7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 34 (991) від 12 вересня 2013


З перших років незалежності в Україні почало відроджуватися, а на сьогодні вже міцно закріпилося у нашому календарі величне свято – День Матері. Так, мати – це берегиня сім’ї, хоронителька родинного вогнища. Але сім’я – це також і батько. Донедавна в Україні свята батька не було. Та в останні роки суспільство і Церква почали віддавати належне і батькові. З ініціативи МГО «Міжнародного Центру Батьківства», Всеукраїнського громадського комітету з підтримки сім’ї та відповідального батьківства, а також за підтримки християнських Церков з 2009 року в третю неділю вересня в Україні все ширше почали відзначати День Батька.

Впродовж трьох днів, 5, 6 і 7 вересня на Закарпатті проходили урочистості, приурочені 10-ій роковині відходу у вічність Слуги Божого св. п. Єпископа Івана Маргітича.

Ініціатором вшанування пам’яті Владики Івана, якого ще за життя вдячні вірники величали Народним Єпископом, стала Рахівська філія Інституту історії Церкви Мукачівської греко-католицької Єпархії (керівник о. Василь Носа). Усі пропам’ятні заходи відбувалися з благословення Єпископа-Ординарія Кир Мілана Шашіка.

У неділю, 8 вересня, Архієпископ

і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин відвідав парафію Богоявлення Господнього с. Кулинка Калуського деканату, яка саме цього дня святкувала 20-річчя від дня першої Св. Літургії у парафіяльному храмі.

 

На відзначення ювілею адміністратор парафії о. Володимир Кривцун запросив Митрополита Володимира Війтишина очолити святкову Літургію. Перед початком Богослужіння було освячено новий престіл у співслужінні о.-митр. Михайла Бігуна та священиків Калуського деканату.

Кожен із нас прагне достатку, добробуту у своїх родинах. Запорукою цього є не лише особисті прагнення і старання, а насамперед Господнє благословення нашої праці. На знак вдячності Богу за опіку над родиною подружжя Михайла та Марії Прейсів із Серафинець давно пом’януло собі встановити малу святиню.

7 вересня – всесвітній день молитви за Боже благословення для Сирії. У парафіях Івано-Франківської Архієпархії відбулися вечірні молитовні чування на знак солідарності та духовної єдності зі Святішим Отцем Франциском та Патріархом Святославом.

 

Через складну ситуацію, що склалася в Сирії та на Близькому Сході, Папа Франциск оголосив про те, що постановив призначити в усій Католицькій Церкві «День молитви і посту за мир у Сирії, на Близькому Сході та в усьому світі» на 7 вересня.

ПИТАННЯ: Коли алкоголь і наркотики є матерією тяжкого гріха? Де межа? Адже помірне споживання спиртних напоїв не гріх. А вживання маріхуани раз на місяць, кажуть, покращує кровообіг. І до якої заповіді відноситься споживання алкоголю та наркотиків?

ВІДПОВІДЬ: Зловживання алкоголем і наркотичними речовинами суперечить п’ятій заповіді — «Не вбивай». Ця заповідь наказує також охороняти здоров’я — як своє, так і інших людей.

Про це ми можемо прочитати в Катехизмі Католицької Церкви. У ньому однак тема алкоголю порушується в зв’язку з діями, які можуть наразити на небезпеку недоторканості оточуючих. «Доброчесність стриманості, — стверджується в Катехизмі, — спонукає до того, щоб уникати будь-яких надмірностей, зловживання їжею, алкоголем, тютюном і ліками. Ті, хто в стані сп’яніння або через надмірне захоплення швидкістю ставить під загрозу безпеку інших і свою власну на дорогах, в морі або в повітрі, бере на себе тяжку провину».

Хоч уже й минуло трохи часу, але світлі спогади про поїздку до Києва на святкування з нагоди 1025-ліття хрещення Руси-України та освячення Патріаршого Собору Святого Воскресіння УГКЦ і сьогодні зігрівають наші серця.

 

16 серпня прочанський автобус вирушив з м. Коломиї. Нас, членкинь спільнот „Матері в молитві”, благословив на щасливу дорогу і Божу поміч о. Михайло Дзюба, вручивши кожному образочки св. Миколая, який є опікуном і покровителем всіх подорожуючих. Нас всього 52, це матері з Коломиї, Нижнього Вербіжа, Заболотова, Королівки, Обертина, Гончарева, Тлумача. Вирізнялася з групи китаянка українського походження Кеті Лонг, яка приїхала в гості до Івано-Франківська. На запрошення о. Захарія із Заболотова, вона приєдналася до нашої групи. Серед наших матерів була вчителька англійської мови, яка й склала Кеті розмовну компанію.

Неординарна подія відбулась 1 вересня цього року в загальноосвітній школі № 19 м. Івано-Франківська: троє місцевих священиків, а саме о. Йосафат Фітель, ігумен та парох василіянської обителі Царя Христа, що на «Майзлях», о. Миколай Микосовський ЧСВВ, духівник згаданого навчального закладу, та о. Михайло Віхоть освятили у присутності численних учителів, школярів, батьків духовний куток – каплицю Покрови Пресвятої Богородиці.

14 вересня — Всенародний День Батька

 

“Стань біля мене, я обережу тебе — мовить матір, пригортаючи до себе дитя. Прийди й до мене, підтримаю тебе — каже батько, підставляючи йому своє сильне плече, аби дитя мало на що обіпертися в разі потреби” (Фінзі С. Веґетті).

Батько показує дитині широкий світ і допомагає йому розкриватися перед цим світом. Він товаришує дитині зі своїм сильним плечем у здобуванні світу.

Завдяки присутності тата дитина вчиться виборювати своє місце у світі. Вона навчається самостійності, активує свою творчу позицію, свободу, навчається відваги.

У Івано-Франківській обласній «Просвіті» в другу і останню неділю місяця проводяться «Творчі вечори дозвілля», метою яких є відновлення українських традицій. Тут активні, національно свідомі жителі нашої області мають можливість не тільки відпочити від повсякденної рутини, а й духовно збагатитися, продемонструвати свої таланти. Організатором та автором програми заходу є журналістка Марія Солодчук, яка з любов’ю та  відповідальністю ставиться до підготовки й проведення кожного заходу. Своїм словом і прикладом вона намагається прищепити патріотизм, любов до ближнього та віру у світле майбутнє нашої вільної і незалежної держави України.  

У нас пропали документи, які ми шукали тиждень, але всі наші пошуки були марними. Скільки переживань було – важко передати! І лише через тиждень ми згадали про небесних помічників. Почали молитися дев’ятницю до Святого Духа і св. Антонія Падевського, і вже на другий день документи віднайшлися.

Витай, витай в моїм серденьку,

Ісусе любий, мій миленький.

Вклоняюсь низько перед Тобою,

Хлібе насущний, Райський напою!