7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 31 (907) від 15 грудня 2011


13 грудня 2011 року Божого урочисто проголошено Івано-Франківську Митрополію УГКЦ

Такого велелюддя Івано-Франківська Катедра ще не бачила. 13 грудня 2011 року Божого на історичну подію проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ прибуло двадцять Єпископів, майже п’ятсот священиків і кілька тисяч вірних. Старовинний Собор св. Воскресіння вітав Блаженнішого Патріярха Святослава і новопоставленого Митрополита Володимира, численних гостей та учасників Божественної Літургії

Дорогі у Христі співбраття у єпископстві і священстві, які так численно заповнили сьогодні цей Архікатедральний Собор новоутвореної Митрополії, достойні представники православних Церков, тут присутні разом з нами, преподобні брати і сестри в монашестві, шановні представники влади Івано-Франківської та Чернівецької областей різних рівнів, дорогі у Христі брати і сестри, які нині моляться разом з нами, дорога українська молоде – Слава Ісусу Христу!

Ваше Блаженство, дорогий патріарше Святославе, Папський нунцію в Україні Високопреосвященний архієпископе Томасе Едварде Галліксоне, Високопреосвященний Митрополите Львівський Ігоре Возняк, Високопреосвященний Митрополите Мечиславе Мокшицький, Преосвященний Архієпископе Петре Мальчук, Преосвященні Єпископи Римо-Католицької Церкви, Представники Православних Церков, співбрати єпископи Української Греко–Католицької Церкви,  всесвітліші і всечесніші, преподобні отці, монахи і монахині, семінаристи, брати і сестри, шановні депутати Верховної та місцевих рад, представники держадміністрації та обласної ради Чернівецької області, голово державної адміністрації нашої області пане Михайле Вишиванюк, голово обласної ради пане Олександре Сич, міський голово пане Вікторе Анушкевичус, голови районних держадміністрацій і районних рад, міські і сільські голови, представники державних служб, високоповажні ректори навчальних закладів, професори і науковці, шанована інтелігенціє, дорогі студенти і уся молоде, достойні і любі християни.

На славу Триєдиного Бога - Нероздільної Трійці, Отця, і Сина і Святого Духа. Амінь

Божою милістю слуга Христовий смиренний СВЯТОСЛАВ,
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

4 грудня Преосвященніший Владика Володимир Війтишин відвідав з пастирським візитом парохію с. Боднарів та з нагоди празника Введення у храм відслужив у величній місцевій святині Божественну Літургію.

11 грудня в Центральному Народному Домі м. Надвірна відбулася презентація книги Блаженного Мученика Симеона Лукача „Через терни – до зірок”, яка побачила світ у видавництві „Нова Зоря”.

Народжується дитина – радіють батьки, радіє родина. Та якою радістю наповнюються небеса, коли на світ приходить хлоп’ятко, якому судилось стати робітником у Божому винограднику, духовним провідником між Богом і людьми.

Що означає слово «облечини»? Походить від слова облекатися, одягатися, а в церковному середовищі означає приймати якийсь одяг при посвяті. Монаші облечини – це момент прийняття монашого одягу при монашому постригу.

Не кожен здатний дійти до вершини, особливо коли це вершина Духу. Не кожен може зберегти вірність своїм ідеалам в умовах неймовірних випробувань, бо для цього потрібен незламний дух. Без титанічних зусиль священиків-подвижників шлях до духовних вершин не здолати. Українська Греко-Католицька Церква вистояла у найважчі часи, позначені страхітливим переслідуванням душпастирів і вірних тоталітарним режимом. Їх дух залишився незламним, а всеперемагаюча віра – непохитною. Одним з таких ревних, діяльних і незламних духовних пастирів, який прожив повне терпінь і випробувань життя, був отець Іван Дідух.

(До 200-ліття від дня народження (1811-1866)

В умовах розбудови Української незалежної держави назрілою є об'єктивна потреба вивчення, збереження та розвитку національної культурної спадщини шляхом активної пошуково-дослідницької діяльності в галузі історичного краєзнавства. Одним із знаних представників галицького краєзнавства ХІХ ст. був вчений, етнограф, пошуковець Іван Вагилевич.

Отець Микола Голейко увійшов в історію Гостова як славний мученик за Христову віру

Страждальне село, грабоване віками,

Не корилось і не загинуло в неволі.

Карали тюрмами, Сибіром, Соловками,

Діждались воскресіння, віри й долі.

Церковний календар з уставом на 2012 р. Б. для священиків