7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 16 (924) від 12 квітня 2012

пасхальне послання Івано-Франківської митрополії на 2012 р. Б.

 «Хто побожний і боголюбивий, нехай радіє цим

величним і світлим святом…

Хто потрудився постом,

нехай сьогодні отримає нагороду.

Хто від ранньої години

став до праці,

нехай тепер одержить

справедливу заплату».

(Зі слова св. Івана Золотоустого на Пасху).

2 квітня відбулася проща парафіян церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Долина та з інших церков до с. Страдч, що на Львівщині. Це місце славиться багатьма духовними та культурними пам’ятками: печерною церквою та довгими тунелями печер, іконою «Нерушима стіна», Хресною Дорогою із вилитими скульптурами.

Березневого недільного ранку прочани з м. Івано-Франківська вирушили в святе місце, де перебуває оригінал Чудотворної ікони України – Пліснецько-Підгорецької Матінки Божої з Ісусиком на руках.

 В салоні нашого автобуса п. Надія Білик розпочала вранішню молитву до Господа Бога і навчала нас Божих наук, опісля ми співаємо духовні великопосні пісні. Панує атмосфера духовного спокою й миру, адже нас поблагословив о. Порфирій ЧСВВ, котрий організував прощу до Підгорецького монастиря 24 серпня 2009 року, в день незалежності нашої України, де довго молився на нічних чуваннях в храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії і з ним розмовляла Матінка Божа, Яка сказала, що вислухає всі прохання за Україну.

так називається семінар з підготовки організаторів і провідників для літніх християнських таборів для підлітків з нагоди року Святих Таїнств

У ділянці християнського виховання дітей, підлітків та молоді особливо ефективним є проведення літніх християнських таборів, де молоді люди мають можливість, забувши про щоденні турботи, перебувати в гарному товаристві, зайнятися спортом, музикою, туризмом, волонтерством та поєднати усе це з роздумуваннями над темами гідності людського життя та важливістю керуватися в ньому духовно-моральними цінностями.

У суботу, 31 березня, на парафії Вознесіння Господнього Південно-Східного деканату міста Івано-Франківська (вул. Чорновола, 138 б), відбулася посадка парафіяльного саду. Даний захід був організований і проведений громадою парафії спільно з Бюро з питань екології УГКЦ та Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

 У с. Фрага Черченського деканату в храмі св. Миколая, де парохом є о. Богдан Рудницький, з нагоди року Святих Тайн відбулися нічні чування на тему: Тайни Покаяння та Євхаристії. Їх проводив о. Ярослав Тимішак.

В часі нічних чувань молилися Хресна Дорогу, присвячену Тайні Покаяння. На кожній стації була проповідь, яка стосувалася сповіді, наприклад, про іспит совісті, людські упадки, смерть, Божі сили, Воскресіння Христове.

Відбулася хресна дорога за скитальців у чужих світах

Чергова зустріч у духовній порадні, запровадженій референтурою у справах мігрантів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та спільнотою колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська при Молодіжному християнському центрі святого Івана Боско УГКЦ, відбулася у форматі Хресної дороги – у молитвах пам’яті про трудових мігрантів, померлих у чужих світах, у розважаннях про українські родини, яких розіпнуло сучасне заробітчанство, та про великі і маленькі хрести - суспільні наслідки явища трудової міграції.

Було уже близько дев’ятої години вечора. Надворі темно і холодно, а попереду широка і далека траса. Отець Мирослав Чемний, їдучи із Рогатина, побачив край дороги машину і людей, які зупиняли авта і просили про допомогу, але ніхто не зупинявся, чи то з байдужості, чи зі страху, бо ж тепер такий час, що від невідомих людей можна всякого чекати.

У селі Воскресінці Букачівського деканату  Хресну Дорогу відправляють діти перших та четвертих класів.

