7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 19 (927) від 10 травня 2012


Цьогорічний початок травня для Івано-Франківська особливий. Саме у ці дні громада міста відзначила 350-річчя з часу надання Магдебурзького права – спеціального привілею і статусу, який гарантував повне самоврядування у всіх сферах суспільного, господарського та релігійного життя. За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, Івано-Франківськ став першим містом в незалежній Україні, яке удостоїлося честі прийняти благословення від Предстоятелів трьох найбільших українських Церков: Патріярха Філарета УПЦ КП, Патріярха Святослава УГКЦ та Митрополита Методія, Предстоятеля УАПЦ. Сталося це на прощі Ринок, на балконі Ратуші у суботу, 5 травня.

Проповідь Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава   Шевчука у Неділю Розслабленого, 6 квітня, в Архікатедральному Соборі св. Воскресіння м. Івано-Франківська.

В цю неділю, яка ще називається Неділею Розслабленого, ми особливо згадуємо в молитві усіх хворих, немічних і страждаючих. В нашій Церкві ця неділя ще має назву День Хворого. Отож, я хочу в особливий спосіб привітати всіх тих, які страждають.

Підсумки прес-конференції з Блаженнішим Патріярхом Святославом Шевчуком 6 травня 2012 року в Архікатедральному Соборі св. Воскресіння м. Івано-Франківська)

Про пастирські поїздки

Усі мої поїздки за кордон були душпастирськими, окрім останньої, до Канади і США минулого тижня. Сьогодні дуже багато наших вірних у цілому світі хочуть пізнати нового Главу своєї Церкви, його побачити і з ним поспілкуватися. А для мене це є нагода будувати єдність нашої Церкви, аби кожен українець, де б він не жив, відчув, що має духовного провідника, який про нього дбає. З іншого боку, я підсумовую ці всі поїздки для того, щоб Церква могла опрацювати належну програму опіки своїх вірних. Особливо там, де ще нема наших парафій, де працюють наші заробітчани, щоб кожен з них міг почути Боже слово рідною мовою, а відтак - мати можливість зберігати свій обряд і культуру.

13 травня – День Матері

Одного осіннього дня, будучи у Львові на вокзалі, я бачив ще молоду матір, яка прощалася зі своїм сином, який був призваний до війська і відчував, що буде скерований до військових дій в Афганістані.

– Андрію, дуже тебе прошу: молися до Матінки Божої, бо я так хочу, щоб ти повернувся додому, – говорила зворушеним голосом мати до свого сина.

Просвітянам  Івано-Франківщини,         інтелігенції краю, священнослужителям усіх українських Церков, державним службовцям, усім, народженим матерями Прикарпаття.

 Дорогі краяни! З приходом весни до нас наближається Всесвітній день найдорожчої для кожного з нас людини на світі - матері (13 травня) і Всесвітній день родини (15 травня). Цьогоріч ці свята особливі. В області активно реалізується розроблена просвітянами програма «Нова українська родина». За ініціативою Івано-Франківської митрополії УГКЦ та її підтримки в містечку Діви Марії - Маріямполі Галицького району четвертої неділі червня кожного року будуть проводитися прощі вірних усіх церков за родини, за дітей. Девіз прощі: «БОГ – УКРАЇНА – РОДИНА». В програмі цього великого свята не тільки традиційні моління та інші релігійні дійства, а й науково-практична конференція, різні навчання, розважання, консультації, культурно-мистецькі заходи, спрямовані на зміцнення української родини, на благо української дитини, на забезпечення щасливого майбутнього для України.

Під таким гаслом з 1 по 13 травня в Івано-Франківську триває молитовна акція, ініційована об’єднанням християнських та громадських організацій міста.

Мета акції: відстояти право ненароджених дітей на життя, домогтися законодавчої заборони аборту, а також перестерегти жінок, котрі мають намір вчинити аборт. Учасники – молитовні групи Івано-Франківська та області, члени громадських організацій, духовенство, люди доброї волі, всі небайдужі.

У Народному домі «Просвіта» м. Івано-Франківська провели великодні забави. На святочний захід було запрошено правління обласної та міської «Просвіти», ветеранів «Просвіти», аматорів художньої самодіяльності, молодь та учнів шкіл.

До Івано-Франківська у храм Матері Божої Неустанної Помочі (вул.  Івасюка, 48) привезли копію Чудотворної ікони Розп’яття Ісуса Христа з м. Глиняни, на якій вмонтовані частинки оригіналу.

Виставлення ікони проводять для більшого її поширення, щоб люди дізнавалися про святе місце.

За даними родового дерева, відомого на цей час, парохом в с. Завалеві (біля Підгайців) в 1747 році  був о. Іван Глібовицький. До шостого покоління його роду серед нащадків були такі відомі постаті в Україні та за її межами: письменник, публіцист Б. Лепкий, кардинал Любомир Гузар, директор гімназії Сабат, журналісти, лікарі…

До шостого покоління відноситься і мій батько – Теофіль Глібовицький, народжений в 1902 році в м. Заліщиках, де катехитом української гімназії був мій дід Софрон Глібовицький.

У той день погода видалась на славу, наче відчула заклик підопічних БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». На подвір’ї парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Крихівці зібралось близько 35 молодих людей. Серед них  і підопічні Центру дозвілля та соціальної адаптації для молоді з особливими потребами, волонтери, діти трудових мігрантів.

Місто Івана Франка – Івано-Франківськ – широко відзначає 350-річчя свого заснування. Чи не найбільше доклався до дослідження історії обласного центру академік Володимир Грабовецький

Столиця Прикарпаття пишається своїми промисловими здобутками і особливо культурними надбаннями.

"10 березня 2012 р. в місті Бур-лінгтон, Онтаріо, Канада, на 87-у році життя відійшов від нас на вічний спочинок відданий син українського народу, щиро віруючий християнин, Президент Української Народної Республіки в екзилі (1988-1992), визначний громадський і політичний діяч Микола Плавюк: Голова Проводу Організації Українських Націоналістів; Голова Фундації імені Олега Ольжича; Президент видавництва імені Олени Телігиусі три установи з осідком у Києві, де покійний трудився від 1992 до 2011 р."

Ось такою сумною звісткою розпочинається Комюніке світлої Пам’яті Миколи Плав’юка, надіслане Українському світові Крайовою Екзекутивою Українського Національного Об’єднання Канади.

Минув рік як відійшов у вічність наш побратим-спілчанин голова обласної Спілки Християнського Відродження Михайло Дем’янюк.

Смерть цієї дорогої нам людини всіх нас, членів СХВ, дуже засмутила і до сьогодні не дає нам позбутись відчуття осиротілості. Але в наших серцях назавжди залишилася добра пам’ять про цю світлу людину та надія і християнське розуміння, що Бог завжди дає більше щастя тому, хто здійснив на землі більше добрих справ, бо так виявляється нескінченна Божа справедливість.