7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 9 (1062) від 12 березня 2015


Коли Україна за право життя

З катами боролась, жила і вмирала,

І ждала, хотіла лише співчуття,

Європа мовчала.

 

Коли Україна в нерівній борьбі 

Вся сходила кров’ю і слізьми стікала 

І дружної помочі ждала собі, 

Європа мовчала. 

Щоб просити у Бога прощення, слід іти за навчанням молитви «Отче наш»: щиро каятися з власних гріхів, знаючи, що Бог завжди прощає, та прощати іншим з такою самою великодушністю. У світлі покаянної молитви старозавітнього пророка Азарії та Христового повчання про те, скільки разів прощати та притчі про немилосердного боржника, під час ранкової Святої Меси у вівторок, 10 березня 2015 р., Папа Франциск проповідував про те, що існує тісний зв’язок між Божим прощенням для нас і нашим прощенням ближніх.

За словами Святішого Отця, все розпочинається від того, як ми стаємо перед Богом, аби просити прощення. У Старому Завіті читаємо про те, як пророк Азарія благає Бога змилосердитися над своїм народом, який зазнає страждань, причиною яких є дійсна провина, адже вони «покинули Господній закон». Бачимо, що пророк не нарікає на страждання, але визнає помилки та кається.

Митрополит Андрей, уже будучи на смертному ложі, виголосив пророцтво щодо майбутнього України. Це був 1944 рік, якраз тоді, коли хвиля «червоного терору» захлиснула Галичину. Тоді про незалежну Україну годі було говорити і мріяти.

Так сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у відеоблозі для «Живого.ТБ», підкреслюючи, що це був момент «найбільшого національного розчарування». «Серед цього моря темряви, горя і розпуки Митрополит бачив воскресіння України і воскреслу Церкву, яка є силою воскреслого народу і держави», – продовжив думку Глава Церкви.

 8 березня Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Владика Василь Івасюк звершив чин освячення музею історії підпільної Української Греко-Католицької Церкви, який вікрито при парохії святої Параскеви с. Фитьків, що на Надвірнянщині.

 

Ідея створення музею належить о. Івану Качанюку та його духовному учневі о. Миколі Григоруку, які вирішили увіковічнити пам’ять про буремні події історії нашої Церкви в XX ст.  Експозиція музею формувалася понад десять років. За цей час вдалося зібрати, оновити та реконструювати сотні ескпонатів, духовну та історичну вартість яких важко переоцінити. Основну частку пошукових робіт здійснив о. Микола Григорук, відвідавши десятки міст і сіл Галичини та зустрівшись із багатьма учасниками підпілля УГКЦ. І ця невтомна, наполеглива праця молодого священика дала щедрі плоди: тепер у просторій залі музею відвідувачі можуть оглянути літургічні й особисті речі духовенства та вірних 1946-1989 років, колекцію рідкісних антимінсів і стародруків, ручних хрестів, фотографій, документів, а також - унікальну збірку довоєнних та підпільних монаших габітів.

служив молитві та пісні

Талановите творіння завжди переживе свого автора, якщо це справжній талант. Саме ці слова ми можемо сказати про священика, обдарованого композитора о. Михайла Вербицького - автора музики до національного гімну нашої держави «Ще не вмерла Україна...», 200-річчя якого вшановуємо в ці березневі дні.

 

З цієї нагоди 4 березня в Народному історико-краєзнавчому музеї с. Бортники Тлумацького району відбувся виховний захід на тему: «Все життя служив молитві та пісні». Учасниками дійства були учні та вчителі місцевої школи. На початку свята всі учасники урочисто виконали гімн України.

125-річчя від дня народження Осипа Сорохтея, відомого художника, графіка, громадського діяча відзначили учні Католицької школи св. Василія Великого.

Урок-реквієм для них підготували бібліотекар краєзнавчого відділу міської бібліотеки Анна Паркулаб та викладач історії мистецтв Державної дитячої художньої школи Оксана Макогін. Завідувач відділу краєзнавства Г. Паркулаб презентувала книжкову виставку «Митець великої краси», присвячену життю і творчості художника.

У понеділок, 9 березня, Україна відзначала 201-у річницю від дня народження українського поета і письменника Тараса Шевченка.

В Івано-Франківську біля пам’ятника Кобзареві відбулося урочисте віче громадськості, представників місцевої влади, духовенства, громадських організацій та політчиних партій. На заході були присутні і представники духовенства, зокрема, Єпископ-Помічник Івано-Франківський Йосафат Мощич, котрий відправив з духовенством поминальне богослужіння за видатним українським поетом, звернувшись також до присутніх з повчальним словом.

 У неділю, 29 березня 2015 р. Б., в м. Івано-Франківську відбудеться Хресна Дорога вулицями міста, яка розпочнеться о 13 год. 30 хв. від храму Христа-Царя отців Василіян (Майзлі) і закінчиться біля Архікатедрального собору св. Воскресіння.

(Продовження. Прочаток у ч. 8)

Дозволимо тут собі замовити ще одне слівце за «темного та малоосвіченого» Шевченка, як повелося вважати в російській літературі. Неписьменний, мовляв, селянин. А ми його тут – тільки подумати! – наважилися порівняти із блискучим у всіх відношеннях Пушкіним.

Зазначимо те, про що згадують зрідка: неспівмірні освітні цензи обох поетів. Пушкін, квітнучи в садах ліцею, кінчав його так-сяк, не відзначався успіхами в науках, примітний лише легендою про те, що «старік Дєржавін нас замєтіл і, в гроб сходя, благословіл».

…Чим же він був, отой уславлений сад ліцею? За нашими мірками, це всього тільки середній навчальний заклад, призначений для випуску чиновників державної служби, не «титулярних совєтніков», ясна річ, а вже, так би мовити, – оперативної категорії. Одне слово – такий собі технікум для підготовки чиновників.