7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 6 (1011) від 13 лютого 2014


Події, які з тривогою у серцях переживаємо сьогодні в Україні, мимоволі спрямовують наш духовний зір до слів Ісуса Христа про «мерзоту запустіння» і настання останніх часів, які читаємо у 13-му розділі Євангелія від Марка. І хоча пророцтво Спасителя спрямоване до Його сучасників і Його країни, ми всі усвідомлюємо, що вони в повній мірі стосуються також нас і нашої України.

 

Справді, на 23-му році державної незалежності з Божого допусту ледь прочинилися двері владного потойбіччя і всі вжахнулися «мерзотою запустіння» - узаконеним беззаконням: корупційним розтлінням верхів, безкарністю «правоохоронних» органів, розтоптанням елементарних громадянських прав українців.

«Став убогим, щоб збагатити нас Своїм убожеством». Такою є тема Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014 року, яке було представлене у Ватикані.

 

Ці слова, які святий апостол Павло звертав до християн Корінту, заохочуючи їх великодушно допомогти потребуючим вірним у Єрусалимі, Папа Франциск запропонував для роздумування під час Великого Посту, ставлячи запитання, що вони говорять нам, сучасним християнам, і що означає для нас заклик до убожества, до убогого життя в євангельському розумінні.
Текст цьогорічного Послання на Великий Піст Папи Франциска зосереджений на убогості, а зокрема на убогості Христа. Святіший Отець часто звертається до цієї теми, а ще раз наголошуючи на християнському наставленні до убогості, він допомагає краще зрозуміти, що таке «убогість», адже християнське бачення бідності не збігається з тим, що часто доводиться чути. Надто часто звертається увагу тільки на соціологічний вимір убогості, під яким розуміють відсутність матеріальних засобів, необхідних для життя.

Папа вказує, чим є Христова убогість і закликає християн під час Великого Посту, який Церкви східної традиції розпочинають у понеділок, 3 березня, а римо-католицька Церква – у Попільну середу, 5 березня, великодушно подбати про матеріальну, моральну та духовну убогість, звіщаючи Євангеліє та виявляючи милосердну любов до потребуючих.

9 лютого завершився офіційний візит Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до США. Візит, головною метою якого була участь у 62-му­ Національному молитовному сніданку, розпочався 4 лютого.

Блаженніший Святослав наголосив, що цей сніданок був доброю нагодою зустріти багатьох різних людей, оскільки прибуло понад 135 представників різних країн. «І ми мали унікальну можливість у той непростий історичний період нашої Батьківщини говорити правду про те, що відбувається в Україні», – зазначив Глава УГКЦ.

На його погляд, події в Україні сьогодні знімають маску з багатьох людей, скидають фальшиві образи, які хтось собі витворив, як серед українського політичного, громадського, церковного середовища, так і в усьому світі.

ВІДПОВІДЬ: Пояснимо сенс посту словами Папи Бенедикта XVI. В одному з послань на Великий Піст він так розкриває сенс пісної стриманості: справжній піст націлений на «куштування істинної їжі, якою є воля Отця». Утримання, до якого закликає Церква, не має фізичних або естетичних мотивацій, але в його основі лежить потреба людини у внутрішньому очищенні, яке виводить отруту гріха і зла, привчає до здорових видів зречення, що рятує віруючого від рабства власного «я».

У храмі святого Мартина м. Євпаторія з  5 на 6 лютого 2014 року Божого відбулися молитовні чування за мир і спокій в Україні.

У Богослужіннях  взяли участь священики та вірні Української Греко-Католицької Церкви і Римо-Католицької Церкви в Україні, а також представники „Просвіти” та „Союзу українок”.

Спільна молитва розпочалася зі Служби Божої, перед початком якої отець Христофор Бузіковський (РКЦ) закликав молитись за Україну, за землю, на якій помістив нас Господь, молитися за припинення беззаконня в Україні і навернення людей до Бога.

Висловлюю неймовірну подяку св. чудотворцю Юді-Тадею за вислухані молитви і допомогу.

Півроку тому я потрапила у скрутне становище: виникли серйозні проблеми з виношуванням маленького первістка. Три місяці я пролежала у лікарні, бо, як тільки вставала, починалися перейми. В цю пору звернулася за допомогою до св. Юди-Тадея, який ще ніколи не залишав мене та мою родину в біді. 29 липня з Божою допомогою у мене народився здоровенький синочок, незважаючи на різні загрози.

Минулих вихідних, 8-9 лютого, представники молодіжного церковного хору «Істина» (керівник п. Божена Сіркович) церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Долина мали чудову нагоду побувати у Києві на Майдані Незалежності у цей непростий час для українського народу.

 

Приїхавши удосвіта, прочани (не побоюся цього слова, адже їхали з метою помолитися Божественну Літургію, поколядувати з людьми, що на Майдані, підняти дух протестувальників) побували на барикадах вул. Грушевського, де відслужили панахиду за загиблими героями Майдану. Центр міста в даний час кардинально відрізняється, адже там немовби містечко серед великого міста, де люди працюють, допомагають одні одним, готують їжу, рубають дрова, тримають варту на випадок штурму та щоб запобігти провокаціям. На сцені постійно відбуваються творчі виступи поетів, композиторів, громадських діячів. Гарною традицією Майдану стало виконання щогодини Гімну України та молитви.

Різдвяні свята запрошують кожного християнина прославити новонародженого Божого Сина. Саме з цією метою 8 лютого парафіяни с. Глушків Городенківського деканату приїхали разом зі своїм о. Романом Лапчинським до Коломиї, щоб поділитися цією новиною. У поїздці взяли участь найменші парафіяни с. Глушків, які підготували вертеп під керівництвом п. Оксани Гультай, разом з учителями і своїми батьками.

Як годиться, спершу завітали у центральну церкву Коломийсько-Чернівецької єпархії — Катедральний собор Переображення Господнього м. Коломия, де помолилися біля могил покійних єпископів Кир Павла Василика і Кир Миколая Сімкайла. В Катедральному соборі мали можливість прикластися до мощей св. апостола Павла і до мощей св. Миколая Мирлікійського.

Учні катехитичної школи храму святих апостолів Петра і Павла с. Залуква Галицького деканату у час Різдвяних свят відвідали людей похилого віку в смт. Більшівці та жінок, позбавлених волі, що відбувають покарання у виправній колонії с. Маріямпіль. 

Діти підготували сценку, яка мала назву «Сорочка для Ісуса», вивчили колядки, віншування. Але найбільш зворушливим було спілкування, адже ці люди святкували Різдво не у своїх родинах.

Мій Боже милий, знову лихо!..

Було так любо, було тихо;

Ми заходились розкувать

Своїм невольникам кайдани.

За Україну Тебе, Господи,

благаєм.

Дай віри нам, дай розуму,

терпіння,

Всі перешкоди ми з Тобою

подолаєм,

Зішли на нас своє благословіння.