7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 45 (1097) від 10 грудня 2015


 

А хто є мій ближній? Нам сьогодні важко зрозуміти відповідь на це запитання. Ми добре розуміємо, що для нас ближніми є наші родичі, приятелі, сусіди та знайомі, всіх решта ми просто відкидаємо від себе. Ми маємо хибне мислення, коли вважаємо, що мій ближній є той, з ким ми маємо якісь відносини. Ближнім для мене є той, хто найбільше потребує моєї допомоги. Що хоче від нас Господь? Він хоче, щоб ми проявили до таких людей своє милосердя, свою любов.

Коли ми подивимось навколо себе, то завжди нам хочеться, щоб до нас хтось проявив своє милосердя, тобто в чомусь нам допоміг, звернув свою увагу на нас та прийшов на поміч. Дуже важливо, щоб ми у щоденному житті були не тільки споживачами такого милосердя та уваги, але й самі продукували це милосердя, допомагаючи нашим ближнім.

 

А хто є мій ближній? Нам сьогодні важко зрозуміти відповідь на це запитання. Ми добре розуміємо, що для нас ближніми є наші родичі, приятелі, сусіди та знайомі, всіх решта ми просто відкидаємо від себе. Ми маємо хибне мислення, коли вважаємо, що мій ближній є той, з ким ми маємо якісь відносини. Ближнім для мене є той, хто найбільше потребує моєї допомоги. Що хоче від нас Господь? Він хоче, щоб ми проявили до таких людей своє милосердя, свою любов.

Коли ми подивимось навколо себе, то завжди нам хочеться, щоб до нас хтось проявив своє милосердя, тобто в чомусь нам допоміг, звернув свою увагу на нас та прийшов на поміч. Дуже важливо, щоб ми у щоденному житті були не тільки споживачами такого милосердя та уваги, але й самі продукували це милосердя, допомагаючи нашим ближнім.

До 135-ліття ісповідника віри о. Михайла Ганушевського

Відомий церковний і громадський діяч Станиславівщини о. Михайло Ганушевський народився 5 грудня 1880 року в селі Суховоля на Львівщині, у багатодітній селянській родині. Навчаючись у Львівській академічній гімназії, був лідером різних гуртків гімназійної молоді, а на вакаціях проводив культурно-освітню роботу в рідному та сусідніх селах.

1. У якому місті народився Святий Миколай?

А) Лікія; б) Міри; в) Патарі.

2. У якому місті Св. Миколай був висвячений на єпископа?

А) Антіохія; б) Міри; в) Лікія.

3. Скільки разів на  рік святкуємо день пам’яті Миколая Чудотворця?

а) 1; б) 2; в) 3.

Ти не політик чи якийсь правитель,

Чесно і скромно все життя

прожив.

Ти був при церкві відданий

служитель,

Послушно й ревно Богові служив.

Пластуни із с. Березівка Тисменицького району, що на Івано-Франківщині, вперше відвідали Снятинський дитячий будинок-інтернат.  Для 110 хлопців, вихованців інтернату, вони підготували патріотичний концерт, привезли чимало подарунків. Продукти і одяг пожертвували парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Березівка, солодощі та печиво – п. Ярослав Сухоребський (Прикарпатський Торговий Дім).

Очолив цю акцію добра і милосердя в Снятин о. Богдан Рудницький,  в якого є власних восьмеро дітей. Він – парох с. Березівка. Старша його дочка Марія очолює пластунську організацію, а молодша Вікторія є пластункою. Дружба між отцем Богданом і хлопцями зі Снятина  триває уже кілька років. Як тільки білий мікроавтобус о. Богдана заїздить на подвір’я закладу, вихованці інтернату кидаються назустріч. Вони радо розносять пакунки, ящики, усім подають руку, легко йдуть на контакт. «Ми вчимо наших дітей мати співчуття, розуміння людської біди, горя, обмеження. Розповідаємо їм на парафії, хто такі інваліди. Але найкраще, вважаю, щоб вони особисто з ними зустрілися, поспілкувалися. Цей час, проведений у стінах дитбудинку, збагачує і наповняє усіх: як здорових дітей, так і хворих», - розповідає о. Богдан.

