7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 28 (1080) від 13 серпня 2015


П’ятого серпня Івано-Франківська Митрополія і чин св. Василія Великого відзначили свято чудотворної ікони Гошівської Божої Матері. Тисячі паломників прибули до великої Базиліки в Маріїне відпустове місце (у 2009 р. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві такий декрет), щоб молитися про зцілення власних душ і тіл, з проханням заступництва Богородиці для своїх родин, з надією та вірою про мир.

 

Хто давно не відвідував це чудотворне місце, той не впізнає його. При виїзді на Ясну Гору праворуч височіє нова архітектурна споруда. Це – дім паломників. Він ще в стані будівництва, але вже три поверхи довершені, частина будівлі з покриттям. Щомісяця 12 числа тут відбуваються нічні чування, починаючи з 18 години (Свята Літургія, Хресна Дорога), тому цей будинок стане у пригоді всім, хто захоче тут чувати.

На парафії св. Анни мікрорайону «Довжка» м. Болехова  жваво та енергійно проходять «Веселі канікули з Богом». «Таборові» аніматори спільно зі своїми вихованцями,  дітьми віком від 6-до 13 років в кількості 60 осіб, чудово проводять час із Небесним Отцем.

Папа Франциск прийняв 15 липня 2015 року відставку митрополита Пассо Фундо (Бразилія), який витратив 600 тис. доларів на ремонт свого дому, курії та духовної семінарії.

63-річний архієпископ Антоніо Карлос Алтьєрі SDB керував архідієцезією, розташованою в штаті Ріо Гранде ду Сул, на півдні Бразилії, від 2012 року.

Юрій Копельчак з Івано-Франківська - інженер-технолог на заводі ТОС «Барва» в с. Ямниця. У вільний від роботи час співає в хорі “Осанна”, а ще створює храми і каплички із сірників.

 «Мені в дитинстві батьки «машинки» не купували, а виключно конструктори, - розповідає Юрій. — Я їх переробляв на іграшки з моторчиком. У 15 років захворів на легені, мав закриту форму туберкульозу. Лікувався у дитячому тубдиспансері. Тоді побачив, як один пацієнт виготовляє капличку із сірників. Мені це заняття дуже сподобалось. Я попросив його, щоб навчив і мене. Він почав показувати, пояснювати. Я вловив суть. А тоді почав сам пробувати виготовляти, але при цьому молився: «Господи, я виготовлю не малу капличку, а велику церкву, але Ти тільки зціли мене». Мати Юрія знайшла народний метод лікування туберкульозу на основі алоє і меду, що добре лікує бронхи. І Господь вислухав прохання Юрія. Хлопець зцілився.

Для християн цивільний шлюб не може бути довершеним. Якби це було інакше, то Ісус Христос не встановив би Таїнство Шлюбу,

воно б не було необхідним.

Цивільний шлюб, зареєстрований тільки в РАГСі, - це повноцінний і дійсний шлюб лише для тих, хто не має Хрещення і не знає Господа.

Шлюб - це природний інститут, встановлений Богом на самому початку створення світу. Але шлюб між хрещеними - це Таїнство, встановлене Ісусом Христом.

Таїнства - це священнодійства, за допомогою яких Христос через видимі знаки уділяє християнам невидиму Божу благодать. Вступаючи в цивільний шлюб, нехрещені здійснюють хороший вчинок: вони реєструють свій шлюб публічно, даючи один одному обіцянки. Але ця дія не супроводжується благодаттю Таїнства. Хрещені ж в Таїнстві Шлюбу приймають дар, допомогу і насамперед - присутність Бога.

Тема, яка сьогодні на вустах практично в усіх у нашому суспільстві. Як у владних структурах, так і в пересічному побуті, а зокрема, в українських мас-медіа. Церковний голос в особах її провідників на це явище є дуже актуальним і важливим. З огляду на це, Комісія УГКЦ Справедливість і Мир пропонує усім громадянам України український переклад книги Хорхе Маріо Бергольо, а сьогодні - папи Римського Франциска,  під назвою «Зцілитися від корупції».

Як зазначає сам автор у вступі книги про ціль своєї праці – вона зводиться до прагнення «зрозуміти приховану в корупції небезпеку особистого й соціального занепаду… заохотити до постійної пильності та бажання перебороти те, що заважає відкрити наше серце зустрітися з Ісусом Христом».

Півтора тижні при парафії святого Архистратига Михаїла у Калуші з благословення декана Калуського УГКЦ отця-митрата Михаїла Бігуна діяв денний християнський табір «Канікули з Богом». Тут його організовують уже п’ятий рік поспіль. Цьогоріч християнський табір був присвячений 150-річчю митрополита Андрея Шептицького і діяв під гаслом «Дорогою до добра і краси».

– В минулі роки табір приймав переважно чотири десятки дітей. Приємно, що цього року кількість бажаючих провести свої канікули з Богом збільшилася, – говорить відповідальна за проведення християнського табору, катехит парафії сестра Маркела ЧСВВ. – У нашому таборі відпочили й духовно збагатилися 64 дітей. Серед них було двоє дошкільнят, решта – школярі першого-сьомого класів.