7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 34 (1039) від 18 вересня 2014


„Нова Зоря” вже частково торкалась цієї теми, але вона настільки болюча й актуальна, що ми змушені повертатись до неї знову. Мова піде про засилля всього російського на українському просторі, зокрема, просторі інформаційному. Адже інформація у сучасному світі — не менш важлива зброя, ніж вогнепальна.

Уже п’ять місяців Україна перебуває в стані неоголошеної війни з Росією, а т. зв. національні телеканали продовжують майже цілодобово транслювати російські серіали, багато з яких героїзують військових держави-агресора. Ми продовжуємо дивитися ідеологічно диверсійні гала-концерти, різноманітні шоу, моральна загроза від яких значно страшніша, ніж відкрите збройне протистояння. У підсумку, всупереч здоровому глузду ми захоплюємося епатажними жартами російського актора Івана Охлобистіна в «Інтернах», а в той же час цей, м’яко кажучи, ненормальний чоловік у соцмережах заявляє, що бажає українцям, аби підірвали усі енергоблоки в країні, а люди загинули… Українці й далі смакують серіалом „Дільниця”, де Сергій Безруков, який підписав лист на підтримку жорсткої політики Путіна щодо України, популяризує чесну та віддану російську міліцію!

Ми стаємо перед великим викликом, бо якщо сьогодні Європа віддасть Україну в руки Росії, то невдовзі і сама загине. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю виданню КАІ.

 

«Ми завжди вважали, що Європа побудована на цінностях. Тепер виникає запитання: чи вона здатна боронити ці цінності? Знаємо, що суспільства не лише будуються на цінностях, але цінності треба також вміти боронити. А цього Європа собі вже не усвідомлює», – запитує Глава УГКЦ.

16 вересня відбулося відкриття нового приміщення Католицької школи по вул. Шевченка, 11 у м. Івано-Франківську. Очолив відкриття і освячення Архієпископ і Митрополит Володимир Війтишин з чисельним духовенством та гостями, які прибули на відкриття школи.

Серед гостей були присутні: Архієпископ Томас-Едвард Галіксон - Апостольський Нунцій в Україні, Преосвященний Кир Ігор Возняк – Митрополит Львівський, Преосвященний Кир Василій Семенюк – Митрополит Тернопільський, Преосвященний Кир Василій Івасюк – Єпископ Коломийсько-Чернівецький, Преосвященний Кир Михайло Бубній – Екзарх Одеський, Єпископ-Помічник Івано-Франківський Кир Йосафат Мощич, протопресвітери Архієпархії та духовенство.

Єпископи УГКЦ закликали українців вилікуватися від корупції, а політиків – від популізму.

У Синодальному посланні від 13 вересня до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі щодо суспільно-політичної  ситуації в Україні напередодні виборів єпископи УГКЦ назвали сьогоднішню ситуацію в Україні – паломництвом народу до справжньої свободи.

«Пройшовши визвольний досвід Революції гідності, ми спільно переносимо трагічний військовий конфлікт, анексію Криму й агресію з боку сусідньої держави на Cході України, переживаємо складну економічну кризу, постійно стоїмо перед викликами в політичній сфері», – йдеться у посланні єпископів, які порівняли сьогоднішню ситуацію з історією зі Старого Завіту, коли народ Ізраїлю під проводом Мойсея 40 років здійснював своє паломництво від рабства до свободи.

В селі Старуня Солотвинського деканату відбулося вшанування пам’яті Блаженного Єпископа Симеона Лукача – 50 років з часу його відходу до вічності.

З цієї нагоди парох с. Старуня о. Ярослав Дирів та священики двох інших церков цього села о. Ярослав Середюк і о. Віталій Луцик, а також о. Іван Бойко, о. Іван Качанюк та о. Микола Григорук із Коломийсько-Чернівецької Єпархії освятили стелу (пам’ятну дошку) на подвір’ї обійстя, де народився Блаж. Симеон Лукач. Тепер тут проживає племінниця Владики п. Наталя Грицак, яка разом з чоловіком Петром власним коштом спорудили пам’ятну стелу.

Звертатися до лікаря тільки тоді, коли хвороба спричинила серйозні погіршення організму - особлива українська ментальність.  Щоб оздоровити духовенство, семінаристів, монашество, священичі сім’ї, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ в своєму приміщенні по вулиці Гарбарській, 22 відкрила лікувально-діагностичний центр св. Луки. 

На запитання, як лікувально-діагностичний центр св. Луки зможе покращити здоров’я духовних осіб, відповіла головний лікар закладу Валентина Миколаївна Казьмірук:

Ще в 2004 р. Б., коли о. Богдан Рудницький був парохом у с. Фрага Рогатинського р-ну, пластуни Рогатинської паланки запропонували йому співпрацю по вихованню молоді. Будучи відповідальним в Черченському деканаті по роботі з молоддю, о. Богдан залюбки згодився.

І ось літній пластовий мандрівний табір «Герої не вмирають», присвячений воякам УПА, проведено спільно з  Марійською Дружиною с. Фрага. Два тижні о. Богдан в товаристві пластунів разом зі своїми вихованцями мандрували теренами Рогатинщини від села до села польовими та лісовими дорогами, в дощ та спеку, ночуючи де ніч застане,  навчав дітей катехизму, відправляв щоденні Служби Божі, сповідав, виголошував духовні розважання та чудові проповіді, які западали глибоко в дитячі серця.

(Молитва за героїв України)

 

О, прекрасна Зіронько в небі,

Ти — нам поміч у кожній потребі.

Бо Ти — Мати Ісуса живого

І заступниця роду людського.

Повнокольорові настінні календарі на 2015 р. Б. (формат А-3, горизонтальні та вертикальні).

 

Замовлення можна надсилати листом, по телефону чи електронною поштою e-mail: nz@com.if.ua; gazeta.nova.zorya@gmai.com.