7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 47 (1052) від 18 грудня 2014


ПАПІ ФРАНЦИСКУ 17 грудня ВИПОВНИЛОСЯ 78 РОКІВ

У середу, 17 грудня 2014 р., Папі Францискові виповнилося 78 років життя. Свій день народження він провів у притаманних собі обставинах – виконуючи своє служіння. Оскільки цього дня відбувалася загальна аудієнція, він зустрівся з десятками тисяч вірних, що, як і кожної середи, зібралися на площі Святого Петра.

16 грудня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ» відбувся діалог-форум «Релігія, демократія і цінності» на тему: «Демократичне суспільство XXI століття: критерії і перспективи», організований Соціальною Академією УГКЦ «Сaritas in Veritate».

У своєму слові Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив актуальність та важливість створення Соціальної Академії та її діяльності, місія якої зводиться до «покликання ділитися соціальним вченням Церкви із суспільством, із усіма людьми нашого часу». А роль та участь Церкви у суспільстві, на думку Глави УГКЦ, виражає себе в тому, що «Церква є матір’ю і учителькою суспільства». І це дає відповідь на питання того, чому Церква була присутня на Майдані. Глава УГКЦ також зазначив, що сьогоднішнім завданням для усіх є «доцінити цінне», а без релігії, без Божого Слова немає цінностей, а участь Церкви мала б, серед іншого, проявити себе і у служінні реформам, які так необхідні сьогодні українському суспільству. Коли Церква діє для спасіння і духовного розвитку людини, вона творить і проголошує правила для нового кращого життя спільноти, де царюватимуть мир та справедливість, зазначив Блаженніший Святослав.

Дорогі наші Читачі! Нагадуємо, що до завершення передплати на 2015 рік залишилися лічені дні. Сподіваємося, що ви й надалі будете нашими добрими і щирими друзями, членами нашої великої читацької християнської родини. Нижче подаємо деякі Ваші відгуки про нашу спільну духовну працю. Нехай вони стануть доброю заохотою для майбутньої творчої співдії, для нашого спільного зростання у християнських чеснотах.

Дитяча інформаційна ліга «Сузір’я», що працює при Тисменицькій школі, є унікальна в своєму роді. Тут займаються діти, які в майбутньому мріють стати журналістами. Вже від першого класу вони вчаться ставити запитання, брати інтерв’ю, писати твори, дуже схожі на журналістські публікації.

Для цього тут створені найкращі умови: великий кабінет із ілюстраціями, книгами і фотографіями відомих журналістів та діячів мистецтва. Тут, в цьому храмі мистецтв, дітей навчає творити педагог та журналіст із 20-річним стажем Богдан Нагорняк. Майже щотижня він організовує зустрічі для дітей із відомими людьми краю, які досягли успіху в сфері своєї діяльності.

Питання: Чи грішать люди, які не читають Святе Письмо і релігійну літературу?

Відповідь: — Якщо це є священик, катехит чи катехитка, які мають готуватись до проповідей, лекцій, а вони цього не роблять, то, звісно, що грішать. А якщо це є миряни, то Церква рекомендує їм зростати у вірі. Час від часу читати Слово Боже чи релігійну літературу, щоб вони зростали у розумінні віри, щоб вони могли пояснити іншим у що вони вірять. Інколи потрібно вміти пояснити на елементарному рівні в кого ми віримо, в що. Тому часами це може бути провиною. А є старші люди неграмотні, які не вміють читати, але вони моляться вервицю чи Ісусову молитву. Вони вміють передавати дар віри.

29 листопада в с. Старі Кути Косівського р-ну при церкві Переображення Господнього спільнота «Матері в молитві» відсвяткувала свій ювілейний 10-річний день народження.

На духовне свято були запрошені о. Яків Яремчук ЧСВВ з церкви св. Андрія (м. Львів) та отець-декан Василь Стефанко з м. Вижниця. Святу Літургію очолив о. Юрій Костик, настоятель парафії. Літургійну проповідь він зосередив на силі і значимості материнської молитви: «Молитва матері всесильна». Звернув увагу вірних на жертовність матерів за прикладом Діви Марії. Коли Ісус приходив до Матері і запитував, чим Він може Їй послужитися, Вона в покорі промовила: «Дозволь мені з тобою терпіти і з тобою вмерти».

Незрячий отець Ігор Іванів, відомий своїми пішими походами до Люрду, Ватикану, Святої Землі, Меджугор’я та інших святих місць світу, знову здивував: у свято Ап. Андрія Первозванного практично при нульовій температурі повітря він увійшов у благодатну зарваницьку купіль св. Анни.

Такі поїздки о. Ігоря з парафіянами до Марійського відпустового місця — Зарваниці — є регулярними і відбуваються кожного місяця ось уже впродовж двох років. А щоб вони стали можливими, про це постійно дбає дирекція Івано-Франківського спиртогорілчаного об’єднання, зокрема, заступник генерального директора Андрій Мельниченко, який виділяє для цього комфортабельний мікроавтобус.

Всеукраїнська науково-практична конференція,  присвячена 130-річчю Єпископа УГКЦ Миколая Чарнецького, відбулась 16 грудня в Івано-Франківському богословському університеті ім. cв. І. Золотоустого.

 

У ній взяли участь представники ОДА, обласної та міської рад, викладачі історії, політології, міжнародних відносин, духовенство, монашество, студенти.

Митрополит Володимир Війтишин розпочав конференцію зі спогадів про с. Семаківці, звідки походив мученик і блаженний Миколай. Отець Роман Лагіш ЧНІ зі Львова навів багато фактів, що ця людина є святою. «Чарнецького переводили з табору в табір, бо скрізь він ставав лідером і перетворював тюрми на монастирі. До нього на сповідь ішли навіть кримінальні авторитети. Усім допомагав і швидко здобував славу», — додає отець Роман.  Як «агента Ватикану», його засудили до 10 років таборів посиленого режиму. За 11 років ув’язнення відбув 600 годин допитів у 30 тюрмах і таборах. У 1956 році радянська влада відпустила єпископа до Львова, як безнадійно хворого – помирати. Він мешкав у будиночку на вулиці Вечірній, 7. На диво, Миколай Чарнецький дуже швидко одужав та прожив ще три роки.