7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 24 (932) від 14 червня 2012

Прийнятий Верховною Радою у першому читанні законопроект №9073 „Про засади державної мовної політики” у випадку його остаточного ухвалення поставить українську мову за межу виживання. Тому нам, свідомим українським християнам, потрібно зробити все для того, щоб наша мова за кілька років не перетворилася на екзотичний спосіб спілкування аборигенів, яку, як рідкісне видовище, будуть демонструвати для закордонних туристів.

Що саме таке майбутнє нас чекає, свідчить досвід сусідньої Білорусі, де національною мовою спілкується вряди-годи лише незначний прошарок інтелігенції, а білоруське село – вже всуціль зрусифіковане. Свідомий лінгвоцид для рідної мови, за намовою і натиском „старшого” брата, влаштував вічний „бацька” білорусів Лукашенко. Його ефективний досвід нині „стахановськими” темпами впроваджують теперішні ТИМЧАСОВІ керманичі України.

Напередодні

Проща родин до Маріямполя

23-24 червня 2012 р. Б. відбудеться піші проща до Маріямполя з нагоди року мирян, з особливим наголосом на християнські родини

При парафії Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ с.  Росільна Солотвинського деканату активно працює недільна школа, апостольство молитви до Матері Божої Неустанної Помочі, спільнота «Матері в молитві» та Марійська дружина.

Церква, як справжня мати, турбується про розвиток душі і серця молодих людей через діяльність молодіжних організацій, молитовних груп, церковних братств, катехитичних шкіл. Особливе значення має діяльність Марійської дружини, бо цих дітей Господь покликав бути апостолами правди, щоб шукати Царства Божого в цьому зматеріалізованому світі.

Воскресінці

Це свято на парафії відбулося за особливою традицією. Дітей до церкви завели хресні мама і тато, а рідні батьки тримали з двох сторін рушники і всі разом змовляли молитву „Вірую”. Після цього маленькі парафіяни сповідалися, до Найсвятіших Тайн приступали разом з хресними батьками.

На закінчення о. Мирослав Чемний, парох села, звернувся до дітей із словами настанови і важливості Пресвятої Євхаристії.

Букачівський деканат.

З особливим піднесенням готувалася в цьому році релігійна громада церкви Пресвятої Трійці с. Клузів до свого храмового свята.

Вінцем роботи всієї парафії за останні півроку мало стати освячення реконструйованої дзвіниці, новопридбаного та реставрованих дзвонів. Всі з нетерпінням і особливим трепетом очікували приїзду Високопреосвященнішого Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина.

З самого ранку, одягнені у вишиванки, зібралися вірні до храму, щоб розпочати його з ранішнього Богослужіння – Утрені, провести чин освячення води і приготуватися до зустрічі Високопреосвященнішого Владики.

Велична подія відбулася 27 травня у Марійському відпустовому місці в Погоні: освячено хрести для нового храму.

Божий Лікарю душ і тіл, Ісусе Відкупителю. Ти під час свого дочасного життя об’явив особливу любов до хворих, оздоровлюючи їх дотиком своєї всепомічної долоні. Ото ми, покликані до виконання спасенної місії лікарів, прославляємо Тебе і знаходимо в Тобі наше натхнення і підпору. Нехай наш розум, наші серця і наші долоні завжди будуть керовані через Тебе так, аби ми могли заслужити на ті похвали і честь, якими Святий Дух обдарував наше покликання.

Отець Доротей Дмитро Шимчій народився 1915 року в с. Старі Петликівці, біля м. Бучач, на Тернопільщині. У 1932 році вступив на новіціят оо. Василіян у Крехівський монастир. Вічні монаші обіти прийняв у 1937 р. Ієрейські свячення отримав 14 травня 1942 року в Празі (Чехія).  Працював місіонером у Кристинополі (Україна), у Куритибі й Прудентополі, провінція Парана (Бразилія), в Апостолес Місіонес (Аргентина), Парагваї, Римі. Останні 20 років – у рідній Україні.

Тепер о. Доротей – духівник монастиря Воздвиження Чесного Хреста Господнього отців Василіян у Бучачі. Він – ревний муж молитви, справжній патріот свого Чину, рідної Церкви та України. А також дуже плідний християнський письменник. З-під його натхненного пера вийшли у світ майже двадцять книг. Серед останніх видань – тритомний підручник духовної молитви „Розмови з Богом” та книга-підсумок його проповідницької та місіонерської праці „Світло Євангелія у проповіді священика”, яка виходить з друку у видавництві „Нова Зоря”. А ще близько 2000 проповідей, понад 50 місій і реколекцій, більше 2000 конференцій — ось результат діяльності великого подвижника, справжнього сіяча Божого Слова.