Вірні парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Березівка Івано-Франківської Архієпархії вшанували день пам’яті жертв голодоморів. Люди запалили лампадки на вулиці перед своїми будинками. Траса вздовж усього села майоріла червоними вогнями. А в храмі розпочались нічні чування, куди з’їхались прочани з Івано-Франківська, Надвірної, Яремчі та навколишніх сіл. Чотири рази на рік напередодні постів вірні та гості парафії жертвують свій час на посилену молитву за мир в Україні та в родинах під час нічних чувань.

 

Перше враження про церкву починається з притвору. У Березівській церкві у притворі на стіні прикріплена скринька запитань і пропозицій. Далі на дошці оголошень – плакат на тему: «Аборт – вбивство. Збережи життя». Потім є світлина вояків АТО і подяка з надписом: «Шановні парафіяни! Воїни 92 бригади 8 роти вдячні вам та отцю-пароху за гостинці, які вони отримали». На світлині сім солдатів і вісім великих запакованих ящиків з продуктами. Далі – плакат про передплату «Нової Зорі».

У Центральному Народному домі м. Івано-Франківська відбувся концерт духовно-пісенної творчості, присвячений 150-річчю від дня народження Андрея Шептицького. У концерті взяли участь радник митрополита Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, парох церкви Серця Ісуса і Серця Марії м. Долина, засновник обласного фестивалю конкурсуЗ піснею до Бога” о. Вітольд Левицький, муніципальний камерний хор “Галицькі передзвони”, співак Володимир Соколовський.

 

Декан з м. Рогатин Івано-Франківської Архієпархії о. Дмитро Бігун, що призначений капеланом до військового шпиталю м. Дніпропетровська, на прохання бійців підрозділу «Сармат» полку «Дніпро-1» люб’язно погодився на відрядження в зону проведення антитерористичної операції до бійців, що несуть службу на передовій АТО, а саме в район смт. Піски Донецької області.

Під час свого перебування на передовій о. Дмитро зустрівся з добровольцями підрозділу «Сармат» полку «Дніпро-1» та бійцями 2-ї і 3-ї роти 93 бригади, що несуть службу на передовій, слухав розповіді воїнів про життя та проблеми на передовій, звершував молитви, благословляв хрестики та вервиці, роздавав духовну літературу тощо.

 

17 грудня в церкві Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії с. Пнів Надвірнянського району відбудуться нічні чування на тему: «Боже Милосердя, спаси Україну та все людство від війни» з участю отців Василіян.

У програмі: сповідь, Свята Літургія, Молебень, Адорація, Акафіст, Хреста Дорога.

Початок – о 19 год.

Стало ясно, мов удень, і морозну тишу

Перервало дзень-дзелень щораз голосніше.

То Ангелики малі радо сповіщають,

Що із неба до землі східці опускають.

 

Ними сходить Миколай, за ним – Ангелятко.

Несуть повні пакуночки для усіх маляток.

Вже підходять до села, до крайньої хати,

Заглядають у віконце, а там – син і мати.

27-28 листопада в приміщенні  Навчального корпусу Івано-Франківської архієпархії катехити брали участь у науково-практичному семінарі «Слідами апостола Павла». Проводив семінар п. Збіґнєв Барцінський – тренер товариства католиків НАТАН із Польщі.

Під його професійним керівництвом кожен учасник мав можливість випробувати себе як режисера, актора, журналіста, дослідника, танцюриста, мандрівника та ін. Зустрічі були насиченими, цікавими і спонукали до творчості. Матеріали семінару видані у посібнику «Проповідую вам Ісуса Христа, якого Бог воскресив із мертвих», призначеному для катехизації молоді та дорослих. Придбати посібник можна у Катехитичній комісії.

З нагоди 20-ліття освячення церкви Введення в Храм Пречистої Діви Марії в с. Горохолина Долішня Богородчанського деканату та з нагоди 150-річчя Митрополита Андрея Шептицького на парафії з 30-го литопада по 4-те грудня проходила Свята місія. Її проводив о. Ярослав Тимішак, головний духівник Івано-Франківської духовної семінарії ім. священномученика Йосафата. Допомагав йому о. Василь Юсько та студенти духовної семінарії, які працювали з молоддю села.

