7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 15 (1115) від 14 квітня 2016


ПМВ проведе у Львові круглий стіл щодо мігрантів у світлі Ювілейного Року

 18 квітня Пасторально-міграційний відділ УГКЦ спільно з Українським Католицьким Університетом проведе у Львові круглий стіл щодо мігрантів у світлі Ювілейного року Божого Милосердя. Експерти і представники духовенства на чолі з Головою ПМВ Владикою Йосифом Міляном говоритимуть про діяльність Церкви у контексті внутрішньої міграції в Україні, соціальне сирітство, нову євангелізацію, українське законодавство в сфері міграції, а також про мігрантів у мусульманських країнах. Модерувати захід буде о. Юстин Бойко.

 

Запрошуємо ЗМІ та всіх зацікавлених у темі.

«Батьки,— не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» (до Ефесян 6:4) – саме ця фраза стала одною із найбільш вражаючих для мігрантів та їх рідних і паломників «Самбір-Зарваниця», які прибули до Дрогобича на триденні реколекції «Біблія та виховання дітей». Дні духовної віднови організовані Пасторально-міграційним відділом УГКЦ, а проводив їх о. Антон Борис з м. Козятин Київської архиєпархії, духовний провідник пішої прощі «Самбір-Зарваниця».

Зустріч розпочалася Молебнем до Пресвятої Богородиці, який відслужили у каплиці реколекційного дому «Самарянин». Велично та по-особливому спільнота молилася за координаторів прощі «Самбір-Зарваниця», що, за офіційними даними, відбудеться 5-14 серпня 2016 р. Б. Отець благословив їх, зачитуючи звернення Владики Йосифа Міляна про дозвіл на проведення прощі. Також було зачитано ще один лист-звернення Єпископа, яким він призначив о. Антона Бориса духівником прощі, а бр. Андрія Кітика – її керівником. В цьому часі координатори отримали символічні подарунки, а о. Антон – Святе Письмо, неоціненний скарб, яким користувався блаженної пам’яті о. Василь Поточняк, засновник прощі. Опісля відбулася перша координаційна зустріч організаторів прощі.

Нещодавно у храмі Пресвятого Серця Христового по вулиці Василіянок, 17 проводилися великопосні реколекції, котрі проповідував о.Корнилій Яремак ЧСВВ. Метою цих реколекцій було навчитися правильно переживати піст. Часто буває, що людина вважає себе гідним християнином, ходить до церкви, багато молиться, постить, але це все відбувається якось поверхово. Не задумуючись над доцільністю та справжньою суттю посту, вона хоче підкреслити іншим, що дійсно стримується від їжі, але це лише зовнішній вияв покути. Суть посту – ближче пізнати Бога, відкрити Йому своє серце, розмовляти з Ним і слухати Його. Господь до нас промовляє через:

 

1. Читання Святого Письма. Біблія має бути настільною книгою кожного християнина. Адже щоденне її читання дає змогу ближче пізнати сенс нашого життя. Варто вчитуватися, роздумувати і слухати Слово Боже.

Є люди, немов яскраве світло, які освітлюють і запалюють всіх навколо, які несуть Христову науку і пам’ять про яких триває.

15 квітня – річниця відходу до вічності протоєрея Василя Поточняка, виконавчого секретаря пасторально-міграційного відділу УГКЦ, колишнього координатора українців греко-католиків Італії, головного редактора християнського журналу «До Світла», колишнього голови Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії, ревного священика Української Греко-Католицької Церкви та патріота своєї землі. Він духовністю і свідченням християнського життя привів і утвердив багато душ. А своїм життям постійно виявляв повне довір’я Божій волі, яке засвідчив сприйняттям смертельної хвороби і терпінням як виявом Божого милосердя та можливістю свідчення Христової благовісті навіть на постелі недуги. Розраду і заступництво отець Василь одержував з прикладу життя митрополита Андрея Шептицького, за прославу якого молився. Нагадаємо, о. Василь Поточняк спочив у Бозі  о 06 год.15 хв. 15 квітня 2015 року в м. Брешія (Італія), на 42-му році життя та на 19-му році священства.

Велична подія відбулась на парафіях сіл Козаківка, Сукіль, Буковець Болехівського деканату. Від другої по третю неділю Великого Посту на парафіях з ініціативи пароха о. Мирослава Чорного проходила Свята місія, яку провадив досвідчений місіонер, декан Єзупільський о. Богдан Курилів.