Напередодні славних духовних ювілеїв о. Доротея – 70-річчя священства, 75-річчя з часу складання вічних монаших обітниць та 80-річчя вступу на новіціят оо. Василіян у Крехові – ми запросили цього справжнього Патріярха василіянського чернецтва до вітальні „Нової Зорі” поділитися з читачами своїм унікальним за часом тривання духовним досвідом.

Є речі, які з дитинства і до смерті супроводжують людину на життєвих стежках і дорогах. Їх небагато і в кожного свої. Але є одна річ, власне Книга Книг — Біблія. Відразу роблю застереження, що не для всіх і не для кожного. Навіть християнина. Признаймося, що багато з нас жодного разу не прочитали Біблію.

Може не кожен і в руках тримав Святе Письмо, бо не виявляв до цього охоти. Що вже казати про саме прочитання цих величних, божественно натхненних рядків?

Не маю на увазі тих присно­пам’ятних часів, коли Біблія була рідкістю, була за межею купівельної спроможності багатьох і багатьох людей, які бачили Біблію хіба що в церкві. Більш доступною була спрощена Біблія для дитячого прочитання, якісь біблійні оповіді тощо.

2-3 червня в селі Малий Березний, що на Закарпатті, відбувся третій з'їзд Апостольства доброї смерті. Він проходив у світлі свята Зіслання Святого Духа. У ньому взяли участь представники Івано-Франківського, Львівського, Ужгородського, Добромильського, Радехівського, Червоноградського, Микуличинського осередків.

 

Справжнім небесним даром стала можливість організувати цей з'їзд в час відпусту в Малоберезнянській василіянській обителі на свято Зіслання Святого Духа. "Це свято дуже визначне, і ми мали ласку прибути до цього місця. Я думаю, Дух Святий благословить кожного, хто прибув сюди різними способами, долаючи чимало перешкод", – зазначив духовний провідник Апостольства отець Порфирій Шумило ЧСВВ.

Чимало позитивних змін відбулося за час незалежності України, багато людей навернулося до Бога, стираються міжконфесійні протиріччя. Тому хочу висловити деякі зауваження (не осудження) з метою внести лепту до загальної справи, щоби Церква краще сприяла у пошуку і прославленні Господа Бога, щоби якнайбільше людей йшло до правдивої Церкви, а не в секти.

Трапилась мені в житті проблема: мав велике бажання влаштуватись на роботу, яка мені подобалась, а реальної можливості влаштуватись не було. Тоді звернувся я до настоятеля місцевої церкви о. Петра. Останній порекомендував молитися дев’ятницю до св. Юди-Тадея, який дуже помагає всім, хто вірить і молиться. Я почав щиро молитися дев'ять днів до св. Юди-Тадея з проханням про допомогу.

Святі Отці називали церковний спів не музикою, а словесною мелодією, яка дає можливість віруючим вдосконалювати свої душі, а також казали, що це єдиний безпосередній спосіб для душі поспілкуватися з Богом. Прекрасна мелодія співаної молитви – це справжнє мистецтво прослави Господа. Слава Богу, у нас є багато обдарованих людей, які свій талант віддають нашому Творцю.

 Зовсім недавно, а саме 1 листопада 2009 року, у Архікатедральному соборі Святого Воскресіння м. Івано-Франківська створили хор "Воскресіння", диригент Володимир Рудницький. Його артисти – це молоді, талановиті музиканти, випускники музичних академій, консерваторій, інститутів. Люди, які надзвичайно люблять мистецтво, хоровий спів.

2-3 червня в селі Малий Березний, що на Закарпатті, відбувся третій з'їзд Апостольства доброї смерті. Він проходив у світлі свята Зіслання Святого Духа. У ньому взяли участь представники Івано-Франківського, Львівського, Ужгородського, Добромильського, Радехівського, Червоноградського, Микуличинського осередків.

 Справжнім небесним даром стала можливість організувати цей з'їзд в час відпусту в Малоберезнянській василіянській обителі на свято Зіслання Святого Духа. "Це свято дуже визначне, і ми мали ласку прибути до цього місця. Я думаю, Дух Святий благословить кожного, хто прибув сюди різними способами, долаючи чимало перешкод", – зазначив духовний провідник Апостольства отець Порфирій Шумило ЧСВВ.

Парламент Данії 8 червня прийняв закон, що зобов'язує всі церкви країни проводити обряд вінчання для гомосексуальних пар, пише The Daily Telegraph.

Згідно з цим законом, будь-який священик може відмовитися від проведення такого обряду, але місцевий єпископ буде зобов'язаний знайти йому заміну. Нові правила вступлять в силу 15 червня.

Хоча в парламенті закон був схвалений переважною більшістю голосів (за нього виступили 85 депутатів зі 111), в суспільстві продовжилися суперечки щодо правильності такого рішення.