7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 40 (1140) від 10 листопада 2016


Що краще — зробити аборт чи «зробити трьох людей нещасними»? Мається на увазі отруїти життя матері, батькові й нелюбленій дитині. Це аргумент «за аборт», який здається мені найважливішим: адже він не про юридичну сторону, не про «народжуваність», не про «вбивство чи ні» — він про нас, людей, і про наше щастя.
Коли я читаю в коментарях щось таке, то зразу ж хочу запитати: слухайте, а де ці «щасливі» люди, які уникли небажаної дитини? Чому ніде й ніколи не пишуть текстів на кшталт: «Я зробила аборт, я така щаслива!», «Я порадив дружині зробити аборт, це тільки зміцнило наші стосунки!», «Зробила аборт і всім раджу! Ось уже 20 років минуло, а я все думаю — який був би жах, якби тоді народила!»
Мені здається, що про такі речі можуть говорити тільки ті, хто пережив це на власному досвіді. Можна рахувати абстрактні цифри народжуваності й кримінальних абортів, але про таку ненаукову річ, як щастя людини, можна дізнатися тільки з досвіду. І ось чомусь у моєму житті жінки тільки шкодували, що колись зробили аборт. Завжди чомусь виявлялося, що можна було залишити дитину.
Правда в тому, що не все, чого ми хочемо і що плануємо, приносить нам щастя, — інакше б люди не розлучалися. Напевно ті, хто запізнилися на «Титанік», теж дуже засмучувалися… ось тільки недовго. І аборт, який мав «усе налагодити», чомусь ніколи нічого в результаті не налагоджує, а тільки погіршує і подовжує біль.

Духова Криниця –  місце у мальовничому урочищі Вишновець поміж селами Сілець і Єзупіль, що відоме ще з XIII століття, вже неодноразово збирає на молитву вірних з різних куточків Прикарпаття. Вода, що тут протікає, славиться в нашому краї своєю цілющою силою.
У неділю, 6 листопада, численні вірні знову зібрались на спільну молитву, яку заносили у своїх потребах, а насамперед – за мир та спокій у нашій Батьківщині. Очолив урочисті Богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Отець Леонід Григоренко, який є монахом-редемптористом УГКЦ, багато років служив в Івано-Франківську. Тепер виконує служіння в монастирі м. Ковель Луцького екзархату. З 2005 року має офіційний дозвіл Церкви читати молитви екзорцизму. Принагідно отець Леонід погодився дати інтерв’ю.
– Розкажіть, будь ласка, що таке екзорцизм і які обов’язки це звання покладає на Вас?
 – Це одне із звичайних служінь потребуючим людям, яке повинен звершувати кожен священик у Христовій Церкві, виконуючи заповідь Христа: «Ідіть навчайте», «Ідіть оздоровляйте», «Ідіть виганяйте бісів». Екзорцизм в перекладі з латини означає «звільняти».
– Чому тоді не всі священики цим займаються?

Божої Неустанної Помочі Це зображення може здаватися чужим для очей західної людини. Воно не представляє нам звичного образу Марії, делікатної Панни з опущеним додолу зором. ЇЇ впевнений та серйозний погляд і дещо загострені риси обличчя привертають нашу увагу. Застають нас зненацька неточні пропорції фігур. За зростом Ісус є немовлям, але має риси обличчя дитини трохи старшого віку.
Цей образ написаний у традиції Візантійського обряду Східної Церкви. Образ створений у такому стилі, який не має на меті подати вишуканий сценарій чи особу, увага зосереджена на духовній красі. Образ цей не є реалістичним зображенням тільки тому, що митець прагне показати щось більш достойне, ніж будь-що інше на світі. Він має форму дверей. Приємно дивитися на гарні двері, але хто ж хотів би тільки стояти і дивитися. Ми бажаємо відкрити їх і ввійти. Двері можуть бути привабливі або не надто привабливі, але вони залишаються все ж лише дверима, крізь які ми повинні увійти до нового світу.
Митець, керуючись тим, що ніхто з людей не знає як виглядає Марія й Ісус і що неможливо збагнути Їхню святість лише за допомогою слів чи образів – показав красу Богоматері та Її Сина й смисл, який Вони несуть, за допомогою символів.