Під час проведення місії у храмах перебували мощі св. Миколая Чудотворця. Святі Літургії, Акафісти, молитви на зцілення створювали постійну молитовну атмосферу. Вірні ще довгий час після закінчення Богослужінь не розходились по домівках.

Вже доброю традицією (і потребою!) стало проведення нічних піших прощ родин мігрантів. Цієї весни паломники зустріли світанок на Страдецькій горі 27 березня, якраз на вселенський Великдень. А напередодні 250 паломників із Львівської та Івано-Франківської областей чували молитовну ніч, очікуючи з усім християнським світом на зустріч з Воскреслим Спасителем.

 

Це вже була 26-та нічна проща мігрантської спільноти і дев’ята, яку творить Львівська архієпархія, щоб молитовно обійняти весь український народ, розсіяний по світах новітнім заробітчанством та викликами сьогодення.

На небі не буде безробіття.

Не буде турботи з приводу наступного прийому їжі.

Там не існуватиме рахунків, які б нас тривожили, і злодії не підкопуватимуть і не крастимуть.

У небесах нам не потрібні гроші.

Все там буде безкоштовним.

Така головна ідея першого номера журналу «Гарт Нації» за 2016 р., який побачив світ у  видавництві «Нова Зоря». Часопис аналізує стан розвитку української національної ідеї, висвітлює подвиг борців за Україну в недалекому минулому і сьогоденні, вмішує статті з прогнозом розвитку нашої держави і світу у найближчій перспективі.

12 квітня у Краєзнавчому музеї м. Івано-Франківська відкрилась  виставка світлин «Українські дерев’яні церкви Карпат» французького мистця Жан-П’єра Дюрана (1941 р.н ). На виставці представлено результат творчої подорожі фотохудожника – світлини лемківських, бойківських та гуцульських храмів, які різняться між собою комбінацією зрубів, кількістю верхів. Наступними містами, де покажуть виставку, стануть Львів та Київ.

Коли пройшли роки і моряк Жан-П’єр перестав  працювати на кораблі, то почав мандрувати автівкою. Життя так склалося, що найбільше подорожей було на схід Європи, а метою їх була Україна! Бо це країна його дружини, відомої художниці з Києва Ірини Вишеславської.  15 років Жан-П’єр подорожував горами Словаччини, Польщі, Румунії та України. Під час мандрівок  він почав фотографував українські дерев’яні церкви Карпатського регіону. Морська душа фотографа порівнювала дерев’яні церкви з кораблями, а найбільше митця вражало те, що це – витвір ручної роботи. «Духовна енергія, яка  присутня у церквах, збереглась до нашого часу. Цей дерев’яний світ є доповненням мого світу, морського», - перекладає дружина слова автора світлин.

за мир в УкраїніЗ нагоди Ювілейного року Божого Милосердя та проведення Хресної Дороги вулицями Івано-Франківська 17 квітня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин та Єпископ-помічник Йосафат Мощич провели прес-конференцію для журналістів.

Вони закликали місцеві ЗМІ поширити інформацію про те, що 17 квітня о 14 годині відбудеться Хресний хід за мир в Україні, щоб мешканці могли почерпнути з цього благодатного часу, почути проповіді про  милосердя, про акцію «24 години для Господа». Цьогоріч особливість такого заходу в тому, що в ньому візьмуть участь бійці АТО з родинами. Після завершення Хресної Дороги всі бажаючі зможуть пройти через Святі Двері в Архікатедральному соборі св. Воскресіння та отримати благословення мощами Святого Папи Івана Павла ІІ.

3 квітня 2016 року на парафії церкви святого Миколая-Чудотворця с. Нижній Струтин Рожнятівського деканату відбулась Хресна Дорога місцями загибелі нескорених борців УПА за волю і незалежність України.

Ця особлива подія зібрала велику кількість вірян, бо немає в громаді байдужих до історії свого краю, своєї держави. В Хресній Дорозі, яка тривала протягом трьох годин, взяли участь родичі загиблих, активісти громади, жителі й гості села, представники сільської влади, працівники Народного Дому і бібліотеки, учні і вчителі школи, молодь.

Цього дня під проводом місцевого пароха о. Миколи Андибура відправлялась Хресна дорога, яка була приурочена 70-ій річниці загибелі наших односельців-воїнів УПА.