7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 38 (1043) від 16 жовтня 2014


Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, возлюблені брати і сестри у Христі Господі!

 

Слава Ісусу Христу!

Перш за все висловлюємо щирі співчуття родинам, як рівно ж близьким і рідним усіх загиблих під час військових дій на Сході України. Це Герої України, які поклали своє життя на вівтар нашої Батьківщини України.

Синодальне послання до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі про суспільно-політичну ситуацію в Україні напередодні виборів до Верховної Ради

Не лякайся й не падай духом, бо Господь, Бог твій, з тобою, куди б ти не подався

(Книга Ісуса Навина 1, 9).

 

Дорогі в Христі!

Уже близько року весь наш народ пере­буває в паломництві до справжньої свободи. Пройшовши визвольний досвід Революції гідності, ми спільно переносимо трагічний військовий конфлікт, анексію Криму й агресію з боку сусідньої держави на Cході України, переживаємо складну економічну кризу, постійно стоїмо перед викликами в політичній сфері. Як ми можемо мати певність, що Бог є з нами?

«Для молитви я зв’язав у камері зі шнурка вервичку та хрестик»

«Нова Зоря» продовжує розповіді про людей нової України, яка постає на ідеалах Майдану Гідності. Сьогодні наш гість - керманич Івано-Франківського обласного осередку «Правого сектора», голова ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери в Галицькому районі, учасник бойових дій у фронтовому Донбасі Василь Абрамів. Після повернення Василь отримав архієрейське благословення від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина та погодився дати інтерв’ю для часопису «Нова зоря».

З Відня молодий докторант о. Григорій Хомишин вернувся 8 березня 1899 року і був призначений другим катедральним сотрудником, а воднораз - і катехитом в школі ім. Міцкевича та в жіночих школах у Станиславові.

23 грудня 1899 року був вже першим катедральним сотрудником, тобто другим катедральним проповідником, і знову вірні дуже горнулися до церкви, щоб почути розумні, палкі проповіді молодого доктора св. богословія.

Подібно як з невимовним ентузіязмом вітали о. Григорія вірні в Станиславові, коли він повернув з Відня на свою посаду катедрального сотрудника, так само по двох роках ревної праці у катедральному соборі з великим смутком прощались зі своїм улюбленим священиком, який був призначений до Коломиї на завідателя парохії і катехита при польській ґімназії.

12 жовтня в приміщенні Української папської колегії Святої Покрови в Римі Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зустрівся з українськими студентами. Зустріч відбулась з нагоди початку нового навчального року в папських університетах Рима.

 

На зустрічі Блаженніший Святослав пригадав студентам головну тему цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ: управління Богом даними дарами. Йдеться про відповідальне ставлення і управління часом, талантами та матеріальними благами.

Ікона Матері Божої з Дитятком Ісусом, звана Вишгородською, написана самим євангелістом Лукою. Уздрівши її, Матінка Божа промовила: „Віднині ублажатимуть Мене всі роди. Благодать Народженого від Мене й моя нехай буде з цією іконою”.

Аж до половини V віку ікона зберігалася у Єрусалимі, опісля була перенесена до Константинополя. 1131 р. вона була подарована синові Володимира Мономаха — київському князеві Мстиславу, а з нею Боже благословення отримала наша земля.

Члени Апостольства Матері Божої Покровительки Доброї Смерті з Івано-Франківська п. Даниїла Почтар та

п. Людмила Салига на чолі з о. Володимиром Данилівим відвідали добровольчий батальйон «Шахтарськ», нещодавно перейменований на «Іловайськ». Зараз батальйон дислокується в с. Козацьке Дніпропетровської області.

Про почуте та побачене вони розповідають читачам «Нової Зорі».

Кор. - Якою була мета вашої поїздки на Схід?

 

Д. П. - Ми давно хотіли відвідати наших воїнів, які захищають нас і всю Україну від страшного агресора. Багато молились в тому наміренні, збирали духовну літературу, вервиці, продукти, просили благословення в духовенства. А  на свято Воздвиження Чесного Хреста після Святої Літургії приватною машиною вирушили до Житомира. Там нас чекали наші однодумці – родина Гурських, з якими познайомились у Києві на Майдані. Вони – патріоти України, теж вирішили підтримати бійців і допомогти духовно та матеріально.

