7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 8 (916) від 14 лютого 2012

17 лютого – 120-та річниця від народження ісповідника віри Патріярха Йосифа Сліпого 

Після смерті Великого Митрополита Андрея Шептицького (1 листопада 1944 року) почалося переслідування Української Греко-Католицької Церкви, яке готувалося ще за його життя. Ще не закінчилася Друга Світова війна, а радянські карні органи почали фізичну розправу над віруючими й духовенством. Вночі з десятого на одинадцяте квітня 1945 року органами НКВС було заарештовано митрополита Йосифа Сліпого, єпископа-помічника Львова Микиту Будку, єпископа Миколая Чарнецького. Одночасно у Станиславові  заарештовані єпископ Григорій Хомишин та його помічник Іван Лятишевський, а також у Німеччині – апостольський візитатор Петро Вергун [1,366]. Це був початок нової, незрівнянної за своєю жорстокістю Голготи для західноукраїнського населення, його духовенства та їхнього Первоієрарха.

 Двадцять років тому «Нова зоря» опублікувала інтерв’ю з ісповідником віри св. пам’яті Владикою Павлом Василиком, у якому Преосв. Павло розповів про свої роки ув’язнення разом зі Слугою Божим Патріархом Йосифом Сліпим. Ці унікальні свідчення вартують того, щоб їх знову оживити в пам’яті, особливо у 120-ті роковини від народження Блаженного Йосифа – князя Церкви і світоча українського народу.

У травні минулого року „Нова Зоря” подавала інформацію про домашню каплицю незрячого священика о. Ігоря Іваніва. Невеличка замітка закінчувалась тим, що отець має намір збудувати на своєму обійсті (мешкає він у с. Микитинці Івано-Франківської міськради) справжню святиню. Отримавши благословення Правлячого Єпископа Володимира Війтишина, отець взявся за справу. І вже до кінця минулого року основні роботи по спорудженню каплиці були завершені.

Найбільш чисельним мирянським рухом в Україні є рух "Матері в молитві". Це зовсім молодий рух. Він був створений, з волі Божої, в листопаді 1995 року, в Англії і за такий короткий час охопив більше ніж 80 країн світу. Напевне, не в одного читача виникне питання: чому. Тому, що сам Господь скликає матерів до молитви і ніхто з нас не нав'язує молитву іншій.

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка функціонує книжкова виставка із циклу "Духовні пастирі Галичини", присвячена 120-річчю від дня народження Митрополита, Верховного Архієпископа УГКЦ і Кардинала, визначного релігійного, наукового і політичного діяча, що належить до постатей світового виміру.

Сьогодні, як ніколи, люди шукають чогось, що дало би їм відчуття захищеності – духовної й фізичної. Таким є спілкування з живим Богом.

Ярослав Стецько – націоналіст неперевершеного духу, борець, патріот, великий син рідної землі, ім’я якого вписане золотими літерами в історію визвольної боротьби українського народу. За часів окупаційного совєтського режиму Ярослав Стецько був невідомим для своїх співвітчизників, про нього боялися говорити комуністичні керманичі, його ім’я совєтські політологи хотіли стерти із сторінок історії України.

Дорога редакціє газети «Нова Зоря»! Пишу Вам з подякою, що Ви знайшли в собі сили, час та кошти, щоб видавати таку газету. Я була недостатньо віруючою людиною, але коли в нашій родині стався не дуже приємний випадок, я наблизилася до Господа. Тоді я по-іншому переглянула своє життя  і прийшов такий час, коли я почала майже не пропускати ні однієї Служби Божої. А ще, коли о. Михайло, священик нашого села, у садочку на свято Миколая роздав діточкам книжечки про чистилище, я зрозуміла, наскільки важливим є Господь Бог у нашому серці. Я з дітьми прочитала притчу: «Вага Святої Літургії», яка мене і мого синочка вразила аж до серця. Моїй семилітній дитині не потрібно було пояснювати: чому листочок, на якому було написано „Я вислухала Службу Божу”, важив на вагах більше, ніж бараняча нога. Моя дитина зрозуміла, що тільки Бог здатен творити чуда і сильна та щира віра в Нього.

Спільнота Рух Назаретських Родин із Калуша взяла участь у всеукраїнських реколекціях.