7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 22 (1027) від 12 червня 2014


 ДО ВІРНИХ І ДУХОВЕНСТВА У СПРАВІ ПЕРЕДПЛАТИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ГАЗЕТИ „НОВА ЗОРЯ” НА ІІ півріччя 2014 року

 

Дорогі у Христі Брати і Сестри,

Всечесні Духовні Отці!

 

У нинішні тривожні часи, коли Українська держава, народ і Церква переживають великі випробування, спричинені силами темряви, які хочуть зупинити наш поступ до нового життя згідно з Євангелієм Христа, коли спостерігаємо навалу насильства і пропаганду зла, закликаю Вас підтримати передплату нашого архієпархіального часопису «Нова Зоря», який правдиво інформує про події з життя Церкви і народу, щоб голос Митрополита Івано-Франківського було чути практично у кожній найвіддаленішій хатині, де проживає українська родина. Вселенська Церква вчить: «Католицька преса відкрита усьому світові. Вона публікує новини, коментарі та ідеї про всі грані, всі клопоти й тривоги теперішнього життя, подаючи все це в світлі християнських принципів. Також католицька преса покликана доповнювати та подавати новини і повідомлення про релігійне та християнське життя. Вона має стати водночас дзеркалом, що відбиває життя, і променем світла, що освітлює шлях. Вона має стати форумом, місцем зустрічі і обміну думками. Щоб її фахова компетентність стояла вище від усякої критики, треба щоб католицька преса мала достатньо талановитих людей і достатньо коштів» (З Декрету Апостольської столиці Communio et Progressio). 

Історичний момент і незабутня картина – саме так можна назвати молитву за мир, що відбулася у неділю, 8 червня 2014 р., ввечері у Ватикані за участю Папи Франциска, Президентів Ізраїлю та Палестинської Держави Шимона Переса та Махмуда Аббаса, в присутності Константинопольського патріарха Вартоломея І. До неба піднеслися прохання різними мовами, але в єдиному наміренні – за мир на Близькому Сході.
До миру у Святій Землі почергово закликали у своїх промовах Святіший Отець та ізраїльський і палестинський Президенти, які на завершення разом посадили оливкове дерево.

1 червня 3-ій батальйон територіальної оборони взяв участь у Святій Літургії.

 

Недільну молитву для новобранців очолив о. Степан Сус – настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла. Співслужили Святу Літургію капелани о. Тарас Михальчук та о. Андрій Сіданич. Військові чисельно приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

Духовна підтримка для військових є дуже важливою, адже більшість мобілізованих добровольців ще донедавна були серед цивільних, а сьо­годні стоять на варті збереження миру в країні. Завдання батальйону — охорона різних військових об’єктів та ділянок державного кордону, затримка диверсійних груп та озброєних угрупувань тощо. До складу військової одиниці увійшли 425 осіб. Серед них чоловіки різного віку та професій.

Молитва щоденного пожертвування Серцю Христовому

 

О Божественне Серце Ісуса! У злуці з тим наміром, з яким Ти на землі віддавав славу Богові і тепер щоденно віддаєш у Пресвятій Тайні Євхаристії, жертвую Тобі через Непорочне Серце Пречистої Діви Марії всі свої молитви, справи, слова, думки й витривалість у терпіннях нинішнього дня, у винагороду за всі зневаги, образи і кривди, завдані Тобі.

Жертвую їх особливо за Святішого Отця Папу Римського, за святу Католицьку Церкву, за навернення грішників, та у всіх наміреннях Апостольства Молитви, призначених на цей місяць і на сьогоднішній день.

Пресвяті Серця Ісуса і Марії, рятуйте Церкву й Україну!

ПИТАННЯ: «Чи можна сповідатися у різних священиків, чи потрібно завжди ходити на Сповідь до одного й того ж священика?»

ВІДПОВІДЬ: Сповідатися у різних священиків, звичайно, можна. Святий Йосип Кафассо, духівник і сповідник святого Івана Боско, говорив: у тому, що стосується сповідника, віруючий повинен відчувати себе «вільним, як повітря», - настільки важливе саме це Таїнство, і ніякі перешкоди психологічного чи іншого типу не повинні закривати до нього шлях.

(Продовження, поч. в чч. 19-21)

 

Продовжуємо серію публікацій у формі запитань і відповідей відомого українського вченого-астронома Івана Климишина, який переконливо доказує, що перехід українських Церков, в т. ч. – й УГКЦ з юліянського календаря на григоріянський можна і треба провести швидко і безболісно, без жодної загрози для віри і обряду.

30 червня, в понеділок, об 11-ій год. в Архікатедральному Соборі св. Воскресіння УГКЦ м. Івано-Франківська Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звершить чин Божественної Літургії, приуроченої 100-річчю з часу заснування монашого Згромадження Сестер Мироносиць. У ювілейному Богослуженні візьмуть участь Єпископи та священики, представники чернечих та богопосвячених спільнот. Запрошуємо духовенство і вірних Архієпархії до спільної євхаристійної молитви з Блаж. Святославом з нагоди нашого ювілею, щоб спільно подякувати Господеві за дар віри і служіння українському народові.

Сестри Мироносиці.

ОСТАННІЙ БЕРЕЗЕНЬ

 

У Петербурзі – холод, мряка,

Хоч повернуло на весну.

Он ворон за вікном прокаркав,

Ніби прокинувся від сну.

Чом зажурився ти, Кобзарю,

Які ще думи обсіда?