Життєва дорога о. Романа Бахталовського

(21. 10. 1887 – 6. 10. 1985)

У місті Хмільнику, що на Вінниччині, на міському цвинтарі похований блаженної пам’яті Слуга Божий о. Роман Бахталовський ЧНІ – ігумен Чину оо. Редемптористів з 1942 р. в м. Станиславові, генеральний директор Архибратства Божої Матері Неустанної Помочі, засновник монашого Згромадження сестер Непорочного Серця Марії Фатімської.

 

Отець Роман Бахталовський народився 21 жовтня 1887 року в багатодітній сім’ї священика о. Данила Бахталовського, яка дала українському народові трьох священиків.

– Для нашої родини християнство, – говорить Василь Кіндій, відомий прикарпатський господарник і меценат – це посібник життя на щодень. Це не просто дотримання обряду, а постійне намагання своє життя спрямовувати в русло Христового вчення. Коли мені буває дуже важко, я беру до рук Євангеліє і читаю. І дуже часто знаходиться вирішення складної ситуації.

В галицькій родині Кіндіїв завше високо цінувались порядність та працьовитість, релігійність і патріотизм. Як каже п. Василь, порядність дає тобі право відкрито дивитись людям в очі, чесно називати біле – білим, а чорне – чорним. «Якщо ти порядний чоловік,  - вважає Василь Кіндій, - тобою неможливо маніпулювати». Праця годує тебе і твою родину. Віра дає людині опору в житті, розуміння для чого живеш і як маєш прожити своє життя. А патріотизм це те, що прив’язує тебе до землі своїх батьків, постійно живить тебе цілющою енергією і надихає робити цю землю кращою.

Мій син захворів на дуже важку форму грипу, який дав ускладнення на нирки, і то так, що через добу вони перестали працювали. Сильні болі у спині не давали спокою і ми опинилися в Івано-Франківській обласній лікарні. Майже тиждень діалізу, але покращення не було. І тоді ми почали ще більше молитися. Щирі молитви нас, рідних, щирі молитви пароха о. Ярослава Жолоба, а також усієї громади перед Чудотворною іконою Крилоської Богородиці, молитви до св. Миколая Чудотворця, ікона якого є на іконостасі церкви Успіння Пресвятої Богородиці, молитви та дев’ятниці до св. Ап. Юди-Тадея, молитви до всіх святих були вислухані. Крилоська Богородиця разом з нами випросила здоров’я у Господа Бога для мого сина.

Слава Ісусу Христу! Шановна редакціє, читачі, пишу вам, щоб на сторінках газети ще раз засвідчити про велику силу Божого Провидіння.

 

Декілька місяців тому лікарі мені поставили серйозний діагноз. Схиляли до операції. Я була у відчаї, але згадала про вервицю Визволення і почала її щиро молитися. Спочатку це було єдине джерело мого спокою. Я постановила собі молитися чотири вервиці Визволення, стоячи на колінах, щодня (крім тих, що молилася в транспорті чи у вільний час), жертвувала у цьому намірі Святе Причастя. Це була молитва – крик душі, благання про допомогу. За мене молилася вся моя родина і ще багато людей.

ПИТАННЯ: У чому має полягати сексуальне виховання підлітків згідно з християнськими принципами? Як краще викласти для них вчення Церкви в цій сфері?

 

ВІДПОВІДЬ: Часто батьки, педагоги і навіть катехити пропонують дітям щось на кшталт «списку»: що можна, а чого не можна. Це хибний підхід: він не відображає вчення Церкви, яке полягає зовсім не в списку заборон - інакше воно дійсно виглядало б відразливо, авторитарно, незрозуміло і далеко від людей.

За невеличкий проміжок часу — всього за останні два-три тижні — були обкрадені церкви у Богородчанах, Крихівцях та Рожнятівському районі.

 

Усі храми, до речі, були греко-католицькими, а дії злочинців надзвичайно подібні.

Отже, у ніч з 4 на 5 жовтня невідомий зловмисник (чи зловмисники), спилявши ґрати на вікні, проник до церкви Івана Богослова в Богородчанах, пише прес-служба УМВС в Івано-Франківській області.