7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 2 (1102) від 14 січня 2016


28 грудня 2015 р. в Києво-Печерській лаврі відбулися єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ МП. Під час зборів митрополит Київський і всієї України Онуфрій різко висловився проти здійснення богослужіння українською мовою.

Після оголошення своєї доповіді митрополит Онуфрій відповідав на запитання присутніх. В одній із записок, що надійшли із залу, було поставлено питання про те, які кроки збирається робити керівництво УПЦ для «українізації» богослужіння. Чи планується готувати нові переклади богослужбових текстів українською мовою, і чи будуть видаватися богослужбові Євангеліє та Апостол українською мовою?

Журналістка та дизайнерка Анна Кирпан  у рамках «Лемкоклубу», який діє в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка, 4 січня провела майстер-клас по виготовленню Різдвяного павука. Замість традиційної житньої соломи пані Анна використала кольорові трубочки для коктейлю.  

Саме 3 січня 1888 року було запатентовано таку соломинку, що дуже сподобалась любителям коктейлів. У 1939 році з’явилась гофрована гнучка трубочка. Це був чудовий винахід також і для лікарень, де доглядають за хворими. А також яскраві трубочки полюбили художники і дизайнери, бо це чудовий матеріал для творчості. 

З метою надати ув’язненим можливість пізнати і повірити в Боже Милосердя та скористатися з можливості отримати повний відпуст напередодні Різдва Христового, 27 грудня 2015 року, група місіонерів з м. Бурштин, а саме: сестри Згромадження Чернечої Родини Воплоченого Слова, спільнота «Сопричастя», а також співачка Оксана Сливка та інші парафіяни під проводом духівника о. Любомира Іваночка та за участю о. диякона Андрія Вівчара відвідали жіночу виправну колонію, що знаходиться в с. Маріямпіль Галицького району Івано-Франківської області. Це вже сьома зустріч місіонерів з ув’язненими жінками упродовж 2015 року. Зауважимо, що з кожними новими відвідинами жінки, які перебувають в колонії, стають відкритішими на діалог з Богом, а також на особисте спілкування з волонтерами.

Зустріч розпочалася з катехитичної науки про покликання Церкви у поширенні доброї новини про Боже Милосердя серед ув’язнених. Адже історія Церкви тісно переплетена з поняттям тюрми. Багато тих, кого Церква проголосила святими (мучениками чи преподобними), терпіли у тюремних камерах.

Де-факто велика частина УГКЦ святкує Різдво та інші свята за Григоріянським календарем, зокрема в країнах української діаспори. Однак в Україні ми святкуємо за Юліянським календарем. На це є свої історичні, дисциплінарні та міжцерковні передумови.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в ефірі радіо «Марія» 6 січня, напередодні свята Різдва Христового.

Блаженніший Святослав розповів про те, що в УГКЦ розглядають питання спільного святкування Різдва за Григоріянським календарем, але поки відповіді на нього із перспективи найближчого майбутнього немає.

Уже протягом трьох місяців у приміщенні недільної школи, що діє при церкві св. Архистратига Михаїла у Калуші, проходять благодійні обіди для студентів пільгових категорій.

Як повідомив їх ініціатор декан Калуський УГКЦ отець-митрат Михаїл Бігун, організацію обідів взяв на себе місцевий осередок «Карітас», директором якого він є.

– Раніше ми вже практикували благодійні обіди. Тоді наша організація опікувалася людьми старшого покоління, які потребували уваги й допомоги. У зв’язку з масштабними ремонтними роботами, які проходили в останні роки в храмі св. Архистратига Михаїла й на церковному подвір’ї, така практика була призупинена. А тепер ми знову вирішили її відновити, – коментує о.-митр. Михаїл Бігун.

у БерезівціПарафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Березівка Тисменицького району 10 січня відзначали 10-літній ювілей церкви. На урочистості з нагоди торжества завітав Архієпископ Івано-Франківський Володимир Війтишин та духовенство кількох деканатів.

Незважаючи на дошкульний холод, вітер та мокрий сніг, пластуни у святковій формі, численні вірні на чолі з о. Богданом Рудницьким радо вітали свого духовного батька на церковному подвір’ї, який приїхав подивитись, як вони ґаздують усі ці літа. Новий храм споруджено поруч зі старим, дерев’яним, якому виповнилось 285 років. В старому – відбуваються похоронні богослужіння.