7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 32 (1132) від 15 вересня 2016


Конференція Єпископів Італії: 1.230.000,00 євро — це загальна сума коштів, отриманих завдяки збору пожертв в дієцезіях Італії для України.

 

Під час збірки грошей для України, оголошеної Папою Франциском 24 квітня цього року, в італійських дієцезіях загалом було зібрано 1.230.000,00 євро. Про це повідомили в Національному Відділі комунікації Конференції Єпископів Італії, підкресливши, що “зібрані кошти, вже передані до Державного Секретаріяту (Ватикану), виражають близькість та солідарність нашої Церкви з тією драматичною ситуацією, про яку багато разів говорив сам Папа Франциск”.

відзначатиметься в Україні у неділю, 18 вересня

 

Чи можливо дати чіткі визначення і характеристики ролі отця для сім’ї, рідних і близьких, для держави і суспільства? Важко сказати. Швидше за все у кожному конкретному випадку вони будуть зовсім різні, проте всі ці можливі формулювання буде об’єднувати одна абсолютно чітка риса - любов і відповідальність. Всенародний День Батька в незалежній Україні ще порівняно молоде свято, що отримало путівку в життя 18-го вересня 2009-го року, але в цьому є щось, що не можна передати словами. Молода, визнана як така, що цілком відбулася, вже більш ніж юна наша держава стверджує визнані в усьому світі загальнолюдські цінності, показуючи свою зрілість і вдячність непорушним і фундаментальним поняттям людської, Богом встановленої природи, нашого буття. Як колись, 19-го червня 1910-го року, це зробила місіс Додд, американка з міста Спокан (штат Вашингтон), яка вважається засновницею цього чудового свята.

за ласками й дарами! З нагоди Архієрейських відвідин Преосвященний Владика Іриней Білик ЧСВВ уділив своє благословення всім прочанам, жертводавцям та людям, які подавали і надалі подаватимуть свідчення про ласки, отримані за посередництвом Пречистої Діви Марії у Погоні. Починаючи з 2013 року, гостьова книга на 178 аркушів була заповнена проханнями про допомогу, свідченнями про зцілення та навернення.

Перший запис у ній зробили сестри Василіянки з Івано-Франківська: «Нехай монаша обитель в Погоні буде Вифлеємським вертепом, в якому панує небесний мир, Божа любов та радість. Нехай весела пісня ангелів «Слава во вишніх Богу» лунає у дні свят та кожного дня».

У квітні 2014 року Погоню відвідав Міністр культури України Євген Нищук, який був вражений величчю духа, яка панує в Богородичному храмі. Він написав, що тут став ближчим до Бога, утвердився у вірі, наповнився любов’ю.

У першу суботу вересня 2014 року настоятелі та семінаристи Івано-Франківської Духовної семінарії ім. св. свщмч. Йосафата на чолі з ректором о. Олегом Каськівим припадали та покірно просили перед чудотворною іконою Божої Матері, що прославилася  в Погоні, миру і спокою для України.

 

Парафія Серця Ісуса і Серця Марії м. Долини Івано-Франківської Архієпархії запрошує взяти участь у V фестивалі-конкурсі сучасної української духовної пісні «З піснею до Бога» ім. кардинала Мирослава Івана Любачівського, який відбудеться 24-25 вересня 2016 року за адресою: м. Долина, проспект Незалежності, 6 ( у приміщенні будинку техніки).

До участі запрошуються виконавці віком від 6-ти років.  Конкурс проходитиме у 5-ти вікових категоріях та в номінаціях: соліст-вокаліст, вокальні ансамблі, авторська пісня, художнє слово.

Одинадцятого вересня, у неділю, в яку поминали сумну подію Усікновення голови святого Івана-Хрестителя та роздумували, яким має бути істинний християнин, в каплиці Пресв. Серця Христа-Чоловіколюбця, що у Молодіжно-християнському центрі святого Івана Боско по вул. Ленкавського м. Івано-Франківська, відбулася творча зустріч з отцем місіонером Назарієм Заторським. Після Святої Літургії, яку із отцем Ігорем Пелехатим, парохом та директором видавництва «Нова Зоря», співслужив о. Назарій, звершилося справжнє свято духовної поезії. Парохіяни познайомилися з творчістю о. Назарія та його місіонерською діяльністю за кордоном.

