7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 37 (1089) від 15 жовтня 2015


Її ніжний і мелодійний голос зачаровує. Діти та молодь прагнуть з нею співати, взяти автограф, зробити «селфі». Світлана Весна – талановита співачка, яка пропагує українську пісню та слово і тим спричиняється до розбудови України. Співачка – наша землячка, родом з м. Богородчан, сьогодні – гість світлиці «Нової Зоря».

 

 - У серцях шанувальників ти справжня народна артистка... Вважаю, що попереду у тебе буде таке звання...

 - Це не суттєво, основне – визнання людей. Для мене важливо, що люди знають мої пісні, люблять їх.

У день вшанування Матері Божої, у Гошівській іконі прославленій, з благословення пароха о. Мирослава Чорного парафіяни с. Сукіль, Козаківка та Буковець Болехівського деканату, серед яких більшість складали молодь та діти, відбули VI пішу прощу до Гошева.

Долаючи 35 кілометрову відстань, всі учасники прощі з вірою у серці та надією на допомогу Божої Матері жертвували її за мир в Україні, припинення війни, щасливе повернення додому наших воїнів-героїв. Під духовним проводом пароха о. Мирослава молилися Таїнства Святої Вервиці, Ісусову молитву, співали духовні пісні. В часі прощі більшість вірних приступили до Св. Сповіді. Відрадно, що цього року в прощі взяли участь близько 50 вірних з цих невеликих гірських парафій.

Чому іконописці пишуть ікони? Чому ми почитаємо святих? Чим звичайна людина відрізняється від святого? Часто ми задаємо собі ці запитання, але відповідь завжди проста й однакова: «Святийлюдина досконала. Вінхрам Святого Духа. Відтворює своїм індивідуальним шляхом щось з рівноваги, довершеності і порядку, які ми знаходимо у людському характері Ісуса», – зазначає Томас Мертонамериканський католицький монах-трапіст, теолог, містик. На думку Папи Пія ХІ: «Найхарактернішими і найвиразнішими постатями різних історичних епох є святі. Їх особливість глибше і яскравіше освітлює періоди історії світу, ніж фігури політиків, письменників та полководців».

Сьогодні виникає велика потреба повернутися до іконописної традиції та іконографічного канону в УГКЦ, щоб належно почитати нових святих, нових блаженних. Нині доволі часто можна прочитати в Інтернеті чи в пресі близького зарубіжжя багато неправдивих закидів з боку різних псевдомистецтвознавців, мовляв «… їхні українські ікони – неканонічні, їх не можна виставляти ні в храмах, ні в приватних будинках».

Перед місцевими виборами напруга в Україні зростає. Політики, забувши, що країна на грані повного краху суспільно-політичної системи, дуже ризиковано підіймають градус громадського протистояння. Складається враження, що якийсь геній соціальної антропології вирішив провести експеримент в Україні: який градус громадського протистояння, економічної та суспільно-політичної кризи потрібен, щоб країна розвалилася?!

 

Співпрацюють і торгують без стиду й ганьби з агресором – мовчать. Влаштовують для добровольців котли – мовчать. Арештовують добровольців – мовчать, арештовують активістів – мовчать, арештовують противників злочинної системи структур гріха – мовчать, душать їх цінами – мовчать, душать їх тарифами – мовчать. А може спробувати вдарити по найсвятішому, по вірі і Церкві?

3-4 жовтня у духовно-паломницькому центрі Матері Божої у Погоні проходила ювілейна ХХ Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність Церкви. Тисячі прочан прибули до цієї благословенної покутської місцини, щоб вшанувати чудотворну ікону Богородиці в Погоні та помолитися за мир в Україні. Під час прощі були відслужені дві Архієрейські Божественні Літургії. 3 жовтня Богослужіння очолив Преосвященний Владика Василій Тучапець ЧСВВ, Екзарх Харківський, а 4 жовтня – Митрополит Володимир. У прощі взяв участь протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ та отці Василіяни з провінції Святого Миколая в Україні, разом з прочанами із Закарпаття.

Просили доброї долі для українського народу й представники влади: народні депутати України, депутати районної, місцевої рад, відомі на Прикарпатті люди. Проща розпочалася у суботу із молитви на вервиці, продовжилася молодіжною програмою, молитовними відправами і пізно увечері – Хресною Дорогою. Опівночі були ватра та духовна програма: розважання, духовні пісні, в церквах – нічні чування. Недільного ранку священики відслужили Утреню, опісля були Свята Літургія та урочисте винесення Чудотворної ікони Матері Божої. Заключним акордом величного духовного дводенного дійства стала Архієрейська Свята Літургія. Її очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Люди з інвалідністю народжувались, народжуються і будуть народжуватись. Така воля Божа щодо їхнього життя. Якщо подивитись на них так, як дивиться Господь, то можна зрозуміти, що вони доповнюють гармонію цього світу і відкривають нам шлях любові, милосердя та благодійності.

