7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 41 (1141) від 18 листопада 2016


ЗВЕРНЕННЯ ДО ВІРНИХ І ДУХОВЕНСТВА
У СПРАВІ ПЕРЕДПЛАТИ
ХРИСТИЯНСЬКОЇ ГАЗЕТИ
«НОВА ЗОРЯ» на 2017 рік

Боголюбиві Брати і Сестри,
Всечесні Духовні Отці!

Стоїмо на порозі 2017 року, який є багатим на різноманітні відзначення та святкування. Саме цього року ціла Католицька Церква відзначає 100-річчя об’явлення Богородиці у Фатімі, яка свого часу сказала до очевидців слова, котрі не можуть не заторкнути жодної української душі: «Моліться на вервиці щодня, щоб досягти миру та кінця війни» (13.05.1917). Як колись, так і сьогодні такі слова є дороговказом для кожного віруючого українця.

Пам’ять святого священномученика Йосафата Кунцевича згідно з Григоріянським календарем святкують 12 листопада.  В цей день Папська Українська Колегія Святого Священномученика Йосафата відсвяткувала свій престольний празник.
З цієї нагоди у переддень свята до колегії завітало чимало гостей. Святкування традиційно розпочалося у храмі колегії Молебнем до святого священномученика Йосафата.

В Івано-Франківську є багато дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування. Ці діти передчасно дорослішають. Проте найважче випробування чекає їх за стінами дитбудинку, де вони залишаються самі зі своїми проблемами, не готові до самостійного життя. Багато вихованців дитбудинків не можуть впоратися і потрапляють до в’язниць, спиваються, стають наркоманами… Побороти таку жахливу статистику і дати шанс дітям-сиротам відчути себе потрібними покликаний проект «Наставництво».
За словами заступника голови Комісії у справах родини Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ  отця Юрія Прилепського, ідея проекту виникла понад 4 роки тому у Львові, а півтора роки тому цю ініціативу перейняла Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.
«Насамперед у цьому проекті ми хочемо знайти для дитини друга. Адже кожен з нас потребує розуміння, підтримки, допомоги, поради – і друг є саме для того. Цю людину  юридично нічого не зобов’язує. Наставник просто має не менше року, бодай раз в тиждень, відвідати цю дитину, поспілкуватися, допомогти зробити уроки, якщо є дозвіл дирекції, прогулятися, кудись з’їздити, помолитися», – пояснює священик. Найбільшим досягненням проекту є те, що одна наставниця всиновила трьох дітей.

У неділю, 13 листопада, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська кількасот вірних взяли участь у святкових Богослужіннях з нагоди завершення Ювілейного Року Божого Милосердя, проголошеного Святішим Отцем Франциском.
Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Йому співслужили о.-митр. Юрій Новіцький, настоятель собору, та священнослужителі Івано-Франківської духовної семінарії.

Багато років поспіль, ще задовго до свята Миколая, Мальтійська Служба Допомоги м. Івано-Франківська розпочинає традиційну акцію «Святий Миколай іде до сиріт». Метою акції є приготування подарунків дітям та сиротам, які проживають в інтернатах і дитячих будинках Івано-Франківська та області, до дня Святого Миколая, а також забезпечення їх речами першої необхідності.
Цього року майже 2000 дитячих листів надійшло до офісу Мальтійської Служби Допомоги. У листах дітки пишуть не тільки про омріяні подарунки, які б вони хотіли отримати, а також розповідають про себе, свої уподобання, свої мрії та особливі здібності. Пишуть також і про те, що болить та чого бракує. З такого листа можна багато дізнатись про дитину і вже обрати, для кого ж то можна подарувати трішки радості, тепла та щастя.  

8 листопада, з нагоди 90-річчя з дня освячення храму святого Миколая, парафію у с. Нижній Струтинь Рожнятівського району відвідав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Зустріти духовного батька зібралися вірні усієї парафії, а особливо наймолодші, які щирим серцем виявили свою любов до Владики у словах вітання та подяки.