7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 46 (1098) від 17 грудня 2015


Двері Милосердя відкрито у Євпаторії

13 грудня у Святопокровському храмі м. Євпаторії з благословення Адміністратора Кримського Екзархату Преосв. Владики Михаїла Бубнія звершено літургійний чин відкриття Дверей, який здійснив о. декан Богдан Костецький.

Дякуємо за дар материнства

Ми з чоловіком були одружені чотири роки, а діток все не було. Неодноразово обстежуючись в лікарні, одного прекрасного дня я сказала, що на все воля Божа. Відтоді почали щонеділі ходити до церкви, ввечері перед сном разом молитися, їздили до Зарваниці, за нас молилися всі наші рідні.

 

Я відмовляла  вервицю до Матері Божої, Дев’ятниці до Ісуса Христа, Пречистої Діви Марії, св. Марти, ап. Ап. Юди-Тадея, щомісяця ходила на молитви спільноти «Матері у молитві» в нашому місті.

Одного разу до нашої церкви привезли Чудотворну ікону Божої Матері з Погоні,  тоді ми й познайомилися з о. Никодимом.

Незабутній Пастир

П’ять років минає з того часу, як відійшов до вічності наш дорогий отець  Василь Гринишин, декан Тисменицький. Велике горе настало для тисменичан. Хтось казав: «Та ж він ще вчора сповідав!» Його парафіяни вірять, що отець у Небі.

Незважаючи на жертовність героїв Революції Гідності та захисників України на Донбасі, наша країна через недолугість, байдужість та ненаситне казнокрадство верховних керманичів нині нагадує корабель без керма.  У нас процвітає лише корупція. Все інше у глибокій кризі: і господарка, і банківська система, і суспільна мораль.

Але перед ще більшими загрозами знову опинилися українська мова і культура, хоча про них нині майже ніхто й не згадує. Два роки тому дуже популярним стало оманливе гасло «єдіная страна», яке отримало дуже багато визнавців навіть серед т. зв. української інтелігенції. Завдяки цьому гаслу мовне питання було остаточно усунуте на задвірки суспільства, а небезпека остаточного витіснення української мови з ужитку стала ще грізнішою, аніж за часів Януковича.

Нині російсько-українська двомовність набула розмаху справжньої соціальної епідемії, яку фахівці-лінгвісти називають мовною шизофренією. І якщо не буде вчасно вжито дієвих контрзаходів, то українській мові через кілька років загрожує повне зникнення. Цю двомовність, в якій, незважаючи на агресію північного сусіда, тотально переважає окупаційна російщина, можна почути скрізь, де завгодно: і з уст урядовців усіх рівнів державної влади, і в навчально-виховних та громадських закладах, і в інтернеті, і на телебаченні та радіо, і в маршрутках, і в побуті. Такого ганебного явища не зустрінемо в жодній країні світу, навіть там, де державним статусом наділено кілька мов, як, наприклад, у Канаді чи Швейцарії.

 

5-6 грудня у с. Старий Мізунь, що на Долинщині, відбувся регіональний з’їзд спільнот «Матері у молитві».

Зустріч розпочалася урочистою Божественною Літургією, яку очолив декан Долинський о. Зореслав Котович у співслужінні о. Олега Голинського, адміністратора парафії Воздвиження Чесного Хреста с. Ст. Мізунь, о. Ярослава Диріва, о. Григорія Токара, о. Романа Федчика, о. Михайла Боянецького та о. Ігоря Ліпчанського.

У своєму слові о. декан Зореслав звернув увагу гостей на питання віри у щоденному житті, а також про свідчення віри хресних батьків та про щоденні обов’язки.

Під час молитов у храмі перебували мощі св. о. Миколая Чудотворця. Парафіяни церкви Воздвиження Чесного Хреста с. Старий Мізунь тепло і щедро прийняли прочан із сусідніх районів, частуючи гарячим обідом та щирістю сердець.

Слава Ісусу Христу!

Дорога редакціє «Нової Зорі»! Я дуже вдячна своїм новим друзям, що порекомендували мені передплачувати Вашу (нашу) газету. Правдивішої, цікавішої і потрібнішої газети я ще не зустрічала у своєму житті. Вона – дороговказ до вічного, доброго, шляхетного, до того, що не проминає. До найвищого! До життя! Сильна газета! В ній зустрічаєш багато однодумців і порадників, знаходиш підтримку і розраду.

Давно думала написати про чудо оздоровлення за посередництвом святого Миколая однієї набожної жіночки, але підштовхнули до цього нещодавні сімейні переживання.

 

Ще кілька років тому мала розмову з літньою жінкою Катериною. Вона з величезною любов’ю розповіла про чудо, яке зробив їй Святий Миколай у молоді роки. Лікарі виявили у неї важку хворобу, навіть шансів на життя не давали. Була запланована операція. Жінка не переставала молитися. Операція була призначена в часі свята Миколая. Катерина пригадує, як напередодні приснився їй Святий Миколай і сказав, що вона буде жити. Так і сталося. Жінка одужала. Набожність до Святого Миколая пронесла через усе життя.

Напередодні п’ятої річниці відкриття в Калуші храму святих рівноапостольних Кирила і Методія на церковному подвір’ї освятили фігуру Пресвятої Богородиці. На це святкове дійство на парафію завітав декан Калуський УГКЦ отець-митрат Михаїл Бігун.

В освяченні взяла участь релігійна громада на чолі із парохом о. Степаном Скібіцьким, церковний хор під орудою Антоніни Попадюк, вихованці недільної школи (керівник – Галина Микитчук-Ліщинська). Діти вітали всіх присутніх віршами й піснями, в яких прославляється Пресвята Богородиця.

За словами о. Степана Скібіцького, ідея встановлення фігури Матері Божої біля церкви святих рівноапостольних Кирила і Методія належить парафіянину Ігорю Майку. До її втілення долучився й Михайло Шутяк. Саме ці два основні жертводавці отримали грамоти Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина.

Парафія св. Ап. Андрія в Івано-Франківську відзначила своє храмове свято.

В переддень, 12 грудня, відбулись нічні чування, які отцю-настоятелю  Миколі Мимці допомагали проводити семінаристи ІІІ та VІ курсу Івано-Франківської Духовної семінарії. Темою чувань був «Рік Милосердя». Ігор Клюба, який очолює братство свщмч. Йосафата, та семінаристи спільно з парафіянами молились вервицю, Ісусову молитву з розважаннями. Медитували в тиші та слухали духовних пісень спільноти «Тезе», молились Молебень до Ап. Андрія.