Сьогодні вони самі взялися за те, щоб виховувати в нас розуміння їхніх проблем і повагу до самих себе. Підтвердженням цих слів є проект «Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області», який діє  за фінансової підтримки «Карітасу» єпархії Фульда та «Акції Людина» (Німеччина) розвиває свою діяльність зусиллями громадської організації «Світла Надія» смт. Богородчани.

Село Гончарів, що на Тлумаччині, славиться розмаїттям співочих голосів, духовністю побожних людей. Є тут дві діючі церкви – греко-католицька та православна автокефальна. Про один тиждень справді живої парафії греко-католицького храму я поведу мову.

 

Пресвята Богородице! Ти є квітка нев’януча, Ти – надзвичайна ласка Бога до людей, через Яку Він дає нам зрозуміти, що існує можливість розпочати нове життя. Але водночас Марія є і силою, щоб ми дійсно мали змогу бути під Її покровом, усвідомлюючи, що немає меж Божественному милосердю. Бог дав нам Марію як Матір. Тому материнська любов Марії є для нас відблиском Божественної любові Божого Милосердя.

Наша українська земля славиться пошануванням ікони і найбільшою славою оповиті ікони Пресвятої Богородиці, що завдяки ласці Божій  та щирим молитвам християн мають чудотворну силу зцілювати й рятувати народ Божий. Одна з таких ікон – Чудотворна ікона Матері Божої Крилоської, сповнена багатьох таємниць, багато з яких ще не розгадані.

У 2002 році у храмі с. Гончарів цілий тиждень гостювала ікона Погінської Богородиці, пізніше – Зарваницької.

Сестра Антонія Качмар є однією із перших монахинь Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, яке заснував о. Петро Більо у 1957 році, а благословив Владика Миколай Чарнецький. Народжена 1925 року, вона пережила ІІ світову війну. Її велика заслуга перед Україною – участь в УПА, де була станичною. Була заарештована, рік провела в тюрмі, суд її оправдав, бо на допитах не видала нікого. Й надалі брала участь у бойових діях, а після того вступила до монастиря. 16 жовтня ц.р. с. Антонія святкує своє 90-ліття. У неї світлий розум, добра пам’ять, має почуття гумору, і вона єдина залишилась в живих з числа перших монахинь.

Сьогодення монастиря

Сестра Тереза Генсьор, Головна Настоятелька  Згромадження, головний дім якого знаходиться  по вул. Лучна, 4  в Івано-Франківську (поруч із костелом), підхоплює розмову. Каже, що харизма Згромадження складається з двох частин. Перша – контемплятивна: цілоденна молитва; чергуючись, сестри моляться перед Святими Тайнами. Друга – апостольська: катехизація, реколекції, місії, праця з дітьми-сиротами (сиротинець при монастирі в м. Самборі).

Побої, тортури, обмеження у свободі і спілкуванні, проживання у помешканні, непридатному для повноцінного проживання, примушування до виконання фактично усіх забаганок, напоювання таблетками, залякування зброєю і вбивством за першої спроби втечі, відсутність обіцяного заробіткучи багато людей добровільно погодиться на такі умови праці? Мабуть, навіть звиклі до дискримінації секс-працівники не хотіли би потрапити в такі ситуації.

Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації – це вид експлуатації праці особи в галузі проституції або у суміжних сферах, як-от розпутні дії з дітьми, надання разових сексуальних послуг ув’язненим та деяким іншим особам тощо, а також використання у порнобізнесі. Міжнародна організація праці (МОП) у звіті 2012 року зазначає, що у всьому світі 4,5 мільйонів людей є жертвами насильницької сексуальної експлуатації. Хоча це становить тільки 22% від загальної кількості людей, постраждалих від примусової праці, проте саме цей вид рабства є найбільш прибутковим.

Який би талант у нас не був,  маленький або великий,  ми маємо використовувати його для служіння Богу і пізніше здати звіт.  А втім, про  звітність мало хто пам’ятає! Христос говорить: «Вернувся пан тих рабів, та й від них зажадав обрахунку». Ви помічаєте, як впевнено  Спаситель говорить про це?

Господь запевняє, що правосуддя буде повне і остаточне. Він  стверджував це в одну з найтемніших  епох  історії, коли правителем Риму був Тіберій, представником правосуддя – Пилат, а в Юдеї правив  Ірод, коли писання  пророків читалися книжниками, які їх навіть не розуміли. В такий  час Ісус стверджує, що кожна людина віддасть звіт за свої слова і вчинки. В світі моральному є певна подібність до фізичних законів.  Ніхто не буде гратися вибуховими речовинами, чи випробовувати силу тяжіння. За порушення природніх законів людина отримує наслідки. То невже Бог допустить безкарно переступати ще більш важливі моральні закони? Чому ж думка про страшний суд нас так мало турбує?