеться.

 

Ангел: Я є Ангел-проводир,

Я приношу з неба мир.

Всім убогим пастирям

І на землю всім царям.

Сповіщаю про ваш дім

І приношу радість всім.

А тепер скажіть мені:

Чи приймете нас, чи ні?

Плідним виявився цей рік для народного аматорського тріо бандуристок сім’ї Вівчаренко з с. Угринів Тисменицького району, адже ними здобуті перемоги на Міжнародному та на Всеукраїнських конкурсах.

Якось у письменника о. Генрі Науена я прочитала, що людьми нас робить не перевага над кимось, а служіння іншому. Пам’ятаю, як противилась тоді отому твердженню. Адже нас учили вкладати у слово «слуга» тільки негативний зміст. Тоді я іще не задумувалася, що слугою був навіть Ісус Христос. Він у світ прийшов для служіння людям.

Ти пам’ятаєш, брате мій сердечний,

Той перший у твоїм житті Свят-вечір?