7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 23 (1123) від 16 червня 2016

Дорогі у Христі Брати і Сестри,

Всечесні Духовні Отці!

Впродовж нинішнього 2016 року Божого, що його Вселенська Католицька Церква і наша Українська Греко-Католицька Церква проголосили надзвичайним Ювілейним Роком Божого Милосердя, переживаємо особливий досвід віри. Окупаційна війна, яка триває проти нашої держави вже два роки, і пов’язані з нею економічна та соціальна криза спонукають українських християн до ще більшої згуртованості і творення справ милосердя щодо наших воїнів-захисників, вимушених переселенців та малозабезпечених громадян. У цей рік також відзначаємо сумні 70-ті роковини Львівського псевдособору та 420-ліття Берестейського Поєднання Української Церкви з Вселенською Церквою Христовою – дві історичні події, які засвідчили силу діяння Святого Духа у моменти найтяжчих випробувань.  Водночас надалі втілюємо у життя стратегію розвитку нашої Церкви під гаслом „Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”.

Нещодавно (ч. 21) у нашій газеті «Нова Зоря» була надрукована стаття «Євхаристія – скарб любові» або розповідь Каталіни Рівас, яка мала ласку Божу бачити Святу Літургію, можна сказати, духовними очима.

Каталіна є стигматичка, тобто носить рани Христові з 1994 року, тому в особливий спосіб вона переживала Службу Божу і про це видіння розповідає з великим натхненням. Бо «кожна Служба Божа є відновленням новозавітної кривавої Жертви, яку приніс Ісус Христос на хресті. На Службі Божій Ісус Христос приносить Себе Самого в безкровний спосіб у жертву Небесному Отцеві за людські гріхи. У Пресвятій Євхаристії дає себе Христос на поживу причасникам. Головним священиком на кожній Службі Божій є Ісус Христос, що жертвує Небесному Отцеві, руками своїх священиків, своє Тіло і Кров, як це було під час кривавої Жертви на Голготі» (пор. «Катехизм християнської віри», 1989 р.).

Історія П’ятидесятниці
Історія святкування П’ятидесятниці сягає ще часів Старого Заповіту. Бо, як знаємо, на п’ятдесятий день після Пасхи ізраїльтяни святкували празник П’ятидесятниці у пам’ять дарування закону народові на горі Синай на п’ятдесятий день після виходу із Єгипту. У них це був урочистий і радісний празник.
Як на празник Пасхи, так і в день П’ятидесятниці в Єрусалимі збиралося багато народу. Сюди приходили не тільки мешканці Палестини, але й юдеї, які жили в поселеннях, і погани, що прийняли юдейство (прозеліти). На цей празник в Єрусалим із Галілеї прибули також Христові учні, сподіваючись, що в день утвердження Старого Завіту між Богом та ізраїльським народом їх Божественний Учитель утвердить Новий Завіт і славно відновить царство Ізраїля.

Софія Федина – голова Світової федерації українських лемківських об’єднань та доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського Національного Університету ім. Івана Франка. Вона не тільки працює в популяризації лемківської пісні, звичаїв та традицій, брала участь у відкритті лемківських храмів (в Івано-Франківську – 22 травня, в Тернополі – 9 червня), але і є волонтером. Уже два роки активно допомагає бійцям АТО. Про працю на благо лемків та волонтерство наша розмова.

         БУТИ ЧИ НЕ БУТИ? Комісія у справах освіти та виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та більшість батьків і учнів області глибоко стурбовані спробою відмінити предмет «Основи християнської етики» в загальноосвітніх школах. Про таку електронну петицію – письмову вимогу тернопільської  юристки Тетяни Семусь,  - стало відомо з інтернету.

Відповідно до статей 15, 23, 35 Конституції України, ст. 13-14 Конвенції про права дитини кожна дитина має право на пізнання Бога і Його заповідей, тому це право не можна обмежувати в українських навчальних закладах. Право на освіту, свободу совісті кожної людини гарантовані Загальною декларацією прав людини, Міжнародними пактами про права людини. Рішення про викладання предмету «Основи християнської етики» прийнято на сесіях Івано-Франківської обласної ради від 28.09.2012 р. та від 30.04.2014 р.