7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 4 (880) від 10 лютого 2011


Цього року блаженної пам’яті єпископу Івану Маргітичу виповнилося б 90 років.

Народився син Іван 4 лютого 1921 року у батьків Антона Маргітича та Терезії Костак у с. Велика Чингава (1946 р. перейменоване на с. Боржавське) поблизу річки Боржава на Виноградівщині Закарпатської області. Батьки були побожними і шанованими в селі людьми, свято зберігали віру та хліборобські традиції свого народу. Часто вони вдивлялися в свого сина, який зростав у знаннях і у вірі, випереджуючи свої літа. Здавалося, Сам Бог створив його для всіх протистоянь, які випадуть на долю майбутнього священика і владики.

Кілька років тому в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулась конференція, присвячена 190-ій річниці від дня народження священика, громадського діяча та письменника о. Рудольфа Моха. Учасники конференції мали змогу відвідати місце праці цього священика у селі Курипові, помолитися у церкві св. Параскеви, та на  його могилі на сільському цвинтарі. Відвідали вони і будинок, де колись мешкав Р. Мох – плебанію, яка дивом збереглася з другої половини ХІХ століття. Зауважимо, що таких споруд у цілій Галичині збереглись одиниці, а тому її можна вважати справжньою пам’яткою сільської архітектури і, безперечно, треба взяти під охорону, відреставрувати та створити у ній музей. На цьому і дійшли згоди учасники конференції. Проте минув час, а «віз, як кажуть,  і нині там».

Народився 20 серпня 1884 р. в селі Космач, пов. Косів, де його батько о. Григор був душпастирем. До школи ходив у Космачі й Кіцмані, іспит зрілости склав в Українській державній гімназії у Львові, а що був непересічно здібний, то батько подбав про його виїзд на теологічні студії до Риму. У Римі в Колегії святих Сергія і Вакха він здобув філософські й теологічні студії в 1905-1911 рр.; 1910 р. одружився.

Блаженний мученик Симеон Лукач

На стрітення Симеон Богоприємець взяв на свої руки Боже Дитятко Ісуса і пророчим духом передбачив Марії, що чекає Її Сина: «Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; Він буде знаком протиріччя, та й Тобі самій меч прошиє душу» (Лк. 2, 34).

12 лютого 1990 року при Катедральному соборі Святого Воскресіння Івано-Франківської Єпархії УГКЦ було створено професійний хор з метою супроводження Богослужінь. Організатором колективу став викладач Калуського училища культури п. Юліан Дзюбанович. Він зумів організувати і зібрати зацікавлених людей та величезну нотну літургійну бібліотеку.

More Articles...