7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 47 (1004) від 12 грудня 2013


8 грудня на Київському Майдані відбулася переломна духовна подія. Нарешті було повалено гранітного боввана, який впродовж майже 70-ти років символізував владу Антихриста над Україною.

Ця кам’яна вулканічна брила, привезена з далекої Карелії, густо всіяної таборами ГУЛАГу, зображала засновника і вождя безбожної комуністичної диктатури Владіміра Ульянова-Лєніна. Власне, цей німецький шпигун, авантюрист і терорист, вчинивши державний переворот в Петрограді восени 1917 року, насамперед почав створювати «концлагєря», першими в’язнями яких стали тисячі священиків, монахів і єпископів різних конфесій, яких чекісти садистично катували і вбивали. «Я – лічний враг Бога» - цей диявольський вислів був улюбленою фразою Лєніна. Десятки тисяч замордованого духовенства, зрівняних із землею церков, соборів і монастирів, мільйони віруючих людських душ, випалених вогнем богохульної марксистсько-лєнінської ідеології, яку масовим терором насаджували осатанілі безбожники – ось перші «епохальні» результати «міравой пралєтарской рєвалюціі».

23, 24 і 25 листопада тривала Всеукраїнська Проща УГКЦ до Апостольської Столиці у Римі з нагоди закриття 2013-го Року віри, 390-их роковин з часу мученицької  смерті за єдність з Католицькою Церквою та 50-річчя перенесення мощів св. свмч. Йосафата до Собору св. Петра у Ватикані. У паломництві взяли участь Єпископат, понад 200 священиків та п’ять тисяч мирян з України та усього світу

 

25 листопада, понеділок:

день третій

 

Українська Урочиста

Божественна Літургія

на головному престолі

Собору св. Ап. Петра

 

З нагоди вшанування важливих дат в історії УГКЦ - 390-их роковин з часу мученицької  смерті за єдність з Католицькою Церквою та 50-річчя перенесення мощів св. свмч. Йосафата до Собору св. Ап. Петра - Святіший Отець уділив особливий привілей, надавши дозвіл Блаженнішому Верховному Архієпископу Києво-Галицькому УГКЦ Святославу Шевчуку здійснити Богослужіння на головному престолі Католицької Церкви. Це стало промовистим свідченням особливої прихильності Святішого Отця до Української Церкви та народу.

2 грудня минуло 40 років з дня мученицької смерті Блаженного Священномученика Івана Слезюка, підпільного Єпископа Івано-Франківського УГКЦ.

 

Блаженний Іван народився 14 січня 1896 року в с. Живачів Обертинського повіту (тепер – Тлумацький р-н) на Прикарпатті. Закінчив Станиславівську духовну семінарію. Працював священиком-катехитом шкіл.

Вперше арештований органами МДБ 1945 р. Засуджений 24. 05. 1946 р. особливою нарадою військового трибуналу на 10 років за ст. 54-10 ч. 2 КК УССР. Ув’язнення відбував у Воркутинських таборах, виявляючи геройські чесноти стійкості у вірі, духовно надихаючи і підтримуючи співв’язнів.  Звільнений з табору 15. 11. 1954 р. Повернувшись у Станиславів, продовжував нелегальну пастирську діяльність. Отримав єпископськ сівячення з рук ісповідника віри Владики Івана Лятишевського.

Калуська церква святого Архистратига Михаїла відзначила 100 років

Протягом тижня в церкві святого Архистратига Михаїла, що в Калуші, проходила свята Місія «Відкриймо двері для Ісуса Христа». Вона відбувалася під покровом Блаженного Папи Івана Павла ІІ в рамках відзначення 100-річчя храму, який був освячений у 1913 році з благословення митрополита Андрея Шептицького.

 

Впродовж тижня місійну науку в Калуші проводив ієромонах о. Теодозій Янків ЧСВВ, який здобував освіту в Римі. Разом із о. Теодозієм у Калуші проповідували о. Корнилій Яремак ЧСВВ, який навчався в Хорватії, та о. Микола (духовні знання почерпнув у Канаді).

У неділю, 24 листопада, членкині спільноти „Матері в молитві” церкви Царя Христа м. Тлумача після Святої Літургії звершили прощу до Духової Криниці, що біля Єзуполя.

Невеличка затишна каплиця вщерть заповнена людьми. Отець Микола Кудловський готується до Богослужіння. Лине мелодійно пісня „Як гарно у храмі Твоїм, Богородице...”. Під орудою регента хору п. Івана Протаса хор величаво підхоплює:

Екскурс в історію


Храм св. Анни м. Борислава (арх. Ст. Маєрський) - унікальна пам’ятка архітектури місцевого значення - споруджений у 1902 р.Б. як римо-католицький костел на честь св. Варвари, покровительки нафтовиків. У часи радянської влади храм закрили. Оновлення храму відбулося у 1989 р. Б.

У 2009 р. (20-у річницю відкриття храму) для тимчасового почитання були виставлені мощі Івана Христителя, Миколая Чарнецького та блаженних сестер Олімпії і Лаврентії. Під час ювілейних святкувань зафіксовано 4 зцілення. Це стало початком встановлення мощей для постійного почитання в храмі св. Анни.

„Андріївські вечорниці” – це дохристиянське (поганське) свято Калити.

 

Найбільшим парубочим святом осіннього та зимового циклів було тепер вже майже забуте свято Калити. Воно відзначалося, коли закінчилися основні сільськогосподарські роботи і молодь могла розважатись. Зважаючи, що найвищим, окремим богом наших пращурів було небо з Дажбогом-сонцем, то і в основі «Калити» лежить власне Сонце. Молодь вірила у цього доброго бога-сонця, у надприродні сили, вірила, що їх можна вблагати та наблизити до себе певними діями, піснями, ритуалами.

Ця спільнота має назву «Діти Непорочно Зачатої Пречистої Діви Марії». Діє вона при Іваниківській греко-католицькій церкві св. Архангела Михаїла. Її учасниками є близько 70 людей, що проживають в Богородчанському районі (більшість – в селі Іваниківка). Усі вони різні за віком та станом здоров’я, проте їх об’єднує віра в Бога та любов до Пресвятої Діви Марії.

Кожної п’ятниці ось уже 5 років вони збираються для того, щоб вшанувати Матір Божу молитвою на вервиці та попросити в Бога благодаті для потребуючих (хворих, тяжкохворих, душ померлих). Ті учасники, що з різних причин не можуть приєднатися до спільної молитви, у призначений час (а це 16.00.) моляться у своїх домівках.