Колись давно існувало село, в якому всі мешканці були убогі. Зима в горах дуже сувора, і односельці переживали за вбогого дідуся, який не мав у що вдягтися, ходив у лахмітті. Попросив він теплого светра, та ніхто  в цьому селі не мав двох светрів, ніхто не мав грошей, щоб допомогти старенькому.

Одного разу маленька дівчинка Євочка, як і всі діти, вирішила написати листа святому Миколаю. Вона просила про здійснення своєї мрії, бажала отримати ковзани, щоб кататися на них і в майбутньому стати чемпіонкою з фігурного катання.

І ось настав довгоочікуваний час. Ніч святого Миколая, коли всі очікували подарунків. Дівчинка, прокинувшись зі сну, так як кожного року у цю пору, подивилася з однієї сторони, з другої – немає подарунка, під подушку – і там немає. Засмучена, побігла до батьків.

У видавництві «Нова Зоря» побачив світ черговий, 4-ий випуск духовно-патріотичного журналу «Гарт Нації» за 2015 рік.

«Україна у вирі небезпек» - такою є тема цього номера. Власне, аналізові та пошукові виходу із усіх існуючих загроз, в яких опинилися наша держава і суспільство, присвячені публікації журналу. Кожна стаття – це голос компетентного фахівця у своїй сфері діяльності: політика, економіста, священика, журналіста, мистця, ветерана визвольних змагань, які серцем уболівають за країну і намагаються поділитись своїм досвідом, щоб спільно долати загрозливі виклики. Адже в українців сьогодні спільна велика мета – допомогти у пошуку якнайкращої розв’язки у всіх сферах нашого суспільно-державного життя.

Подаруймо

дітям радістьДіти з Міжрегіонального реабілітаційного центру  чекають подарунків від св. Миколая.

 В рамках акції «Миколай іде до сиріт» волонтери спільноти «Твори добро», що діє при церкві св.Йосафата у Бурштині, щороку  підтримують дітей сиріт, інвалідів, малозабезпечених.  До них долучаються чимало небайдужих жителів міста, які готові допомогти хоч маленькою лептою. 

«Ісус Христос, даючи Святому Апостолові Петрові пастирську власть над людьми, сказав до Нього: «Якщо любиш мене  – «паси вівці мої» (Йо. 21:16). Тому склонив я голову перед Його Святою Волею. І з тієї хвилі зав’язалася між нами, мої дорогі браття, найсильніша зв’язь, бо була вона керована рукою самого Ісуса Христа».

Такими пророчими словами Митрополита Андрея Шептицького розпочалася конференція-реквієм «Україна в передсмертних судорогах». Вона відбулася в Переріслянській загальноосвітній школі  I-III  ступенів, а також у Будинку культури с. Переросля 26 та 29 листопада 2015 р.

Біла зима приходить до нас із радісними святами. Одне з улюблених для дітей і, мабуть, дорослих – це святого Миколая. До кожної хати заходить Чудотворець із дарунками, якого дітвора нетерпляче чекає. Усі діти, а особливо сироти та недужі щиро радіють і безмежно вдячні за кожен подаруночок. Побачивши їхню радість, радієш сам, бо зробив це ненамарно.

Любий отче Миколаю,

Щастя я Тобі бажаю.

Скоро я лягаю спати,

Завітай у кожну хату.

Діти всі Тебе чекають,

З нетерпінням виглядають

Стоїмо на порозі радісних, особливо для дітей, християнських свят – дня св. Миколая та Різдва Христового! Наша гарна українська традиція та християнська любов спонукає нас готувати для рідних і близьких подарунки. Пам’ятаймо, що найкращим подарунком є книга. Книгарня «Нової Зорі» пропонує Вам не просто друковану продукцію, а добрі християнські книги. Запропонований набір з десяти видань Ви можете придбати у книгарні «Нової Зорі» всього за 60 гривень, тобто з 50-відсотковою знижкою! При замовленні через пошту витрати на пересилку складатимуть 15 грн.

More Articles...