7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 11 (1111) від 17 березня 2016


Я не розумію запитання практикуючої християнки з 20-річним стажем – «Чому проповідь не цікава?» У мене «стаж» 30 років, але за весь цей час я не пам’ятаю жодної нецікавої проповіді. Навпаки, часто дивуюся і вражена, як багато я не розуміла і як Бог відкриває щоразу нові сторони подій, часу, наслідків, глибини Закону. А ще я знаю, що Господь дає нам все найкраще. Краще, ніж ми заслуговуємо, зокрема й найкращих священиків, і найкращі проповіді. А хто не вірить, хай перевірить.

Чи доводилось вам сідати у маршрутку, коли не було попередньої і утворилась чимала черга? З приїздом наступної черга перетворюється на стадо (не хочу нікого образити: ні тварин, ні людей). Останні влізають першими (хоч би дітей не затоптали там!), а перші їдуть стоячи.

Напередодні 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря в  Івано-Франківську спільно з управлінням освіти і науки міської ради та школою-садком ім. Софії Русової (директор – Марія Ільків) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 160-річчю від дня народження видатної української просвітительки Софії  Русової, що походила з півночі Чернігівщини.

Цей захід органічно вплівся у вінок Шевченківських пошанувань, до того ж у 1876 році подружжя Русових (Софія та Олександр) друкували заборонені твори Шевченка та видали «Кобзар» у Празі. До учасників цієї конференції було проголошено вітання від центрального правління товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та від відомого українського письменника, Героя України Дмитра Павличка,  а також політв’язня брежнєвських часів Степана Хмари. 

Сестри Згромадження, заснованого блаженною Терезою з Калькутти,  «що служили з любові та були вбиті з ненависті до віри» у Ємені, безперервні криваві теракти, які сколихують Близький Схід, Африку і Туреччину, терористично-окупаційна війна Росії проти України, яка забрала вже майже десять тисяч життів – це лише побіжний перелік трагедій, які світ переживає цьогорічного Великого Посту.

В Україні до того ж досвідчуємо ще й катастрофічну політичну й економічну кризу, яка загрожує не тільки подальшим зубожінням народу, але й хаосом в державному управлінні, і, як наслідок, остаточною втратою незалежності.

Три роки на престолі св. Ап. ПетраУ неділю, 13 березня 2016 р., сповнилася третя річниця обрання Папи Франциска, що є також нагодою для підбиття деяких статистичних даних, які стосуються цього понтифікату. Так, зокрема, протягом трьох років Святіший Отець відвідав 20 країн світу, здійснивши 12 подорожей за межі Італії, а 11 разів – в різні італійські дієцезії та регіони. Крім того, він відвідав 11 парафій у Римі.

Майже 170 разів Папа Франциск зустрівся з вірними та паломниками з нагоди проказування молитви «Ангел Господній» або «Царице неба» та провів 124 загальні аудієнції. За його понтифікату оприлюднено дві енцикліки: «Lumen fiedei» (Світло віри) та «Laudato si’» (Славен будь), а також побачило світ післясинодальне Апостольське напоумлення «Evangelii Gaudium» (Радість Євангелія). За його підписом вийшли 15 Апостольських конституцій, 9 інших документів у формі “motu proprio”, 29 Апостольських листів та 153 послання.

Ці чотири слова можна вважати

девізом понтифікату Папи Франциска

 

13 березня 2013 року над Сікстинською капелою здійнявся білий дим — знак того, що конклав кардиналів обрав нового Папу. Він же взяв собі ім’я Франциск. Ось уже впродовж трьох років він звертається до сердець вірних. Згадаймо, що ж каже Святіший Отець: