7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 6 (1106) від 11 лютого 2016


«Нова Зоря» вже знайомила наших Читачів з листом Папи Франциска про відпусти з нагоди Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя. Сьогодні бажаємо пригадати головні думки цього документа, щоби наші вірні могли у повній мірі скористати з дарів Церкви, призначених у цьому році для освячення і спасіння душ, а також для подолання протиріч, якими сповнене наше сьогодення. Отож, Святіший Отець пише:

Моїм бажанням, насправді, є, аби Ювілей був живим досвідом близькості Небесного Отця, немов бажаючи доторкнутися рукою до Його лагідності, щоби віра кожного віруючого скріпилася, а, тим самим, свідчення ставало ще дієвішим.

Шановна редакціє!

Пропоную вашій увазі дві молитви до Господа нашого Ісуса Христа, слова яких якось самі собою з’явились у моїй пам’яті, можливо, під впливом роздумів про життя, страждання та криваву смерть Спасителя на Голгофі, можливо, під впливом читання Слова Божого. Коли я вдумливо зі щирим серцем проказую ці молитви, то фізично відчуваю приплив світлих душевних сил. Настає такий стан душі, як під час прийняття Найсвятішої Тайни Євхаристії.

Було це навесні, десь у березні. Мій дядько радів приходу весни, і, як звичайно, порався біля свого вірного улюбленцяконя.

Але одного дня сталося щось непередбачуване. Коли дядько зазвичай доглядав коня, той неочікувано вдарив його у живіт… Дядька відразу ж забрали в лікарню, він був на межі між життям і смертю. Лікарі розводили руками і не давали ніяких шансів на життя! Врешті в шпиталі йому зробили операцію та відправили додому, адже нічого не побачили. Після операції його стан здоров’я мав би покращитися, та, на жаль, так не сталось. Дядька мучив біль у животі, він не міг нічого їсти, і через це в нього опухли ноги. Та й це ще не все. В нього почав збільшуватися живіт, всі рідні забили на сполох і дядько знову опинився в лікарні.

 

Суттю християнської місії є не прозелітизм, але поширення відроджуючої і безкорисливої Божої любові, щоб кожен мав змогу зустрінутись з ніжністю Небесного Отця. На це вказав Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 7 лютого 2016 р., розповідь святого євангелиста Луки про покликання апостолів при Галилейському озері, що відбулося «в контексті щоденного життя».

 

У Євангелії читаємо про те, як Ісус зустрів біля берега рибалок, які полоскали сіті після невдалої ночі. Ісус увійшов до Симонового човна, попросив відплисти та почав проповідувати. А коли закінчив, то сказав рибалкам закинути сіті. І Симон, який вже раніше пізнав силу Христового слова, відповів: «Учителю, ми всю ніч трудилися і нічого не впіймали. Але на твоє слово закину сіті».

Ольга Золотарьова – 65-річна переселенка з м. Антрацит на Луганщині,  уже півтора року живе у Коломиї. Очолює відокремлений підрозділ «Всеукраїнського об’єднання «Українці Донбасу і Криму».  Головна мета організації – підтримати переселенців, об’єднати і надати необхідну допомогу.

На початках 2014 року до Коломиї прибуло понад 200 сімей, а в громадській організації зареєструвалися  56 сімей. Тільки найменше припинення вогню на Сході, і у людей жевріє надія, що скоро повернуться  до своїх домівок. За прогнозами, в столиці Гуцульщини можуть залишитись лише ті переселенці, яким нікуди буде повертатись: або зруйноване вщент житло, або нема до кого, або просто немає сенсу повертатися до того пекла, в якому ще не скоро настане мир та спокій.

30-31 січня 2016 року в Надвірній було справжнє свято. З ініціативи сестер Служебниць, при співучасті міської та районної влади, в рамках Всеукраїнського різдвяного фестивалю «На Рождество», вперше проходив Різдвяний молодіжний фестиваль-конкурс «Ой радуйся, земле!»

У фестивалі-конкурсі взяли участь понад 30 солістів, ансамблів, хорів та вертепів. Учасниками були діти до 13 років, підлітки від 14 до 17 років та молодь віком 18-25 років.
Метою проведення Різдвяного молодіжного фестивалю є возвеличення Божого Сина колядками, щедрівками, вертепами та різдвяними дійствами, сприяння розвитку талантів.

2 лютого з ініціативи Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я  було проведено конференцію, присвячену темі «Паліативна опіка як втілення християнського милосердя». Захід відбувався у стінах конференц-залу Українського Католицького Університету. Своєю присутністю та участю відзначалися як медичні капелани, так і працівники медичних установ, зокрема ХОСПІСу та шпиталів.

Конференція розпочалася із молебня за недужих, який служили в університетській каплиці. Опісля звучало привітальне слово голови комісії о. Руслана П’ясти, де, радо вітаючи кожного зокрема, священик нагадав про значення присутності Церкви при супроводі паліативного пацієнта та участі в цьому душпастиря.

Ми, єпископи УГКЦ, зібравшись на черговому Священному Синоді, не можемо стояти осторонь нинішніх тривог і надій нашого суспільства, адже в центрі душпастирської турботи Церкви є і завжди буде спільне благо народу, справжнє добро людини, даровані їй Богом свобода і гідність.

Наша країна має всі необхідні передумови та володіє всіма необхідними ресурсами, – соціальними, інтелектуальними й трудовими, – щоб запевнити гідне життя кожному громадянинові. Разом із тим у суспільстві повинні бути лідери, які, не витрачаючи намарно згадані ресурси, здатні брати на себе відповідальність за втілення прагнень українців. Попередня влада не справилася з цим завданням і під тиском народу, ціною пролитої крові героїв Небесної сотні, була змушена піти. Проведення чергових виборів давало надію на перезавантаження політичної системи та зміну правил поведінки представників влади. Тому після Майдану суспільство видало новий мандат довіри своїм лідерам, які несуть за це дуже високу відповідальність.