Отець Назарій Заторський народився і виріс у місті Львові. Здобув освіту у Львівській духовній семінарії, після чого продовжив навчання у Німеччині, де закінчив Католицький університет у німецькому місті Айхштадт. Згодом ніс служіння у Полтаві та Донецьку. З 2006 р. є здобувачем докторського ступеня з догматики в м. Фрібург (Швейцарія), де одночасно служить на швейцарських римо-католицьких парафіях та у двох українських громадах – в Цюріху і в Лозанні. Це молода, освічена, творча, креативна і багатогранна особистість, що несе у собі багато позитивної енергетики та простої тихої мудрості, від якої світліє на душі і теплішає у серці. Це відчувається з перших хвилин спілкування з о. Назарієм і післясмаком від цього спілкування ще довго і довго залишається затишок та умиротворення.

в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ

13 вересня було оприлюднено нові декрети наступних призначень:

о. Олега Каськіва – переведено з ректора Семінарії на уряд Синкела в справах духовенства та священичих родин,

о. Олеся Будзяка переведено на уряд Ректора семінарії,

о. Андрія Чорненка призначено Віце-ректором семінарії,

1-2 жовтня 2016 р. Б. в монастирі Успіння Матері Божої с. Погоня Тисменицького деканату Івано-Франківської Архієпархії відбудеться XXI Міжнародна проща Вервиці.

 

Програма прощі:

 

Субота, 1 жовтня

В часи загальної брехні

казати правду – це екстремізм.

Дж. Орвел

 

Наведена вище цитата належить видатному англійському письменнику-футурологу, журналісту і публіцисту Джорджу Орвелу (1903-1950) і вона проходить червоною ниткою через весь його роман-антиутопію „1984“,
у якому він зобразив тоталітарне суспільство...

 

Зі сторінок преси пролунало, що в Міністерстві освіти і науки України розглядається питання про те, що християнська етика з нового навчального року може не викладатися в загальноосвітніх закладах. Але чому? Кому цей предмет став кісткою в горлі?

Свою точку зору на викладання предмета «християнська етика» (саме предмета, а не курсу!), я виклав у статті полемічного характеру «Християнська мораль – основа виховання» («Нова Зоря», 2008, число 33(803), яка була направлена проти тих думок, настанов, положень, що їх виклала у публікації «Про християнську етику без ілюзій» (газета «Голос України», №59 (4309) від 27. 03. 2008 р.) доктор педагогічних наук, академік АПНУ Ольга Сухомлинська.

11 вересня відбулася проща Центрального деканату  Івано-Франківської Архієпархії до Крилоса. Активну участь у ній взяла катехитична школа «Воскресіння» у складі 56 осіб, яка на початку кожного навчального року здійснює паломництво до того чи іншого відпустового місця.

Цього дня Божественну Літургію очолив декан о.митр. Юрій Новіцький. Він також виголосив повчальну науку про Івана Хрестителя та про молодого юнака, який питав Ісуса, як йому осягнути життя вічне.  Літургію співслужили о. Ярослав Жолоб, адміністратор парафії, о. Михайло Віхоть, працівник молодіжної комісії, о. Володимир Войтович, сотрудник парафії Пророка Іллі, та о. Роман Влашин, директор катехитичної школи.

ПИТАННЯ: Мої батьки православні, я хрещений в православній Церкві, але відчуваю себе католиком і відвідую католицький храм. Чи потрібно мені хреститися заново або робити якийсь формальний крок, щоб стати католиком?

ВІДПОВІДЬ: Хоча Ви отримали Таїнство Хрещення в Церкві, яка не знаходиться в повному спілкуванні з Католицькою Церквою, Ви були відроджені благодаттю для Божественного життя і стали улюбленим чадом Господнім, причетним до життя Єдинородного Сина Божого. В силу Хрещення ми - «спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитися» (Рим. 8,17). Таким чином, прийнявши Хрещення в Православній Церкві, Ви вже стали спадкоємцями всіх благ, що належать Богу.