7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 17 (893) від 11 серпня 2011


 Цьогорічне відзначення 20-річчя Незалежності України стало для держави і суспільства неабияким випробуванням. Чи не вперше очільники влади, відмінивши майже усі урочисті заходи буцімто з міркувань економії коштів, фактично зробили все для того, щоб день 24 серпня був „звичайним днем календаря”. Правда, „задля галочки” для них відбудеться концерт в палаці „Україна”, а для народу – феєрверк.

Погодьмося, не так часто нині буваємо свідками відзначення столітнього ювілею. Тим більше, коли з таким ювілеєм вітають у церкві. Греко-католицька громада церкви Переображення Господнього села Новиця, що на Калущині, липневої неділі мала велику Господню ласку вітати із славним ювілеєм свою односельчанку, найстаршу парафіянку Ганну Мартинівну Кузевич. Як і зазвичай, ця невисока на зріст тендітна жінка висповідалася, прийняла Святе Причастя і в особливий спосіб дякувала Богові за щедрий дарунок довголіття. Разом молилася уся її велика родина, молилася ціла громада. А по завершенні Святої Літургії сільський парох о. Ігор Іванців тепло привітав поважну ювілярку, подарував від громади образ Пресвятої Родини. Квітами і хвилюючими словами вдячності Господеві вітали Ганну Мартинівну наймолодші члени великої християнської родини – діти, у такий спосіб наче прокладаючи невидимий місток єдності сільських поколінь. Єдності у Вірі і Любові.

(Закінчення. Поч. у ч. 15-16)

Сповідник – милосердний Ісус з Назарету

Священик – другий милосердний Христос, носій агапе, тобто Божої любові. У його поставі каянник повинен бачити милосердного Господа Ісуса з Назарету. Перед священиком, який уважний до душевних турбот людини, навіть закам’янілий грішник відчуває себе дитиною Божою, яка знайшлася і навернулася до життя. Душпастир повинен радіти кожному грішнику, який повертається до дому милосердного Отця, залишаючись його добрим сином чи дочкою.

9 серпня з нагоди храмового свята у церкві св. Пантелеймона, що в с. Шевченкове Галицького деканату, відбулася Архієрейська Божественна Літургія

У "Новій Зорі" на початку року я прочитав статтю про Блаженного отця Омеляна Ковча. Цікавий матеріал. Читав про нього багато. Я вже кілька років досліджую життєпис великої священичої родини Ковчів, яка півстоліття була пов’язана з нашим заліщицьким краєм на Тернопіллі. Про о. Омеляна багато уже написано. А от про батька Омеляна – отця Григорія Ковча та про найближчу родину дуже мало є письмових джерел.

Тому я пропоную редакції свій пошуковий матеріал на цю тему.

Шановний читачу, дорогий приятелю, брате! У цей час, коли в Україні є слабкою віра, зменшується надія, остигає любов до Господа Бога і до ближнього, до святого, побожного життя, постараймося з підтримкою Святої Божої благодаті покласти хоч маленьку цеглинку в загальну будову духовності нашого багатостраждального народу. Такою цеглинкою нехай стане оця скромна стаття про Материнську опіку Матінки Божої Пречистої Діви Марії, Її заступництво за нас перед Господом Ісусом Христом.

Моя квартира знаходиться на п’ятому поверсі. Прокидаюсь – і бачу небо… Воно так близько, що, здається, можна рукою доторкнутись. Піднімаюсь з ліжка і вже видніються не зелені, а жовті і червоні листочки. Чути як гудуть автомобілі і потяги, звідти доноситься запах хліба, який печуть на дровах у пекарні, що неподалік…

Приклад тодішні місцеві погромники брали зі своїх попередників – більшовиків. Червоними „Опричниками” були знищені лаврські церкви, збудовані Мазепою, безліч найцінніших пам’яток історії та культури України – всього й не перелічити.

Тисячі і тисячі паломників пригортає ця Свята Земля у мальовничому куточку на Тернопільщині.

Вперше я почув про Меджугор’є більше двадцяти років тому – з уст Владики Іринея Білика. І з того часу не покидало бажання відвідати це місце. Читав об’явлення Матері Божої через візіонерів, уявляв собі ту гірську місцевість, але потрапити туди не вдавалось, хоч у Європі, як християнський журналіст, побував десятки разів.

 "Вірю, що якщо я пройду цю прощу, – Бог допоможе, і мій синочок буде здоровий", – ділиться учасниця пішої прощі мігрантів із Самбора у Зарваницю, яка триває з 5 по 14 серпня

 П’ятого серпня є особливою датою почитання Пречистої Діви Марії у Гошеві. Це велике відпустове свято Матері Божої, яке відзначає вся католицька церква, всі марійські місця по цілому світі. У цей день Вселенський Архієрей уділяє своє апостольське благословення для всіх прочан відпустових центрів. Гошівська Пресвята Богородиця і церква, в якій Вона перебуває, також є у цій духовній єдності.

З 24 по 27 липня 2011 р. в селі Вікторів Галицького деканату у греко-католицькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці перебувала ікона Матері Божої Милостивого Захисту, яку намалював сліпий чоловік Фернандо Карті.

6 серпня Єпископ-Емерит Преосвященний Софрон Мудрий ЧСВВ у співслужіння протосинкела Єпархії о. митр. Олега Каськіва освятили каплицю та відслужили поминальну панахиду за загиблою від рук нацистів інтелігенцією міста Станіслава (нині — Івано-Франківськ) біля с. Рибне-Павлівка Тисменицького району. Дана каплиця стане молитовним спомином за всіма загиблими.

Недільного дня після відправи у церкві св. Апостолів Петра і Павла залукв’яни були присутні на одному з важливих заходів – посвяті відновленої криниці.

Складаю щиру подяку Всемилостивому Богові, Пресвятій Богородиці, св. Ап. Юді-Тадею, св. Філомені, св. Анні, св. Миколаю, св. Антонію, св. Терезі, св. Шарбелю, св. Бенедикту, Ангелам-хоронителям, усім Небесним Силам за вислухані молитви та оздоровлення моїх внуків від тяжких недуг.

Перша неділя серпня є днем вшанування будителя і світоча Галичини о. Маркіяна Шашкевича. Цього року, 6 листопада, відзначатимемо 200-річчя від дня його народження.

Василь Олійник народився 5 лютого 1948 року в с. Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка, багато років віддав праці у засобах масової інформації. Друкувався в альманасі "Вітрила", журналах "Ранок", "Перевал", колективних збірниках Ужгородського видавництва "Карпати" та ін. Автор поетичних книг "Стремено" (1981), "Гармонія площин" (1992), "Толока" (1997), "Княгиня" (2000), "Крижма" (2005), "Понад шляхами сивими" (2008), окремою книжкою вийшов художньо-документальний нарис "Європейський тенор з Велдіжа" (2000) про видатного, але незаслужено забутого українського співака Василя Тисяка, який народився на Долинщині. Засновник і один з організаторів щорічного свята ліричної Франкової поезії в Долині.

Василь Олійник – член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Пропонуємо увазі наших читачів духовну поезію митця.

Ясна Гора