За декілька кілометрів від Дністра у Городенківському районі знаходиться селище Чернелиця, яке територіально належить до Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Декілька років тому мешканці селища вирішили спорудити Хресну Дорогу, яка має пролягти від церкви Різдва Пресвятої Богородиці до місця об’яви Матері Божої біля трьох джерел з цілющою водою. Її протяжність — близько півтора кілометра.

Існує передання, що тут у ХVII столітті в урочищі Крутка біля джерела, що б’є біля підніжжя однойменної гори, з’явилась Пресвята Богородиця. У пізніші часи обабіч каплиці, встановленої на честь Матері Божої, появились ще два джерела.

Нестор Мизак. Поцілунок Юди. Агентурна робота МДБ, МВС проти ОУН, УПА. Додаток до серії "За тебе, свята Україно". Книга дев'ята. – Чернівці: Прут, 2011. – 222 с.

Нова книга відомого дослідника історії українського національно-визвольного руху Нестора Мизака з Чернівців займає в його творчості особливе місце. У попередніх творах він дослідив діяльність українських націоналістів у 40-50-х рр., розглянув їхню ідеологію і спробував зрозуміти джерело внутрішньої сили того руху, що охопив значну частину західноукраїнського суспільства. Логіка матеріалу неминуче привела його до вивчення повстанської творчості (художньої, пісенної тощо), адже серед борців за волю України було чимало людей талановитих, обдарованих від природи. Повстанці, здебільшого, глибоко вірили в Бога, дотримувалися Божих заповідей і шанували загальнолюдську мораль. Однак, вони не змогли перемогти сталінських посіпак, які принесли на українську землю безмежний аморалізм та мерзенну зраду. Ординські порядки зайдам вдалося встановити не лише тому, що їх переважали силою й у їхньому розпорядженні була краща зброя та військова техніка. Вони вміли ламати психіку людей, відтак зробили ставку на розтління повстанського руху зсередини, намагаючись перетягнути на свій бік якомога більше заляканих та зневірених. Якщо у попередніх книгах Нестор Мизак в основному описував людей героїчної вдачі, то в "Поцілунку Юди" аналізує поведінку представників зовсім іншої людської породи.

У с. Опришівці Івано-Франківського Південно-Східного деканату у час Великого Посту в парафіяльній церкві св. влмч. Параскевії молилися за збереження ненародженого життя (проти абортів) і за узалежнених від алкоголю, наркотиків, тютюнопаління.

 

Оскільки місяць березень стоїть в обороні людського життя, вірні пройшли Хресну Дорогу за вбитих у материнських лонах немовлят. Розважання стацій читали матері.

Спомини Марти Ганушевської-Малкош

(Закінчення. Початок у чч. 12-15)

 

Наша родина збільшилася, молодій сім’ї дали кімнатку в бараку по сусідству з нашою, ми зробили двері і були разом. У 1953 р. в Оксанки і Нестора народився син Юрчик. Для нас всіх то була велика радість. Важко було дитині рости в таких умовах, він захворів на токсичну диспепсію, але, Богу дякувати, одужав. Лікував наш фельдшер, Оксанка і Нестор давали йому кров, а також поміг відвар з льону, який ми знайшли між нашими спецпереселенцями. Зеня Чорній у той час працювала на птахофермі, приносила по кілька вітамінок, які були призначені для курей, і вони дуже допомогли дитині. Юрчик ріс гарний, з ясним кучерявим волоссям і голубими очками.

Великдень

 

Сьогодні  Великдень  і  зорі  урочі

Палають  на  наших  знаменах.

Господь наш  велично  піднявся  із  ночі

І  Пасху  нам  дав  освячену.

Ставайте  під  Пасху,  під  злив 

                                             благодаті,

Христом  одягайтеся  нині;

Хай  радість  і  щастя  буде  в 

                                         кожній  хаті,

У  кожній  вкраїнській  родині!

Недавно я побував на одному із похоронів в Дем'яному Лазі. Там побачив могилу легендарного художника, дисидента Опанаса Заливахи. У квітні 2012 року буде п'ять років як ми провели його в останню путь під пісню "Чуєш, брате, мій".