7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 40 (948) від 18 жовтня 2012


Слово Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до тих, хто не наважується діяти згідно з волею сумління

 

Дорогі в Христі!

Молячись у Вічному місті, біля гробів святих апостолів Петра і Павла та мощів святого священномученика Йосафата, у колі Єпископів Вселенської Церкви, щоб разом зі Святішим Отцем Венедиктом XVI розпочати Рік віри в Католицькій Церкві, думками і серцем лину до України, котра напередодні чергових виборів із тривогою вдивляється у власне майбутнє.

Запрошую вас спільно поглянути на нинішню суспільну ситуацію в Україні у світлі Божого Слова, щоб воно розвіяло страх і безнадію, які так сильно проявляються в житті багатьох наших співвітчизників. Справді, страх і безнадія – це два почуття, які підживлюють одне одного, тоді як усвідомлення присутності Господа долає і одне, і друге. Це добре ілюструє Євангеліє наступної 20-ї неділі по Зісланні Святого Духа, у якому вміщено розповідь про воскресіння померлого юнака, сина вдови з міста Наїн.

Прийшов час нашого повернення до власної реальної, а не вимальованої хворобливим маренням ідентичності, час повернення до джерел нашого народу, нашої історії, нашої культури, нашого християнства. Ad fontes, carissimi!

Лише напившись з джерел нашої правдивої ідентичності – народної і релігійної, лише скріплені особистою вірністю Христові та Його Святій Католицькій і Апостольській Церкві зможемо не поклякнути перед денаціоналізуючими та деморалізуючими впливами, ані по-сектантському агресивних «мультикультурних» політкоректних секуляристів, які перетворили Європейський союз на структуру, в якій християн утискають і переслідують за їхні релігійні переконання. Ані перед новоявленим українським тоталітаризмом, що топче парламентаризм, право і демократію.

Микола Лебедь. УПА. Українська повстанська армія. Її ґенеза, ріст і дії у визвольній боротьбі українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу. 1 частина: німецька окупація України: репринтне видання. — Нова Зоря, 2012. — 160 с. + 40 с. світлини.

Микола Лебедь був одним із провідних членів Організації українських націоналістів, революційним діячем і невтомним організатором визвольного руху в Україні.

Вперше книжка з’явилася  у 1946 році, отже автор писав її одразу по свіжих слідах подій, які пережив і які великою мірою спів­творив. М. Лебедь наводить дуже багато оригінальних документів боротьби УПА і українського протинімецького і протибільшовицького підпілля у Другій світовій війні, а отже є першоджерельним документом для вивчення тогочасних подій.

У неділю, 30 вересня, в Івано-Франківську було закладено і освячено наріжний камінь під будівництво нового храму, де адміністратором є о. Василь Рак, синкел у справах капеланського душпастирства Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Чин благословення закладення храму довершив владика Софрон Мудрий. Незважаючи на поважний вік, він приділяє багато уваги розбудові парафій. Владика Софрон Мудрий для Івано-Франківської митрополії став прикладом служіння Богу. Його батьківською увагою наділені всі миряни, також Владика опікується семінаристами Івано-Франківської теологічної академії і молодими священиками.

Відбулася зустріч о. Руслана П’ясти, голови підкомісії «За тверезість життя» Івано-Франківської архієпархії, із начальником Івано-Франківського міського управління освіти і науки п. Наталією Микулою.

 

В ході зустрічі було погоджено можливість проведення у школах, ліцеях, коледжах, технікумах м. Івано-Франківська освітньо-виховних заходів «За тверезість та чистоту життя», основаних на християнських моральних цінностях.

До села Глибоке Прийшла осінь — золота пора. Золота тому, що приносить нам врожай. А ще тому, що починається світ знань. Саме знання — наш врожай і наше золото, тому цього ми намагаємося досягти: батьки і діти, школа і церква. Тож не випадково поруч із ЗОШ у нас в селі діє недільна школа. Ми раді, що наші діти мають можливість навчатися в ній. Бо коли дитина прибігає додому і каже мамі: «Дякую. Що вам допомогти?», коли дитина старається оминати сумнівні компанії, а кожної неділі спішить до церкви і заохочує до цього всю сім’ю, то радіє материнське серце. І є надія, що з такої дитини, яка має найкращі християнські знання, виросте добра людина.

70-річчя УПА відсвяткували у Більшівцях Галицького району відкриттям парку пам’яті на місці, де в різні часи були розстріляні безневинні жертви сталінського та фашистського режимів.

7 жовтня, у неділю, до селища Більшівці, перша згадка про яке сягає ще XV століття і яке славне рухом Семена Височана, з’їхалися численні представники громадськості та влади Галицького району.

Тут, на місці недавнього болота, з ініціативи пароха о. мітрата Василя Завірача, зусиллями громади селища, місцевих підприємців та влади виріс чудовий парк пам’яті на честь 70-ліття створення Української Повстанської Армії, що була зароджена у волинських лісах і воювала за волю України на західноукраїнських землях і з «совєтською владою», і з фашистськими окупантами у роки Другої світової війни.

Радуйся, Покрове й Заступнице

та Спасителько душ наших... (Стихири празника)

 

13 жовтня 2012 року з ініціативи управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, творчої групи вчителів християнської етики, за підтримки та Архієрейського благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Високопреосвященного Кир Володимира Війтишина відбувся ХІV Євхаристійний з’їзд учнівської молоді

«…Її святим Покровом увесь світ покритий»

(проща до с. Липівка Тисменицького району).


Щоб наша молодь не загубила себе у бурхливому морі сучасних подій, щоб навчилася  аналізувати та коригувати власну поведінку відповідно до моральних норм, ми, дорослі, повинні допомогти  сформувати систему духовних цінностей, ставлення до Вищого Начала, світу, людей.

Загальний: Щоб єпископи, священики і всі служителі Євангелія давали відважне свідчення вірності розп’ятому і воскреслому Господеві.

Місійний: Щоб Церква, що подорожує на землі, сяяла як світло народів.

Місцевий: Щоб в Україні було створено достатньо робочих місць для зменшення трудової міграції та уникнення руйнування українських сімей.

Покровитель: преподобний Йоанікій Великий, 17 листопада.